Pārlekt uz galveno saturu

Jūnijs

03 Ko darīt, lai 10 gadu laikā no 3 aizgājušiem darbiniekiem 1 atgrieztos? PERSONĀLA VADĪBA 360

Ko darīt, lai 10 gadu laikā no 3 aizgājušiem darbiniekiem 1 atgrieztos?

 

   Desmit gadu laikā no Wunder Latvia ir aizgājuši trīs darbinieki, no kuriem viens ir atgriezies.

Semināra laikā noskaidrosim, kas mūsdienu darbiniekiem ir īpaši svarīgs un ko viņi novērtē visvairāk - vai tas ir liels atalgojums, īpaši bonusi, individuāla pieeja vai kas cits?

 

Seminārā runāsim par:

 1. Rekrutēšanu kā priekšnosacījumu ilgtermiņa darba attiecību veidošanā.
 2. Onboarding pieredzi - kāpēc tā ir tik svarīga?
 3. Iesaisti un motivēšanu caur regulārām individuālajām darbinieku pārrunām.
 4. Kāda veida pasākumus mūsdienu darbinieks uzskata par jēgpilniem?
 5. Kāpēc ir vērts ieguldīt uzņēmuma kultūrā?
 6. Kā aprēķināt ROI uzņēmuma kultūrai?  


 

Semināru vada: Wunder Latvia talantu menedžere Agnese Jakovļeva un uzņēmuma vadītājs Ernests Gabrāns.


Agnesei Jakovļevai ir vairāk kā 10 gadu pieredze individuālo pārrunu vadīšanā, apmācību kursu izveidē un to vadīšanā, rekrutēšanā. Savā ikdienas darbā izmanto augstskolā iegūtās psiholoģijas zināšanas, kā arī praktizē koučinga tehnikas. Vadmotīvs ir izprast cilvēkus, sadzirdēt, atbalstīt un palīdzēt atrast stiprās puses un iekšējo motivāciju.

 

Ernestam Gabrānam ir vairāk kā 10 gadu pieredze uzņēmuma vadībā. Gadu gaitā izveidojis uzņēmumu, kas no 1 darbinieka šodien izaudzis līdz 46 darbinieku komandai.  Galvenais vadmotīvs visā, ko dara - vēlme izaicināt sevi un apkārtējos.

 

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/PV360_030619

04 PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS KOMITEJAS SĒDE

Sēdes sākums plkst. 15:00.

Darba kārtība tiks precizēta.

05 LTRK Kurzemes Biznesa klubs Liepājā
05 Kā uzņēmējam viegli (ne) pazaudēt naudu kibertelpā. LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA

Kā uzņēmējam viegli (ne) pazaudēt naudu kibertelpā

 

    CERT.LV (Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija), analizējot Latvijas kibertelpā notiekošo, novērojusi, ka pēdējo divu gadu laikā strauji pieaug kiber-incidentos cietušo skaits tieši mazo un vidējo uzņēmumu vidū.

Vairumā gadījumu no šādām situācijām varētu vienkārši izvairīties – pārzinot elementāru kiber-higiēnu un digitālo etiķeti, izvēloties un reģistrējot pareizo domēna vārdu, kā arī izvirzot pareizās prasības - savam interneta pakalpojumu sniedzējam, vietnes izstrādātajam, e-pasta pakalpojuma uzturētājam utt. Seminārā CERT.LV un NIC.LV pārstāvji apskatīs biežākos klupšanas akmeņus, un kā no tiem maksimāli izvairīties.

 

Seminārā runāsim par:

1. Kiberuzbrukumu veidiem.

2. Viltotiem e-pastiem, un kā tos atpazīt.

3. Šifrējošiem izspiedējvīrusiem un kāpēc tie strādā.

4. Pikšķerēšanu jeb neuzmanības kļūdām, kas maksā dārgi.

5. Kā hakeri izmanto domēnus, lai veiktu uzbrukumus.

6. Kā nekļūt par domēnu “skvoteru” iekārojamāko ķērienu? Kā neļaut citiem uzpelnīties uz Jūsu izveidotās reputācijas rēķina?

7. Kas ir domēna vārda nolaupīšana un kā sevi no tā pasargāt?

8. Domēnu vārdu dzīve pēc to dzēšanas, kādus riskus tas rada domēna vārda iepriekšējam lietotājam?

 

Ieguvumi: Pamata zināšanas, lai izvairītos no neparedzētiem finansiāliem zaudējumiem kibertelpā.

