Pārlekt uz galveno saturu

Tiešsaistē prezentēs pētījumu “LTRK Ekonomikas indekss”

Tiešsaistē prezentēs pētījumu “LTRK Ekonomikas indekss”

Šī gada 10.novembrī, otrdien,  plkst. 10.15 tiešsaistē tiks prezentēts Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā 2020.gada 3.ceturkšņa pētījuma “Ekonomikas indekss” rezultāti. Šis pētījums atspoguļo uzņēmēju vērtējumu  par pašreizējo situāciju un prognozes tuvākajai nākotnei, kā arī dažādiem aspektiem, kas saistīti ar uzņēmumu darbības rādītājiem un kopējo situāciju uzņēmējdarbībā valstī.

Pētījuma prezentācijā piedalīsies LTRK padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis, LTRK valdes locekle Katrīna Zariņa un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

“Iepriekšējais, 2020.gada 1.ceturkšņa (marta), Ekonomikas indekss rādīja teju tikpat drūmu ainu, kā 2008.gadā. Taču arī šī gada 3.ceturkšņa pētījums, korelējot ar to, kas pašreiz notiek tautsaimniecībā un kādu nākotni uzņēmējiem pašlaik sola valsts lēmējinstitūcijas, nerāda neko iepriecinošu,” komentē SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Pētījuma prezentācijā tiks sniegts ieskats uzņēmēju vērtējumā par iepriekšējiem sešiem darbības mēnešiem pēc dažādiem uzņēmumu darbības rādītājiem, piemēram, finansiālā stāvokļa, apgrozījuma, investīciju apjoma, rentablitātes un citiem,  kā arī nākotnes prognozes saistībā ar vērtējumu par vispārējo valsts tautsaimniecības attīstību.

“Lielākā daļa uzņēmēju gatavojas, ka situācija kļūs grūtāka. Tādēļ tas, ko uzņēmēji sagaida no valdības ir, lai tās lēmumi ja ne atbalstītu, tad vismaz netraucētu strādāt tālāk.” saka LTRK padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis.

2020. gada 3. ceturksnis ir jau sešdesmit otrais ceturksnis, kurā ir iegūta informācija par Latvijas uzņēmēju noskaņojumu, un tā mērķis ir novērot izmaiņas uzņēmēju viedokļos par tautsaimniecības situāciju Latvijā.

Prezentāciju būs iespējams vērot interneta tiešraidē šajā saitē https://us02web.zoom.us/j/89154918180, kā arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Facebook lapā https://www.facebook.com/LTRKinfo/. Savukārt tie mediju pārstāvji, kuri vēlēsies klātienē tikties ar LTRK vai pētījumu centra SKDS pārstāvjiem, lai veiktu intervijas,  tāda iespēja būs pēc preses konferences no plkst. 11.00  LTRK namā Krišjāņa Valdemāra ielā 35.