Pārlekt uz galveno saturu

Septembris

04 Vienā darba vietā X, Y un Z paaudzes - kā KOPĀ strādāt? Jauns izaicinājums uzņēmējiem

Nepietiekama darbaspēka pieejamība Latvijā uzņēmējiem liek kļūt daudz radošākiem, piedāvājot va-kances un veidojot darba vidi. Savukārt strādāt gatavie daudz rūpīgāk izvērtē ne tikai piedāvātās al-gas lielumu, bet arī dažādus darba vides jautājumus – atrašanās vietu, darba telpas krāsu, gaismu un organizēšanas veidu, darba kolēģu attieksmi un vecuma struktūru, kā arī daudzas citas lietas, kas tieši ietekmē cilvēka pašsajūtu un produktivitāti. Kamēr vienai paaudzei nepieciešama tradicionāla darba vieta, lai veiktu savus pienākumus, citam svarīgi, lai būtu atvērta tipa birojs, atpūtas telpa, utt. Vai vide ir tā, kas palīdz vai traucē strādāt? Kā KOPĀ strādāt dažādu paaudžu cilvēkiem? Par to diskusi-jas notiek gan sociālantropologu, gan psihologu, gan citu speciālistu vidū, lai spētu piedāvāt uzņēmē-jiem pēc iespējas veiksmīgākus risinājumus, kur darba vide ir vērtība, palīdzot veicināt gan biznesa, gan katra indivīda produktivitāti.✔️

LAMPA

 

👉Pasākuma moderators: LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš
👉Diskusijas dalībnieki:
Sertificēts organizāciju psihologs
Reinis Lazda
CreaTest vadītājs, eksperts darba motivācijas, testēšanas, novērtēšanas un organizāciju izpētes jautājumos. Ilgstoši bijis psihologu nevalstisko organizāciju vadītājs. Tēmai par paaudzēm darba vietā pievērsies kopš 2016. gada, izstrādājis pieeju, kā klasificēt paaudzes Latvijas darba tirgū.

Trīs paaudžu uzņēmēji:

🎙Miks Lukstiņš (X paaudze)
Uzņēmējs, rotaļu eksperts. SIA Fixman dibinātājs un vadītājs, uzņēmums jau 13 gadus nodarbojas ar rotaļu laukumu, sporta un atpūtas zonu projektēšanu un būvniecību visās trīs Baltijas valstīs. Kā līdzīpašnieks iesaistījies arī moduļu māju ražošanas uzņēmumā Vudis. No citiem darbiem brīvajā laikā mēdz piestrādāt savas sievas lolotajā dizaina papīrlietu veikalā Manilla kā PR konsultants, kurjers un krāvējs. Divu lielisku meiteņu tēvs. Patīk aktīvs un sportisks dzīvesveids, pārgājieni dabā, skriešana un sērfošana.

🎙Gunita Kuļikovska (Y paaudze)
Gunita ir arhitekte, urbāniste un tehnoloģiju uzņēmuma Vividly dibinātāja. Vividly specializējas virtuālās realitātes un vizuāli interaktīvo risinājumu lietošanā arhitektūrā un pilsētplānošanā. Vividly komanda strādājusi pie projektiem Londonā, Ņujorkā, Helsinkos un arī pie Rail Baltica Rīgas stacijas rekonstrukcijas vizualizēšanas. Šobrīd Gunita aizrautīgi paplašina darbību digitālās pilsētplānošanas jomā, attīstot projektus ar Baltijas jūras reģiona pilsētām un palīdzot tām maksimāli efektīvi veicināt digitalizāciju iedzīvotāju līdzdalībā un plānošanā.

🎙Normunds Skauģis (BB paaudze)
Uzņēmējs, "Lāču" maizes ceptuves saimnieks un maizniekmeistars jau 27 gadus. 1993. gadā Nor-munds Skauģis dibina maizes ceptuvi "Lāči", kura nosaukums tiek dots par godu tēva mājas nosau-kumam. Atgūstot ģimenes dzimtās vectēva mājas "Benūžu-Skauģi", sāk cept "Lāču" maizi. Īstas lat-viešu rudzu rupjmaizes cepšanas arodu iemācījies no savas mātes. Jau 16 gadu vecumā tēva mājās "Lāči" cepa maizi un pārdeva to "Vidzemes tirgū".
Aktieri Samira Adgezalova, Liena Šmukste un Kārlis Tols izspēlēs etīdes ar paaudžu problēmsitu-āciju raksturojumu.
Īss paaudžu raksturojums

BB. (Stagnācijas paaudzes) (1950-1970/5) gadi 50+:
✔️Pacietība: "Es izturēšu līdz pensijai". Ar uzsvaru uz izturēšanu
✔️Hierarhija: "Priekšnieka vārds ir likums.", "Dumpošanās? Kas tas tāds?"
✔️Neizpratne par veiksmes faktoriem: "Somebody better put you back into your place", "Internets? Man to nevajag, no tā nav jēgas, visur var aiziet pats/piezvanīt"

✔️Ko domā par jaunākajām paaudzēm un sabiedrību kopumā: “Viss ir nepareizi, bet ko tad es, es jau neko”

X paaudze (1970/5-1985) gadi 35-40:
✔️Cinisms: 90. gadu nospiedums. "Kas nav piesiets, tas ir mans", "Grāb naudu, kamēr vari!", "Ideāli? Kas tas ir?"
✔️Pēdējā apzinīgā paaudze: "Ja neklausīšu, mani atlaidīs! Aiz durvīm stāv rinda."

✔️Ko domā par jaunāko paaudzi: “Been there, done that” (“Es arī tāds/a biju”)

Y paaudze (1985-2000) gadi 20-35:
✔️Gigantomānija: "Es izglābšu pasauli. Mans darbs ir ārkārtīgi nozīmīgs" - līdz brīdim, kad izrādās, ka tas ir tikai pašapmāns. Vienkāršoti risinājumi strādā 🙂
✔️Sociālie tīkli: "Ar WhatsApp/Instagram/Twitter var atrisināt visu"
✔️Īstie Baby Boomers! Bet arī Baby Noners

 

Vairāk informācijas par pasākumu meklē: https://festivalslampa.lv/lv