Pārlekt uz galveno saturu

LTRK būvniecības nozares biedri devušies tirdzniecības misijā uz Kasablanku

kasablanka
euromed un co

 

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras būvniecības nozares pārstāvji no 23. līdz 26.novembrim devās uz Kasablanku Marokā, lai uz tirdzniecības misijas un projekta EUROMED Invest ietvaros mērķi apmeklētu starptautisko konferenci “Green Batimed” un starptautisko būvniecības izstādi “SIB 2016”.

Tirdzniecības misijā piedalījās četri būvniecības nozares uzņēmumi un Kurzemes Zaļo tehnoloģiju klasteris, kā arī ekspertu diskusijās Latviju pārstāvēja nozares eksperts Juris Grīnvalds no Būvmateriālu ražotāju asociācijas. Galvenie sadarbības partneri tirdzniecības misijā bija Polijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Kasablankas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Alžīrijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Aktivitāšu programma divu dienu garumā uzņēmējiem piedāvāja iespēju apmeklēt starptautisko konferenci “Green Batimed”, kurā piedalījās uzņēmumi no Latvijas, Polijas, Marokas un Alžīrijas, kā arī iesaistīto valstu diplomātisko attiecību pārstāvji. Foruma laikā tika sniegta informācija par būvniecības nozari katrā no valstīm, prezentēta esošā sadarbība starp Eiropas Savienības un Vidusjūras reģiona valstīm no Āfrikas. Norisinājās arī diskusijas par iespējām un izaicinājumiem kopīgai sadarbībai. Foruma ietvaros tika arī organizētas B2B tikšanās starp visu valstu uzņēmumiem.

Tirdzniecības misijas otrajā dienā uzņēmumiem bija iespēja piedalīties forumā, ko organizēja Kasablankas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, kas galveno uzmanību veltīja zaļo tehnoloģiju iespējām Āfrikā, kā arī tika prezentēta biznesa vide Marokā, kas, balstoties uz naftas cenu izmaiņām, izvirzījusies kā viena no labvēlīgākajām, salīdzinot ar pārējām reģiona valstīm. Pēc foruma uzņēmumi devās uz starptautisko būvniecības nozares izstādi “SIB’2016”, kas vairākos paviljonos apvienoja dažādus nozares uzņēmumus no Āfrikas reģiona valstīm, Eiropas un Vidusjūras reģiona valstīm, Ķīnas u.c. Dienas noslēgumā notika svinīgā pieņemšana pie Polijas vēstnieka Kasablankā, Polijas vēstniecības Tirdzniecības  un investīciju departamentā.

Brauciena laikā uzņēmumi ieguva jaunu pieredzi par Āfrikas Vidusjūras reģiona valstīm, to biznesa vidi un ieguva dažādus jaunos kontaktus. Kopumā tiek secināt, ka sadarbība ir iespējama, jo Polijas būvniecības nozares uzņēmumi aktīvi jau strādā Āfrikas Vidusjūras reģiona valstīs. Tajā pašā laikā būtiski ir veidot ilgtermiņa attiecības ar saistošām valsts iestādēm un pārzināt arī franču valodu. Projekta ietvaros nākotnē tiek plānota ienākošā tirdzniecības misija no Marokas, kā arī noslēgt ilgtermiņa sadarbības līgumu ar Kasablankas TRK.

Projekta Euromed Invest mērķis ir veidot sadarbības modeli starp Eiropas valstīm un Āfrikas  Vidusjūras reģiona valstīm ar mērķi palielināt Eiropas uzņēmumu biznesa iespējas un investīcijas reģionā, kā arī veicināt Eiropas uzņēmu konkurētstēpju reģionā.  80% no projekta finansē Eiropas Savienība. Projektu vada MedAlliance Consortium, uz projekta aktivitātes ievieš Anima Investment Network.

 

kasablanka

kasablanka 2