Pārlekt uz galveno saturu

LTRK Latgales Padome pauž vienbalsīgu atbalstu A. Rostovska kandidatūrai padomes priekšsēdētāja amatam

LTRK Latgales Padome pauž vienbalsīgu atbalstu A. Rostovska kandidatūrai padomes priekšsēdētāja amatam

Trešdien, 7.februārī, Preiļos notika Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Latgales padomes sēde, kurā tika apspriesti organizācijas nozaru un interešu padomju locekļu kandidāti. Viens no būtiskajiem sēdes jautājumiem bija kritēriji, pēc kuriem izvēlēties savus pārstāvjus nākamajam trīs gadu laika posmam. Pēc pārrunātā, LTRK Latgales padome nolēma paust viennozīmīgu atbalstu pašreizējā LTRK prezidenta Aigara Rostovska kandidatūrai nākamajam darba termiņam.

Dalībnieki vienojās, ka vēlas redzēt LTRK vadībā reālus uzņēmējus. Šoreiz, pirms balsot, Latgales padome vērsīsies pie kandidātiem, ar kuriem nav vēl pazīstami, ar lūgumu skaidrot savu nostāju par Latvijas reģionu pašreizējo attīstību un perspektīvām.

LTRK Latgales padomes priekšsēdētāja Inga Zemdega – Grāpe skaidroja, ka valstī un arī LTRK ir pretēji viedokļi par to, vai būtu jāinvestē reģionu attīstībā vai arī jāfokusējas tikai uz Rīgu un tās izaugsmi. Neskatoties uz to, ka valstī pastāv reģionālā politika, tomēr investīciju sadalījums liecina par citu realitāti. Latgales padome vēlas attīstītus valsts reģionus, kā tas ir viscaur Eiropā. “Latgales iedzīvotāju skaita samazināšanos atjaunotās republikas laikā no 425 tūkstošiem uz aptuveni 200 tūkstošiem reāli Latgalē dzīvojošiem šodien, no kuriem tikai 60 tūkstoši strādā privātajā sektorā, mēs uzskatām par aboslūti kritisku, kas jau kļūst par valsts drošības jautājumu”, uzsver Inga Zemdega Grāpe.

LTRK Latgales padomes sēdē izskanēja arī viedokļi par LTRK prezidenta kandidatūru.

“A. Rostovskis ir izrādījis neapšaubāmu ieinteresētību reģionu attīstībā”, stāsta Inga Zemdega – Grāpe, “ pie tam, mums sakrīt viedoklis par būtisku pārmaiņu nepieciešamību”. LTRK Latgales padome nolēma paust viennozīmīgu atbalstu pašreizējā LTRK prezidenta kandidatūrai nākamajam darba termiņam.