Pārlekt uz galveno saturu

Seminārs „Darba devēja tiesības un darbinieka atbildība darba drošības un darba aizsardzības jomā. Jaunākie grozījumi Darba aizsardzības likumā. ( 03.12.2019., 01.07.2020) ”Liepāja

04 Seminārs „Darba devēja tiesības un darbinieka atbildība darba drošības un darba aizsardzības jomā. Jaunākie grozījumi Darba aizsardzības likumā. ( 03.12.2019., 01.07.2020) ”Liepāja

Europe Direct informācijas centrs Liepājā sadarbībā ar LTRK Kurzemes nodaļu 04.februārī plkst. 11.00, Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē piedāvā bezmaksas semināru „ Darba devēja tiesības un darbinieka atbildība darba drošības un darba aizsardzības jomā. Jaunākie grozījumi Darba aizsardzības likumā.( 03.12.2019., 01.07.2020)”.

Seminārā varēs uzzināt kāpēc darbinieka obligātā veselības pārbaude ir darba devēja interesēs; kāda ir darbinieka atbildība un darbinieka tiesību ierobežojumi, ja darbinieks nepakļaujas darba devēja prasībām, ievērojot darba aizsardzības nosacījumus. Kā pareizi sagatavot nelaimes gadījuma akta aprakstošo daļu, tam pievienoto dokumentu uzskaitījumu un to pievienošanas nepieciešamību;  Valsts darba inspekcijas kompetences apjomu nelaimes gadījumu izmeklēšanā un reģistrēšanā, gadījumos ja ar darbinieku noticis nelaimes gadījums ar smagām vai letālām sekām, īpašais viedoklis un iespējamā administratīvā un kriminālā atbildība.

Semināra programma:

1.             Nelaimes gadījuma izmeklēšana un akta sagatavošana.

  • Nelaimes gadījuma apraksts; nelaimes gadījuma aktā uzskaitīto un pievienoto dokumentu analīze; iespējamā administratīvā pārkāpuma lietvedība pēc akta reģistrēšanas Valsts darba inspekcijā;
  • Valsts darba inspekcijas sagatavotais nelaimes gadījuma akts un īpašais viedoklis; kriminālprocess un administratīvā pārkāpuma lietvedība nelaimes gadījuma ietvaros.

2.             Obligātās veselības pārbaudes:

  • Darbinieka atbildība par OVP un darba devēja tiesības pie darbinieka atteikuma veikt OVP, ārpuskārtas OVP īpašos gadījumos( neraksturīgā prakse).

3.  Jaunākie grozījumi DA likumā.

Lūgums iepriekš pieteikties līdz 02.februārim - https://forms.gle/vuZDY2hw6djgiegK6 vai  pa tālr. 63429019

Semināru vadīs Aija Vāciete, juriste- mediatore ar ilggadēju pieredzi darba attiecību, darba aizsardzības  un personālvadības jautājumos. Vairāku gadu darba  pieredze Valsts darba inspekcijā.

Seminārs saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības

 

 

Papildus informācija:

Kristīne Zabe

Tel. 63429109

Kristine.zabe@chamber.lv

LTRK Kurzemes reģiona Liepājas nodaļas vadītāja

Europe Direct informācijas centrs Liepājā vadītāja