Semināru vada:

Gints Mālkalnietis, CERT.LV IT drošības speciālists ar ilggadēju pieredzi dažādu kiber-incidentu risināšanā. Valsts policijas pieaicināts eksperts krimināllietās, kurās iekļautas kiberkomponentes. Pirms pievienošanās CERT.LV komandai strādājis LMT Drošības dienestā un Aizkraukles Bankā.

 

Dana Ludviga, LU datorzinātņu pētniece, “.lv” reģistra (NIC) mārketinga un komunikācijas vadītāja. Eiropas Nacionālo augstākā līmeņa domēnu reģistru padomes (CENTR) biedre, kura 10 gadu laikā uzkrājusi pieredzi, analizējot un izvērtējot Latvijas kibertelpā esošo uzņēmēju domēnu vārdu izvēlē un administrēšanā pieļautās kļūdas.

 

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/LPBS_050619

 

06 Dubultās nodokļu (ne)uzlikšanas novēršanas jautājumi darījumiem starp juridiskajām personām. FINANŠU DIENA

Dubultās nodokļu (ne)uzlikšanas novēršanas jautājumi darījumiem starp juridiskajām personām

 

    Latvijas uzņēmumi, kuriem ir saistītie ārvalstu meitas uzņēmumi vai ārvalstu pastāvīgās pārstāvniecības, ņemot vērā ārvalstu nodokļu administrāciju veiktos pasākumus OECD BEPS projekta sakarā var tikt sākti nodokļu kontroles pasākumi (Lietuvas, Igaunijas, Somijas piemēri).

 

Ar 2019.gadu jāstājas spēkā jaunai kārtībai zemas pievienotās vērtības pakalpojumu regulējumam, kas mazinās dubultās nodokļu samaksas riskus Latvijas uzņēmumam ārvalstīs (Lietuvas, Igaunijas piemēri).

 

Ar 2018.gadu Latvijas nodokļu administrācija ir iesaistījusies “Starpvalstu dialoga” projektā, kas Latvijas uzņēmumiem palīdzēs ātri un efektīvi atrisināt neskaidrības par nākotni starptautisko nodokļu jautājumos.

Seminārā runāsim par:

 

1. Dubultās nodokļu uzlikšanas un neuzlikšanas konceptu un veidiem. Latvijas un starptautiskais normatīvo aktu regulējumu. 

2. Praktiskie piemēri no starptautisko strīdu risināšanas prakses Latvijas nodokļu administrācijai.

3. Nākotnes izaicinājumi dubultās nodokļu uzlikšanas novēršanai un Latvijas nodokļu administrācijas pakalpojumi.

 

Semināru vada:  Edgars Hercenbergs, VID Nodokļu kontroles pārvaldes Starptautisko darījumu kontroles, analīzes un metodikas daļas vadītājs.

 

Semināra morises laiks: plkst. 15:0-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/FD_060619

 

10 Kiberincidentu trendi un to ietekme uz biznesu Latvijā

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Tet (Lattelecom) aicina uz semināru

 

Kiberincidentu trendi un to ietekme uz biznesu Latvijā

 

 

     Viens kiberuzbrukums var pilnībā iznīcināt jebkura lieluma biznesu – tāpēc mūsdienu informācijas laikmetā par kiberdrošību jādomā ne mazāk kā par fizisko drošību.

 

Tet sadarbībā ar LTRK aicina uzņēmējus uz semināru, lai kopā apskatītu aktuālākās tendences kiberdrošības jomā, apzinātu riskus un saprastu risinājumus, ar kuru palīdzību var pasargāt savu biznesu.

 

Semināra laikā Tet eksperti stāstīs par konkrētiem piemēriem gan no savas prakses, gan arī analizēs skaļākos piemērus Latvijā pēdējā pusgada laikā.

Eksperti:

Māris Sperga, Tet datu centru biznesa attīstības vadītājs;

Oskars Podziņš, Tet IT drošības pakalpojumu attīstības vadītājs;

Ingus Homka, Tet datu centru risinājumu konsultants.

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

Dalība:  BEZMAKSAS

Reģistrācija: https://ej.uz/Tet_200519

 

 

 

11 PAKALPOJUMU PADOMES SĒDE

Sēdes sākums plkst. 15:00.

Darba kārtība tiks precizēta.

