Pārlekt uz galveno saturu

LTRK Latgales padome un no Latgales ievēlētie Saeimas deputāti turpina diskutēt par biznesa attīstību reģionā

 turpina diskutēt par biznesa attīstību reģionā

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Latgales reģionālās padomes locekļi piektdien, 22.februārī, Daugavpilī jau otro reizi tikās ar 13.Saeimas deputātiem, kuri ievēlēti no Latgales reģiona, kur vienojās, ka jāizstrādā atsevišķs regulējums darbaspēka nodokļu jomā Latgales Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) uzņēmumiem, kā arī jāuzsāk sarunas par Daugavpils lidostas atjaunošanu.

Šoreiz sarunās piedalījās Juris Rancāns un Andris Kazinovskis no Jaunās konservatīvās partijas (JKP), Janīna Kursīte – KPV LV, Janīna Jalinska – Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Edmunds Teirumnieks - Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Inga Goldberga, Jānis Krišāns un Ivans Ribakovs no politisko partiju apvienības „Saskaņa”, kā arī Aldis Adamovičs no partiju apvienības „Jaunā Vienotība”.

Tika pārrunāta jaunizveidotās Valdības deklarācija, kā arī izvirzītās prioritātes. Deputāti un uzņēmēji vienojās, ka pašreiz celt minimālo algu nav iespējams, taču jādomā par neapliekamā minimuma paaugstināšanu, lai tādējādi samazinātos ar nodokļiem apliekamā algas daļa. Tāpat arī notika diskusijas par to, ka pašreiz Latgalē uzņēmējdarbība attīstās lēnāk nekā citos reģionos, tādēļ jādot biznesam papildu stimuli caur nodokļu sistēmu, izveidojot cita veida darbaspēka izmaksu regulējumu Latgales SEZ izvietotajām  kompānijām.

Vēl klātesošie vienojās, ka jāuzsāk sarunas ar Aizsardzības un Satiksmes ministrijām, kā arī Daugavpils domi, lai atjaunotu Daugavpils lidostas darbību, kas nodrošinātu daudz lielāku mobilitāti reģionā.

Tāpat kā citos reģionos, arī Latgalē uzņēmēji arvien biežāk sastopas ar mājokļu nepietiekamību, tādēļ arī šo problēmu LTRK padomes locekļi aicināja risināt, iesaistot finanšu institūciju Altum vai domājot citus risinājumus, jo arvien grūtāk piesaistīt speciālistus un profesionāļus.

Diskusijas ar Latgalē ievēlētajiem 13.Saeimas deputātiem plānotas reizi ceturksnī ar mērķi izvirzīt vienotus un izpildāmus mērķus biznesa vides uzlabošanai reģionā. Pirmā tikšanās notika 30.novembrī, kur tika plašāk runāts par Nacionālo attīstības plānu, darbaspēka nepietiekamību, kā arī problēmām ar īres namu pieejamību un citiem jautājumiem.