Pārlekt uz galveno saturu

Budžeta plānošana 2020. FINANŠU DIENA

20 Budžeta plānošana 2020. FINANŠU DIENA

Budžeta plānošana 2020

 

Latvijas ekonomikas attīstības tempi ir sākuši palēnināties, bet darba tirgū vēl joprojām ir aktuāls darbinieku trūkums un algu pieaugums. Vai jums ir visi nepieciešamie rīki, lai varētu prognozēt kā minētās izmaiņas ietekmēs jūsu uzņēmuma finanšu rezultātus?

 

Tuvojas gada beigās – laiks nākamā gada budžeta plānošanai. Labs budžets palīdzēs uzņēmuma vadītājam modelēt dažādu scenāriju iestāšanos un atbildēt uz sev svarīgiem jautājumiem:

  • Cik lielu izejvielu cenu pieaugumu varēsim izturēt un kurā brīdī nevarēsim iztikt bez produkcijas cenas celšanas?
  • Vai un cik lielu algu fonda pieaugumu varēsim atļauties?
  • Kādam jābūt apgrozījuma pieaugumam, lai noturētu/palielinātu uzņēmuma rentabilitātes līmeni?
  • Cik lielu apgrozījuma kritumu varēsim izturēt, saglabājot rentablus darbības rezultātus?
  • Vai visi mūsu produkti/veikali/nodaļas/darbinieki ir rentabli?
  • Uz kā rēķina mēs varam uzlabot savus darbības rezultātus?

Seminārs ir īpaši aktuāls vidējā biznesa vadītājiem, kuriem nav sava finanšu direktora un kuri paši plāno savas finanšu plūsmas. Seminārs aktuāls arī uzņēmumu grāmatvežiem un finansistiem, kuri veido budžetus savos uzņēmumos, lai iegūtu idejas to pilnveidošanai.

Seminārā runāsim par:

 

  1. Kādam jābūt labam budžetam?
  2. Risināsim praktisko uzdevumu – veidosim virtuālā uzņēmuma budžetu, izmantojot gatavās Excel formas.
  3. Runāsim par reālo uzņēmumu piemēriem no nozarēm, kuri ikdienā saskarās ar ļoti neskaidru bildi par savu nākotni. Tiks parādīti paņemieni, pateicoties kuriem arī šādos gadījumos ir iespējams plānot savu naudas plūsmu.

 

Dalībniekiem tiks iedotas gatavās budžeta formas Excel formātā, kuras būs iespējams pielāgot arī savu uzņēmumu reālu budžetu veidošanai.

Dalībniekiem līdzi ir nepieciešams portatīvais dators ar programmatūru, kura atbalsta MS Excel formāta failu rediģēšanu.

 

Eksperts: Andrejs Grigoļunovičs, CFA, CFM. Uzņēmumu grupas AG Capital vadītājs. Finanšu modelēšanas pasaules čempionāla finālists (5. vieta 2017. gada finālā Ņujorkā). Specializējas uzņēmumu budžetu izstrādē kopš 2002. gada.

Dalībnieku skaits ierobežots!

Semināra norises laiks: plkst. 13:00-15:00

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 Reģistrācija: https://ej.uz/FD_200919