12 Kā izvairīties no VID audita? FINANŠU DIENA

Kā izvairīties no VID audita

 

    Neviens uzņēmējs savas darbības laikā nevēlas piedzīvot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) auditu, kā arī tikt sodīts.

Latvijas likumos ir noteikti dažādi soļi, kā nepiedzīvot šādas situācijas. Reālā situācija ir tāda, ka daudzi uzņēmēji šīs iespējas nezina, kas veicina mītu rašanos par VID kā iestādi, ka veic “uzlidojumus” un bez brīdinājuma pielieto dažādas represijas.

 

Ir pienācis laiks izrunāt, kāda ir reālā, uz godprātīgas uzņēmējdarbības attīstību vērstā situācija.

Seminārā runāsim par:

 

1. Kā VID vērtē uzņēmumus; pēc kādām pazīmēm tas notiek; kas jāņem vērā un no kā jāuzmanās.

2. Nodokļu nomaksas pagarinājums – kādas ir iespējas šajā jomā; kādi soļi jāsper, lai tas tiktu piešķirts; kas noteikti jāņem vērā; kādās situācijās šis pagarinājums var tikt atcelts.

3. VID audits – kādas pazīmes liecina, ka šāds audits var tikt piemērots; kādi soļi jāsper, lai to nepiedzīvotu; kā veiksmīgi turpināt uzņēmuma darbību VID audita piemērošanas gadījumā.

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

Semināru vada: VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/FD_120619

13 Nerezidentu ienākumu aplikšana ar nodokļiem. FINANŠU DIENA

Nerezidentu ienākumu aplikšana ar nodokļiem

 

     Latvijas uzņēmumi, kuri veic maksājumus fiziskām personām – nerezidentiem, nereti rodas jautājumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošanu maksājumiem nerezidentam. Kādas summas ietveramas ar nodokli apliekamajā ienākumā, par kādiem atskaitījumiem ir tiesības samazināt nerezidentu ienākumu, kādi pārskati iesniedzami par nerezidentiem izmaksātajām summām – šādi ir biežāk uzdotie nodokļu maksātāju jautājumi attiecībā uz maksājumiem nerezidentiem.

 

Tā kā nodokļa piemērošana nerezidentiem veiktajiem maksājumiem ir saistīta arī ar nodokļu konvenciju piemērošanu, tad nodokļu maksātājiem ir jautājumi par nodokļu konvencijā noteikto nosacījumu piemērošanu.

 

Seminārā runāsim par:

Fiziskās personas rezidenta un nerezidenta statusa jēdziens Latvijas nodokļu normatīvo aktu piemērošanai.

Nerezidentu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamo ienākumu veidi, piemērojamās nodokļa likmes.

Attaisnotie izdevumi, neapliekamais minimums un nodokļu atvieglojumi, par kuriem var tikt samazināts nerezidentu ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamais ienākums.

Pārskatu un deklarāciju aizpildīšana par fizisko personu – nerezidentu – gūto ienākumu Latvijā. Nodokļu konvencijā noteikto nodokļu atvieglojumu un atbrīvojumu piemērošanu nerezidentu gūtajam ienākumam.

 

Semināru vada: Dzintars Kobitjevs - Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes Fizisko personu nodokļu daļas Otrās metodikas nodaļas galvenais nodokļu inspektors

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/FD_130619

14 Uzņēmēju sporta un izklaides festivālā “Bizfests”
Uzņēmēju sporta un izklaides festivāls "Bizfests"

Uzņēmēju sporta un atpūtas festivāls “Bizfests” ir neformālas sadarbības koncepts, kas  stiprina arī uzņēmuma komandas garu, aicina iepazīt kolēģus un sadarbības partnerus, kā arī aktīvi atpūsties kolēģu un ģimenes lokā. “Bizfests” norisināsies 2019. gada 14.-16. jūnijā, atpūtas kompleksā “Lejastiezumi” pie Usmas ezera. Vairāk informācijas: www.bizfests.lv

Festivāla dalībniekiem sporta sadaļā būs iespēja sacensties 13  komandu sporta veidos, tajā skaitā, 3 tradicionālos turnīros, kā arī 10 individuālajās disciplīnās un sadarbības partneru aktivitātēs. Bērniem plānots gan “Joma Sports” bērnu kauss, gan dažādās radošas un izglītojošas aktivitātes.

