Pārlekt uz galveno saturu

Kā strādāt ar parādniekiem, nesabojājot savu reputāciju un attiecības ar klientiem? LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA

25 Kā strādāt ar parādniekiem, nesabojājot savu reputāciju un attiecības ar klientiem? LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA

Kā strādāt ar parādniekiem, nesabojājot savu reputāciju un attiecības ar klientiem?

 

Latvijas uzņēmumi kavē gandrīz katru desmito rēķinu, un šai praksei ir tendence pieaugt, liecina 2019. gada  Eiropas maksājumu ziņojums (European Payment Report), ko jau 21. gadu pēc kārtas veic Eiropas vadošais kredītu pārvaldības uzņēmums Intrum.

Visizplatītākie kavētu maksājumu iemesli pēc Latvijas uzņēmēju sacītā ir debitoru finansiālās grūtības, tīša rēķinu nemaksāšana un administratīvā neefektivitāte jeb trūkumi rēķinu piestādīšanas un apmaksas procesos.

Rēķinus kavē arī patērētāji -saskaņā ar Intrum pētījumu, Latvijā teju puse iedzīvotāju pēdējā gada laikā ir kavējuši rēķinu apmaksu. Taču ne vienmēr tas ir saistīts ar naudas trūkumu. Bieži vien rēķini tiek aizmirsti vai vienkārši pazūd.

Ikviens uzņēmējs zina, ka kavēti maksājumi apgrūtina uzņēmuma naudas plūsmu un rada daudzus citus sarežģījumus, piemēram, uzņēmumiem rodas grūtības samaksāt saviem piegādātājiem, norēķināties ar darbiniekiem un investēt attīstībā.

Tomēr gandrīz  puse Latvijas uzņēmumu nedara neko, lai novērstu rēķinu kavējumus vai paātrinātu to atgūšanu.

Seminārā runāsim par:

1. iemesliem, kādēļ rēķinus kavē uzņēmumi

2. iemesliem, kādēļ rēķinus kavē iedzīvotāji

3. kad jāsāk darbs ar rēķinu kavētājiem

4. kādi instrumenti uzņēmumiem pieejami, lai atgūtu naudu

5. kā strādāt ar parādniekiem, lai atgūtu naudu, vienlaikus nesabojājot attiecības

Ieguvumi:

Seminārā uzzināsiet par jaunākajām tendencēm patērētāju un uzņēmēju uzvedībā maksājot vai kavējot savus rēķinus, kā arī par instrumentiem, kurus izmantot, lai novērstu zaudējumus savam uzņēmumam.

Semināru vada: Ilva Valeika, Eiropas vadošās kredītu pārvaldības kompānijas Intrum ģenerāldirektore Baltijā

Vairāk nekā 16 gadus dažādās pozīcijās strādājusi finanšu, kredītu pārvaldības un parādu atgūšanas nozarē. Jau četrus gadus vada Eiropas vadošās kredītu pārvaldības kompānijas Intrum Baltijas struktūrvienību. Pārstāvētais uzņēmums: Intrum, www.intrum.lv. LinkdIn: Intrum Baltics

Semināra norises laiks: plkst. 12:00-14:00

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 Reģistrācija: https://ej.uz/LPBS_250919