Pārlekt uz galveno saturu

LTRK aktīvi iesaistās diskusijās ar valdību saistībā ar COVID-19

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju Latvijā saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" izplatību, LTRK aktīvi iesaistās diskusijās ar valdību par nepieciešamajiem risinājumiem ekonomikas stabilizācijai un uzņēmumu atbalstam.
 
Šodien notika pirmā Valdības izveidota vadības grupa  uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadībā koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" radīto ekonomisko seku operatīvai novēršanai. LTRK pirmajā vadības grupas sanāksmē pārstāvēja LTRK Padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis. Sanāksmē tika diskutēti gan jautājumi par jau esošājām problēmsituācijām, gan nākotnes scenārijiem, kā arī uzņēmumiem nepieciešamo atbalstu šobrīd un turpmākajā periodā.
 
Kā trīs galvenie atbalsta darbības virzieni sanāksmes laikā iezīmējās:
 
1) Kreditēšanas un finanšu atbalsta virziens;
 
2) Nodokļu brīvdienu ieviešana;
 
3) Atbalsts nodarbinātības saglabāšanai (piemēram, slimības lapu sistēmas izmaiņas).
 
Šonedēļ plānotas vairākas tikšanās ar politikas veidotājiem par koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" ietekmi un nepieciešamo rīcību. Otrdien LTRK Padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis un valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš tiksies ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu un trešdien plānota Saeimas Tautsaimniecības komisijas sēde, lai turpinātu jau iesāktās diskusijas, kurā LTRK pārstāvēs valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
 
Lai labāk sagatavotos gan šīs nedēļas sanāksmēm, gan turpmākajiem darbiem, šobrīd apkopojam uzņēmēju ierosinājumus valsts institūcijām veicamajiem uzdevumiem. Lai ierosinājumus ērti apkopotu vienkopus, aicinām tos iekļaut atbildēs uz šīs aptaujas jautājumiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfRVYn5mvDIxTMHVQnQsS2WcZ90OIjSLMgHcHtsf700eCSK5A/viewform?usp=sf_link
 
LTRK piektdien, 13. martā, Valdībai jau nosūtīja vēstuli ar sākotnējo reakciju un norādēm par koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" izraisīto negatīvo ietekmi uz uzņēmejdarbību un iespējamiem sākotnējiem risinājumiem. Paredzam, ka tuvākājās nedēļās gan priekšlikumiem, gan rīcībai jāķļūst daudz detalizētākai, mērķētākai un visām pusēm skaidrai. Informācija par LTRK vēstulē iekļautajiem secinājumiem un priekšlikumiem atrodama šeit.
 
Vairāk informācijas par uzņēmēju rīcību saistībā ar infekcijas slimības izplatīšanos, force majeure izziņām, darbanespējas lapām un citām aktualitātēm pieejama LTRK interenta vietnes sadaļā "Covid-19".
 
Tāpat informējam, ka LTRK, lai mazinātu koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" izplatību, ir atcēlusi visus plānotos klātienes publiskos pasākumus līdz 14. aprīlim un LTRK Uzņēmēju dienas Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē uz šobrīd nenoteiktu laiku. Tāpat LTRK darbinieki strādā attālinātā režīmā ciktāl tas iespējams un aicinām arī jūs iespēju robežās īstenot attālinātā darba principus savā uzņemumā un savstarpējā saziņā, gan ar klientiem, gan darījumu partneriem, gan valsti, izmantot elektroniskās saziņas rīkus.
 
 Visus jautājumus saistībā ar ārkārtējo situāciju un piesardzības pasākumu iespējamo ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi lūdzam sūtīt uz elektroniskā pasta adresi covid@chamber.lv. ❗