Pārlekt uz galveno saturu

VALMIERĀ. DATU AIZSARDZĪBAS AKTUALITĀTES

19 VALMIERĀ. DATU AIZSARDZĪBAS AKTUALITĀTES

Norise:
plkst. 11:00 - 13:00
 

DATU AIZSARDZĪBAS AKTUALITĀTES

Ir pagājuši vairāk kā 9 mēneši kopš 2018.gada 25.maija, kad Vispārīgā datu aizsardzības regula kļuva piemērojama visās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Visi tikām biedēti ar milzīgiem sodiem un vispārīgiem aizliegumiem uzņēmumiem apstrādāt personu datus bez datu subjektu piekrišanām. Kas ir noticis kopš Regula ir piemērojama un vai uztraukumam ir bijis pamats? Kam pievērst uzmanību un kam gatavoties nākotnē ?

Seminārā tiks apskatītas datu aizsardzības aktualitātes Latvijā un Eiropā. Tiks arī izvērtēta Latvijas Datu Valsts inspekcijas un ārvalstu datu aizsardzības institūciju darbība Regulas pirmajos mēnešos. Tiks apskatīti pirmie atklātie pārkāpumi un pirmie uzliktie sodi par tiem.

Seminārā tiks skaidroti arī jautājumi, kas uzņēmējiem rada visvairāk neskaidrību. Cita starpā, tiks skaidrotas datu aizsardzības prasības, uzņemot fotogrāfijas dažādos pasākumos, komerciālo paziņojumu sūtīšanas tiesības, kā arī sīkdatņu izmantošana mājaslapās.

Semināra noslēgumā vadītāji sniegs ieskatu, kam nākotnē papildus būtu jāpievērš uzmanība attiecībā uz datu aizsardzības prasību ievērošanu,  obligāto iekšējās trauksmes celšanas sistēmas ieviešanu, kā arī apskatīti iespējamie jauninājumi, ko paredz ieviest E-privacy regulas projekts.

Seminārā runāsim par:

 1. Datu aizsardzības aktualitātēm Latvijā un Eiropā;
 2. Aktuālajiem jautājumiem datu aizsardzības jomā:
  1. Fotogrāfiju uzņemšana pasākumos;
  2. Komerciālo paziņojumu sūtīšana;
  3. Sīkdatņu datu apstrāde;
 3. Kam pievērst uzmanību tuvākā un tālākā nākotnē:
  1. Uzņēmuma trauksmes cēlēju aizsardzība;
  2. E-privacy regula.

 

Semināru vada:

Mikijs Zīmecs, M.A. Informācijas tehnoloģiju tiesībās, sertificēts datu aizsardzības speciālists

Mikijs Zīmecs ir jurists, kurš specializējas datu aizsardzības jautājumos un informācijas tehnoloģiju tiesībās. Ikdienā Mikijs sniedz konsultācijas saistībā ar datu aizsardzību, informācijas drošību un Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasību ieviešanu dažādiem vietējiem un starptautiskajiem klientiem. Mikijs ir vairāku pētījumu darbu autors par aktuālām datu aizsardzības tēmām. Mikijs ir arī Datu Valsts inspekcijas sertificēts datu aizsardzības speciālists un Latvijas sertificēto personas datu aizsardzības speciālistu asociācijas biedrs.

Edvijs Zandars, Mg. iur., zvērināta advokāta palīgs

Edvijs Zandars ir zvērināta advokāta palīgs, kurš specializējas datu aizsardzības, konkurences tiesību un intelektuālā īpašuma jautājumos. Edvijs sniedz juridiskās konsultācijas datu aizsardzības jautājumos vietējiem un starptautiskajiem klientiem, kā arī veicis vairākas VDAR revīzijas, nodrošinot klientu veikto personas datu apstrādes atbilstību Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām. Edvijs kā līdzautors ir piedalījies dažādos pētījumos par datu aizsardzību, kiberdrošību un mākoņdatošanu.

DALĪBAS MAKSA

LTRK biedriem: 15 EUR + PVN
Citiem interesentiem: 25 EUR  + PVN 

REĢISTRĀCIJA LĪDZ 15.MARTAM 

Reģistrēties: ŠEIT vai valmiera@chamber.lv,  tel.20264530

Apmeklējot pasākumu, Jūs piekrītat savu fotogrāfiju un video publicēšanai LTRK mājas lapā un sociālajos tīklos.