Pārlekt uz galveno saturu

LTRK Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar AS Swedbank un Talsu novada pašvaldību organizēja Biznesa kluba pasākumu

LTRK Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar AS Swedbank un Talsu novada pašvaldību organizēja Biznesa kluba pasākumu

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar AS Swedbank un Talsu novada pašvaldību organizēja tiešsaistes LTRK Kurzemes Biznesa kluba pasākumu, kas notika 4. novembrī, GoToMeeting platformā.

Pasākumā, kas šoreiz veltīts Talsu uzņēmēju apmācību dienai ar tēmu “Pieredze un kompetence biznesam”, atklāšanā ar uzrunām uzstājās Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone. Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone, uzrunājot tiešsaistes Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Kurzemes biznesa kluba dalībniekus, uzsvēra, cik liela nozīme ir vēlmei sarunāties. Sarunāties uzņēmējiem ar pašvaldību, pašvaldībai ar uzņēmējiem, kā arī ar citām organizācijām savā starpā, lai rastu ierosmes jaunām idejām un darbiem. Priekšsēdētāja norādīja, ka šis ir izaicinājuma laiks arī pašvaldībām kontekstā ar Covid-19 ierobežojumiem, gatavošanos administratīvi teritoriālai reformai un jaunā budžeta sastādīšanai. Taču neaizmirsīsim, ka mēs visi esam vienā sasaistē un mums jābūt atbildīgiem vienam pret otru, lai sasniegtu labākus rezultātus visiem kopā. Priekšsēdētāja novēl visiem būt gudriem un spējīgiem izmantot šī laika sniegtās iespējas.

LTRK valdes loceklis Jānis Lielpēteris  pasākuma dalībniekus iepazīstinās ar tēmu “Budžets 2021 un plānotās nodokļu izmaiņas. Savukārt SIA “Numeri” valdes locekle, finanšu un nodokļu konsultante Lilita Beķere uzstājās ar prezentāciju par tēmu “Nodokļu plānošana uzņēmumā”. “Jebkurš racionāli domājošs indivīds mēģina samazināt vai citādi plānot izmaksas, kas saistītas ar nodokļu maksājumiem. Bet tas ir jādara plānveidīgi un pārdomāti. Lai ieviestu labāko nodokļu uzskaites scenāriju, ir jāievēro normatīvā bāze, ir vajadzīgas plašas zināšanas par valsts nodokļu kontroli un tiesu praksi un tas ir grāmatveža, jurista un uzņēmuma vadītāja kopdarbs,” saka SIA “Numeri” valdes locekle, finanšu un nodokļu konsultante Lilita Beķere.

 SIA “Milzu” īpašnieks Enno Ence iepazīstināja ar tēmu “Pārdošana Covid-19 laikā un ar to saistītie izaicinājumi”. “Aicinu uz krīzi skatīties kā uz apstākļu un nosacījumu maiņu, nevis pasīvu periodu, kad gaidīt risinājumus no malas. Pārmaiņas ir uzņēmejdarbības elements, tāpēc mūsu, uzņēmēju uzdevums ir atrast veidus, kā novirzīt potenciālu un fokusu, pilnvērtīgi izmantojot laiku nākamajiem soļiem,” norāda Enno Ence.

Tāpat biznesa kluba dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar AS Swedbank vecākās ekonomistes Agneses Bucenieces prezentāciju ar tēmu “Ekonomikas viļņošanās pandēmijas laikā”. SIA “AE Lux” valdes loceklis Edgars Lūks dalījās ar pieredzi par tēmu “Neapstāties grūtību priekšā”, tostarp pasākuma ietvaros Kurzemes nodaļas vadītājs Ralfs Minkevičs pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar LTRK kā platformu uzņēmējdarbības vides izaugsmei.