Pārlekt uz galveno saturu

LTRK Eksporta padome vērtē pieteikumus Eksporta balvām

LTRK Eksporta padome vērtē pieteikumus Eksporta balvām

Pirmdien, 11.martā, Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Eksporta padome vērtēja 22 uzņēmumu iesniegtos pieteikumus Eksporta balvai, lai Biedru sapulces ietvaros, kas notiks 28.martā, pasniegtu Krišjāņa Valdemāra balvu “Latvji, brauciet jūriņā!” un “Sprīdīša balvu”.

“Šogad LTRK Eksporta padomei bija ļoti sarežģīts darbs, jo pieteikušies ļoti atpazīstami un veiksmīgi uzņēmumi, pārstāvot dažādas nozares, tāpēc pieņemt lēmumu par uzvarētājiem nebija viegli,” saka LTRK valdes locekle Katrīna Zariņa.

Krišjāņa Valdemāra balva “Latvji, brauciet jūriņā!” tiek pasniegta Latvijas uzņēmumam ar lielāko eksporta potenciālu. Uzņēmēju nominētos komersantus vērtē LTRK Eksporta padome, ņemot vērā šādus kritērijus: ne mazāk kā 51% pamatkapitāla pieder Latvijas rezidentam, kurš savus pakalpojumus un/vai preces eksportē uz vismaz piecām pasaules valstīm. Komersantam ir ne mazāk kā pieci eksporta produkti, tai skaitā inovatīvi, un kopējais eksporta preču un/vai pakalpojumu apjoms ir ne mazāks kā 700 000 eiro. Šajā konkursā kopumā tika vērtēti 12 uzņēmumi.

„Sprīdīša balva” tiek pasniegta jaunam, inovatīvam Latvijas uzņēmumam ar izteiktu eksporta potenciālu. LTRK Eksporta padome uzvarētāju izraugās no pieteiktajiem komersantiem, vērtējot sekojošu kritēriju kopās: mazs uzņēmums, kurš Latvijas tirgū darbojas aptuveni piecus gadus un kurš darbības laikā spējis sasniegt 50% eksporta pieaugumu vai eksporta apgrozījumu - 150 000 eiro. Šajā kategorijā tika vērtēti 10 pieteikumi.

Eksporta apbalvojumi tiks pasniegti 28.martā Biedru sapulces ietvaros. Aicinām arī medijus apmeklēt svinīgo ceremoniju Rīgas Stradiņa universitātē, Dzirciema ielā 16, Rīgā, plkst. 13:00, iepriekš piesakoties e-pastā pr@chamber.lv vai arī zvanot LTRK Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītājai Rūtai Grikmanei pa tel. 29630923. Pasākuma programma atrodama šeit: https://chamber.lv/lv/events/2019/03?page=2.