Pārlekt uz galveno saturu

Aicinām uz preses konferenci, kur tiks prezentēts pētījums par depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina medijus uz preses konferenci ceturtdien, 18.aprīlī, plkst. 12:00, Uzņēmēju namā, Kr.Valdemāra 35, kur tiks prezentēts pētījums par dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanas izmaksām, ietekmi uz Latvijas ekonomiku un iedzīvotājiem kopumā.

Preses konferencē piedalīsies LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un “Gateway & Partners” Tirgus izpētes departamenta vadītāja Zanda Vipule.

Pētījumā noskaidrots, ka obligātās dzērienu depozīta sistēmas iepakojumu ieviešana attieksies uz mazāk nekā 0,1% no kopējā atkritumu apjoma valstī, savukārt sistēmas ikgadējās izmaksas tiek prognozētas 10 reižu lielākas nekā esošajā apsaimniekošanas sistēmai. Būtisks arī fakts, ka no Latvijas tirgū esošajām dzērienu pudelēm depozīta sistēmā neiekļaujas aptuveni 17% vienību. Turklāt tiek prognozēts, ka, apsaimniekojot 90% no obligātajā depozīta sistēmā esošā iepakojuma, kopējie atkritumu pārstrādes rādītāji Latvijā tiks uzlaboti vien par 2%.

“LTRK uzskata, ka jebkura jautājumā var atrast kopsaucēju starp valsti, prasībām un uzņēmējiem, tādēļ būtiski ir nevis izveidot sistēmu, kas ir dārga un neērta gan lietotājiem, gan biznesam, bet gan vienoties par visām pusēm vispieņemamāko risinājumu,” saka J.Endziņš.

Aicinām medijus pieteikties uz preses konferenci, zvanot LTRK Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītājai Rūta Grikmanei vai arī rakstot e-pastu pr@chamber.lv.