Pārlekt uz galveno saturu

Paraksta deklarācija par sadarbību Latvijas produktivitātes un konkurētspējas analīzes jomā

Paraksta deklarācija par sadarbību Latvijas produktivitātes un konkurētspējas analīzes jomā

Otrdien, 26.novembrī, Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes Latvijas Produktivitātes, efektivitātes un konkurētspējas zinātniskais institūta “Latvijas Universitātes domnīca LV PEAK” padomes priekšsēdētājs Gundars Bērziņš parakstījuši deklarāciju, lai veicinātu produktivitāti, konkurētspēju un uz analīzi balstītu ekonomikas politikas izstrādi.

Deklarācija parakstīta, lai veicinātu akadēmiskās un zinātniskās vides saikni ar uzņēmējdarbības attīstību Latvijā un lai LTRK sagatavotie produktivitātes un konkurētspējas veicinošie pasākumi tiktu vispusīgi izdiskutēti un balstītos uz izsvērtu neatkarīgu analīzi. Paredzēts, ka “Latvijas Universitātes domnīca LV PEAK” regulāri uzturēs dialogu ar LTRK, apmainoties ar informāciju par plānotajām aktivitātēm, kā arī rīkos ikgadēju konferenci un, konsultējoties ar LTRK, sagatavos produktivitātes ziņojumu un rekomendācijas politikas veidošanai tautsaimniecības un nozaru griezumā.

Lai pētītu produktivitātes problemātiku paredzēts, ka domnīca veiks dažādu dokumentu un projektu ekspertīzi un analīzi, lai vērtētu tos no konkurētspējas viedokļa, tāpat arī iniciēs studentus bakalauru, maģistru, doktorantu darbos un mācībspēku publikācijās iekļaut šīs tēmas.

“Apsveicam domnīcu ar produktivitātes padomes izveidošanu, tādējādi izpildot arī Eiropas Savienības rekomendāciju,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs J.Endziņš, “produktivitātes audzēšana ir “zelta atslēga” gandrīz visām Latvijas galvenajām problēmām, tostarp demogrāfijai, nabadzībai un citām, tāpēc nepieciešams meklēt efektīvus veidus, kā to palielināt. LTRK no savas puses darīs visu, lai domnīcas izveidotā padome attīstītos, un rekomendācijas kapitalizētos valdības un Saeimas pieņemtajos lēmumos.”

Deklarācija paredz, ka tā darbosies līdz 2022.gada 31.decembrim.