Pārlekt uz galveno saturu

Personību atšķirības jeb kā labāk saprasties ar citiem cilvēkiem. Coach meistarklase

14 Personību atšķirības jeb kā labāk saprasties ar citiem cilvēkiem. Coach meistarklase

Personību atšķirības jeb kā labāk saprasties ar citiem cilvēkiem

 

Seminārs paredzēs tiem, kuri vada cilvēkus un vēlas labāk izprast cilvēku atšķirības.
 

Vai esi kādreiz saticis cilvēku, ar kuru patiešām labi sapraties? Vai esi saticis cilvēkus darbā, ar kuriem bija grūti saprasties? Kas izraisa šīs lielās atšķirības? Pārāk bieži mēs ceram, ka citi būs tādi paši kā mēs, taču, kad viņi nepiepilda mūsu cerības, mēs nolemjam, ka nevēlamies ar viņiem strādāt. Būtu tik daudz vieglāk, ja ar visiem cilvēkiem, ar kuriem strādājām, rīkotos vienādi. Būtu vieglāk, ja viņi uzklausītu to, ko mēs vēlējāmies viņiem pastāstīt, rīkotos tā, kā mēs to gaidījām, un domātu par lietām tādā pašā veidā, kā mēs. Tas būtu vieglāk, bet tas nekad nenotiks.

 

DiSC® ir modelis, kas izskaidro cilvēku uzvedību. Tas apraksta dažādus uzvedības veidus un prioritārās izvēles.

DiSC profils ir atgriezeniskās saites atskaite par cilvēka uzvedību, par kuru personai ir jāaizpilda anketa. DiSC profilus var izmantot komandai vai individuāli.

Katram cilvēkam ir dabiskais uzvedības veids.

Nav labu vai sliktu DiSC uzvedības veidu; drīzāk ir labas vai ne tik labas iemaņas, lai pārvaldītu Tavu dabisko uzvedības veidu.

Dažās situācijās Tavs paša dabiskais uzvedības veids ir vislabākais. Citās situācijās viss neizdodas tik gludi, un Tev nepieciešams apzināti pielāgot savu uzvedību – rīkoties tādā veidā, kas Tev nav dabisks.

Kad būsi iepazinies ar savu un citu dabisko uzvedību un zināsi, kā tai pielāgoties, Tu varēsi ar citiem sadarboties labāk un efektīvāk. Tieši tam ir paredzēti DiSC instrumenti.

DiSC ir ļoti vienkāršs un viegli iegaumējams modelis, ko veido mūsu četri pamata stili: D, i, S, un C.

D (Dominēšana) – tieša, uz rezultātiem orientēta, neatlaidīga un spēcīga;
i  (ietekme) – draudzīga, entuziasma pilna, optimistiska un dzīvespriecīga;
S (Stabilitāte, līdzsvarotība) – pieņemoša, piekāpīga, pacietīga un pazemīga;
C (Centība, apzinība) – pedantiska, atturīga, precīza un sistemātiska.

Seminārā būs praktisks uzdevums, kur varēs trennēt iemeņu atpazī uzvedību atšķirības darbībā un kā izmantot šīs atšķirības, lai gūtu kopēju labumu.

Kādreiz vadīšana bija vairāk saistījās ar “muskuļiem”, taču šodien vadīšana nozīmē pazīt cilvēku atšķirības, lai motivētu katru pēc viņa vajadzībām un kopīgiem spēkiem gūtu maksimālu ieguvumu.

Meistarklasi vada Daniēls Godiņš - praktizējošs personīgās un komandu attīstības treneris/koučs, ar vairāku gadu profesionālu pieredzi komandas veidošanā un apmācībā, pasākumu organizēšanā un vadīšanā. Programmu direktors un komandas attīstības treneris uzņēmumā “Sense of Team”. 
Izglītība: Profesionāls koučs (Baltic Coaching Centre, Case Western Reserve University), MBA uzņēmumu vadībā, bakalaurs sociālajās zinātnēs. 

Semināra norises laiks: plkst. 13:00-15:00

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 Reģistrācija: https://ej.uz/CM_140220