Pārlekt uz galveno saturu

Nodokļu nemaksātāju krimināltiesiskā atbildība. TIESĪBU PĒCPUSDIENA

12 Nodokļu nemaksātāju krimināltiesiskā atbildība. TIESĪBU PĒCPUSDIENA

Nodokļu nemaksātāju krimināltiesiskā atbildība

 

Franču jurists un domātājs Žans Bodēns (1530 – 1596) ir teicis: “Finanses ir valsts nervu sistēma”. Tā kā valsts finanšu līdzekļu veidošanā izšķiroša nozīme ir nodokļiem, tos var saukt par valsts nerviem. Valstī iekasēto nodokļu apmērs tiešā veidā ietekmē valsts spēju pienācīgi pildīt savas funkcijas, tāpēc valstij jāveic efektīgi nodokļu iekasēšanas pasākumi. Šādi pasākumi aptver arī izvairīšanās no nodokļu nomaksas novēršanu un jau notikušas izvairīšanās no nodokļu nomaksas atklāšanu, kā arī vainīgo personu sodīšanu.

Pēdējo dažu gadu laikā ir audzis gan sakarā ar izvairīšanos no nodokļu samaksas uzsākto kriminālprocesu un, attiecīgi, tiesvedību skaits, gan arī ar reālu brīvības atņemšanu notiesāto personu skaits šādās lietās.

Seminārs sniegs ieskatu par to, kas ir jāņem vērā tiem, kuri (ne)vēlas kļūt par kriminālsodāmām personām sakarā ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Saturs

1. Atbildība par valsts nervu bojāšanu.

2. Pret valsts nervu bojāšanu – Krimināllikuma 218.pants.

3. Pret valsts nervu bojāšanu – citi Krimināllikuma panti.

Semināru vadīs zvērināts advokāts Aldis Alliks.

Advokāts Aldis Alliks ir ar vairāk nekā 25 gadus ilgu pieredzi civilā un kriminālā tiesvedībā. Finanšu un ekonomisko noziegumu krimināllietās ir gan nodrošinājis aizstāvību apsūdzētajiem, gan arī sniedzis juridisku palīdzību cietušajiem. Latvijas Krimināllietu advokātu biedrības valdes loceklis. Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra konsultatīvās padomes loceklis. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Sabiedriski konsultatīvās padomes loceklis. Latvijā ir pārstāvējis Starptautiskās tirdzniecības palātas (ICC) finanšu un ekonomisko noziegumu apkarošanas dienestu “FraudNet”. Veido starptautisku juridiskās palīdzības sniedzēju tīklu “lawyer4u”, kurš aptvers 111 valstīs praktizējošus juristus.

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

Reģistrācija: https://ej.uz/TP_120220