Pārlekt uz galveno saturu

LTRK: Ir steidzami nepieciešams papildu finansējums studentu kreditēšanai

LTRK: Ir steidzami nepieciešams papildu finansējums studentu kreditēšanai

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera  (LTRK) ir nosūtījusi vēstuli  Ministru prezidentam A.K.Kariņam, Finanšu ministrijai un Izglītības un zinātnes ministrijai ar aicinājumu steidzami rast risinājumu radušai situācijai ar studentu kreditēšanas modeli, nodrošinot papildus finansējumu esošajai kreditēšanas sistēmai. Studiju kreditēšanas pārtraukšana vai bremzēšana finansējuma trūkuma dēļ nav pieļaujama.

Jaunieviestajā modelī, kas pašlaik ir spēkā, ir virkne priekšrocību, salīdzinot ar smagnējo un birokrātisko kreditēšanas modeli iepriekš. To pierāda arī š.g. studentu skaits, kas studiju maksas un ikdienas izdevumu segšanai izmanto valsts galvoto studiju un studējošo kredītu. LTRK ieskatā šāda tendence ir vērtējama pozitīvi. Uz kreditēšanas modeli, aprēķinot riskus, ir jāskatās arī no ieguldījuma perspektīvas.                                                    

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš komentē: “Augstākās izglītības pieejamība arvien plašākai sabiedrībai ir neatsverami vērtīgs pienesums, kuru ir veicinājis ērtais kreditēšanas modelis. Īpaši būtiski piešķirt papildu finansējumu šim mērķim ir Covid-19 radīto apstākļu dēļ, kad spēcīgi cieš mazāk kvalificēto darbinieku pārstāvošais pakalpojumu sektors, kuru nereti nodrošina studenti.” 

LTRK pauž stingru nostāju nepieciešamībai piešķirt papildus finansējumu, ņemot vērā 2020.gada pieprasījumu, un neieviešot papildu kritērijus finansējuma saņemšanai.