Pārlekt uz galveno saturu

LTRK pozīcija par skolēnu nodarbinātības pasākumiem 2020. gada vasarā

LTRK pozīcija par skolēnu nodarbinātības pasākumiem 2020. gada vasarā

Esam patiesi iepriecināti par Nodarbinātības valsts aģentūras lēmumu organizēt vasaras nodarbinātības pasākumus skolēniem, ieverojot piesardzības pasākumus, lai arī sākotnēji tika pieņemts lēmums nodarbinātības pasākumus skolēniem šogad nerīkot.  

Arī mēs izteicām viedokli, kas palīdzeja pieņemt lēmumu par pasākumu organizēšanā. LTRK ieskatā ir svarīgi, lai sabiedrība pielāgojas pārmaiņām un spēj turpināt darbu arī krīzes apstākļos. Skolēnu nodarbinātības pasākumi dod iespēju skolēniem gūt praktiskas iemaņas, audzina atbildības sajūtu pret darbu, kā arī palīdz mājsaimniecībām finansiāli, jo īpaši Latvijas reģionos. Vasaras nodarbinātības pasākumi ļautu jauniešiem ne tikai lietderīgi pavadīt laiku, bet varētu sekmēt arī viņu veiksmīgu atgriešanos sociālā vidē pēc attālināto mācību formāta pēdējos mēnešos.

“Lēmums skolēnu nodarbinātības pasākumu vasarā tomēr īstenot ir rūpīgi izvērtēts, ņemot vērā arī epidemiologu viedokli. Līdz ar COVID-19 izplatības samazināšanos un valdības plāniem ārkārtējo situāciju pēc 9. jūnija nepagarināt, neredzu šķēršļus skolēnu un jauniešu vasaras darbu programmas īstenošanai, vienlaikus neaizmirstot par piesardzības un slimību profilakses pasākumu ievērošanu infekcijas izplatības riska novēršanai. Iespēja vasarā strādāt ir nozīmīga gan skolēniem, gan vecākiem, jo īpaši pēc laika, kas pavadīts sociāli distancējoties. Daudzām ģimenēm tas būs reāls materiālais atspaids,” norāda Labklājības ministre Ramona Petraviča.

Ar LTRK pozīciju plašak iepazīsties šeit.