Pārlekt uz galveno saturu

LTRK Latgales reģiona nodaļa organizēja Latgales Biznesa kluba pasākumu

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK)  Latgales reģiona nodaļa sadarbībā ar AS Swedbank un Preiļu novada pašvaldību organizēja LTRK Latgales Biznesa kluba pasākumu, kas notika 10. septembrī, Preiļu novada kultūras centrā.

Latgales biznesa kluba pasākumā tika prezentētas vairākas prezentācijas, tostarp Preiļu novada domes vecākā komercdarbības speciāliste Ineta Liepniece  dalībniekus iepazīstināja ar prezentāciju par tēmu “Preiļu novadā īstenotie investīciju projekti un atbalsta rīki uzņēmējdarbības attīstīšanai”.

Analizējot uzņēmējdarbības tendences Preiļu novadā pēc Lursoft datiem, atšķirībā no notiekošā Latvijā, kad likvidēto uzņēmumu skaits pārsniedza jaundibināto uzņēmumu skaitu, Preiļu novadā situācija bijusi pretēja. Pēc 2017. gada situācija iezīmējusies ar pozitīvu dinamiku, jaunreģistrēto uzņēmumu skaitam pārsniedzot likvidēto uzņēmumu skaitu. Pašvaldība jaunajiem un esošajiem uzņēmumiem sniedz gan konsultatīvu, gan praktisku un finansiālu atbalstu. Dažkārt, saņemot mazu atbalsta „grūdienu”, uzņēmumam ir vieglāk attīstīt savu produktu un ieiet tirgū. Mainoties sociāli ekonomiskajai situācijai ne tikai valstī, bet arī pasaulē, simtprocentīgi paredzēt uzņēmuma attīstību nav iespējams, bet ir gandarījums par uzņēmumiem, kuri ir spējīgi augt. Mazā pašvaldībā uzņēmumam, kas neatrodas stratēģiski svarīgā vietā ir būtiska katra ekonomiskā darbība, kas rada darba vietas un veicina novada ekonomikas augšupeju, tādēļ ir jāstrādā ar katru uzņēmēju, kuram ir ideja un vēlme veidot savu uzņēmumu. Šobrīd, pašvaldības īstenotie vērienīgie infrastruktūras projekti vērsti uz investoru piesaisti un jaudīgu uzņēmumu veidošanu novadā.

AS Swedbank naudas pārvaldības speciāliste Dace Strapcāne iepazīstināja ar tēmu “Kā e-komercija var palīdzēt pārdzīvot Covid-19.”  Tāpat “LTRK valdes loceklis Jānis Lielpēteris biznesa kluba dalībniekus  iepazīstināja ar to, vai turpmāk dzīvosim 90% ekonomikā.

Pasākuma ietvaros dalībniekiem bija iespēja uzzināt, kādu atbalstu Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera LTRK piedāvā mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, kā arī piedalīties diskusijā, tostarp uzzināt, kādas ir vēsturisko objektu rekonstrukcijas iespējas mūsdienās, kā piemēru izskatot Preiļu pili.