Pārlekt uz galveno saturu

LTRK aicina uzņēmējus iepazīties ar Expo 2020 Dubai metu konkursa noteikumiem

LTRK aicina uzņēmējus iepazīties ar Expo 2020 Dubai metu konkursa noteikumiem

LTRK aicina uzņēmējus, kas vēlas piedalīties Latvijas paviljona metu konkursā dalībai Expo 2020 Dubai, pieteikties un iepazīties ar sagatavotajiem materiāliem radošā risinājuma izveidē.

Pašreiz norit darbs pie līguma sagatavošanu ar Ekonomikas ministrijas, ko deleģējis Ministru kabinets. Kad tas tiks parakstīts, plānots izsludināt metu konkursu, bet, lai darbi noritētu raiti, LTRK aicina jau tagad uzņēmējus iepazīties ar noteikumiem un prasībām Expo izstādei.

Paredzēts, ka paviljons tiks veidots kā unikāls pieredzes notikums izstādes apmeklētājiem, kas radīs tādu rezonansi, lai ikviens vēlētos nokļūt šajā piedzīvojumā. Latvijai atvēlētā izstādes vieta atrodas Mobilitātes kvartālā un aizņem 1550 kvadrātmetrus. “Ņemot vērā mūsu iespējas, plānojam, ka pats paviljons un ekspozīcijas daļa aizņems aptuveni 300 kvadrātmetrus no kopējā zemes platības, savukārt pārējā tiks atvēlēta tieši pieredzes jeb aizraujoša stāsta risinājumiem, veicinot apmeklētāju interesi par Latviju,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

LTRK paredz, ka konkurss būs starpdisciplinārs, ietverot gan ekonomisko pamatojumu, gan arī radošos risinājumus, lai Expo 2020 Dubai apmeklētāji būtu maksimāli apmierināti. Metu konkursu vērtēs dažādu jomu profesionāļi, tostarp sociālantropologi, arhitekti, dizaineri, mārketinga speciālisti, u.c.

Lai iegūtu pieejamos materiālus, aicinām reģistrēt savu interesi dalībai metu konkursā mājas lapā www.chamber.lv, norādot savu kontaktinformāciju un e-pasta adresi, uz kuru vēlaties saņemt  informāciju, tostarp Latvijas zemes gabala plānu un Expo 2020 Dubai organizatoru izstrādātos nosacījumus. 

LTRK līdz šim organizējis Latvijas dalību vairākās Expo izstādēs – 1992.gadā Seviļā (Spānija), 1993.gadā Tedžonā (Dienvidkoreja), 1998.gadā Lisabonā (Portugāle) un 2017.gadā Astanā (Kazahstāna).

Expo 2020 Dubai solās būt nozīmīgs notikums pasaulē. Līdz šim dalību apstiprinājušas jau vairāk nekā 170 valstis. Paši organizatori uzsver, ka šī būs visu laiku labākā Expo izstāde. Jau pašreiz Expo 2020 Dubai organizatori rīkojas jaunos, līdz šim neredzētos veidos, organizējot izstādi, piemēram, izveidojot īpašu inovāciju fondu 100 miljonu eiro apjomā, lai atbalstītu dažādus jaunuzņēmumus. Finansējumu saņēmis arī viens Latvijas uzņēmums.