Šogad turpināsim veiksmīgi uzsāktās “Iedvesmas telts” sarunas, kur ar iedvesmojošiem pieredzes stāstiem dalīsies populāras biznesa, sporta un kultūras personības. Tāpat festivāla dalībniekiem būs iespēja piedalīties dažādās meistarklasēs.

Festivāla konceptā iekļautas arī divas ballītes – Cuba Cafe iedvesmotā piektdienas vakara Cuban Latino ballīte un sestdienas vakara noslēgums grupu “Transleiteri”,  “Double Faced Eels” un DJ pavadībā!

Uzņēmuma komandu iespējams pieteikt līdz 31.maijam šeit: https://ej.uz/bizfests

PROGRAMMA

14.JŪNIJS

17:00 Dalībnieku ierašanās, iepazīšanās ar teritoriju

19:00 Priekšsacīkstes: strītbols, volejbols, futbols

23.00 Latino ballīte ar “Cuba cafe”

15.JŪNIJS

7:00 Dalībnieku ierašanās

9:00 Bizfesta atklāšana

10.00 – 18:00 sporta programma

11:00 – 20:00 izklaides programma

20:00 apbalvošana

21:00 Ballīte ar “”Transleiteris” un “Doble Faced Eels” un DJ

16.JŪNIJS

Teritorijas atbrīvošana līdz plkst. 12.00

Festivālu organizē: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Darba devēju konfederācija.

Sadabrības partneri:  Latvijas fanu organizācijas “Fanu telts”, veikalu tīkls “JOMA SPORT”,  AS “Aldaris”, “RedBull”, “Lecunminies.lv”, Balticovo, AJ produkti.

Informatīvie partneri: Laikraksts “Dienas Bizness”, “EHR mediju grupa”, Lusoft.lv, Dienas Žurnāli.


Vairāk informācijas: www.bizfests.lv | Jautājumiem: +371 29914668

 

18 ZINĀŠANU EKONOMIKAS PADOMES SĒDE

Sēdes sākums plkst. 14:00.

Darba kārtība tiks precizēta.

18 Komandas motivācija. Kā sasniegt maksimālu labsajūtu ilgtermiņā? LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA

Komandas motivācija. Kā sasniegt maksimālu labsajūtu ilgtermiņā?

 

 

Motivācija ir iekšējie un ārējie spēki, kas rada cilvēkā entuziasmu un uzstājību konkrētu darbību izpildē, kā arī liek izturēties pret darbu ar īpašu attieksmi.

 

Katrs vadītājs ir ieinteresēts, lai komandā strādā augsti motivēti cilvēki, un gadrīz katrā uzņēmumā ir motivācijas sistēma. Diemžēl ļoti bieži šis jēdziens tiek skatīts ļoti šauri, ar motivācijas programmu saprotot un nosakot tikai finansiālu bonusu sistēmu, neapzinoties, ka tas dod tikai īstermiņa motivāciju, ka patiesībā motivācijas veidošana ir plašs un ilgstošs darbību kopums, kura mērķis ir noteikt un apmierināt katra komandas dalībnieka vajadzības un vērtības ilgtermiņā.

 

Seminārā runāsim par:

 1. Motivācijas konceptu – kur un kā veidojas motivācija;
 2. Motivācijas teorijām un to iespējamo pielietojumu komandu attīstībā;
 3. Kā noteikt savus un savas komandas biedru īstus un neizmeļamus motivācijas avotus;
 4. Kā izstrādāt iltermiņa efektīvu motivācijas sistēmu,  kas būs atbilstoša katram komandas dalībniekam.

 

Ieguvumi pēc semināra:

 • Semināra laikā izskatīsim motivācijas jēdzienu no dažādām pusēm, kas ļaus dalībniekiem rast sapratni par to, kas ir svarīgs katram cilvēkam un kas ir jāņemt vērā, veidojot motivācijas sistēmas un programmas savām komandām.
 • Ņemot vērā šīs galvenās sastāvdaļas, katram ir iespēja izveidot ideālu un tieši sev un savai komandai piemērotu un iedvesmojošu motivācijas plānu gadam vai pat ilgākam laika posmam.

 

Semināru vada: Laila Snidzāne, “MetaCoach” mācību centra un Profesionālo kouču asociācijas - APC vadītāja Latvijā.

Augstākā līmeņa vadītāja ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi mazo un vidējo komandu vadīšanā un attīstībā dažādu nozaru uzņēmumos.

Praktizējošais koučs, biznesa iemaņu, koučinga un personības attīstības programmu trenere.

 

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/LPBS_180619