Pārlekt uz galveno saturu
1
1

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Igaunijas Tirdzniecības kameru Latvijā aicina tūrisma nozares pārstāvjus apmeklēt forumu “VIENKĀRŠI, DROŠI, POZITĪVI – EST-LAT tūrisma tendences un prognozes”, kas notiks 23. novembrī no plkst. 9:00 Uzņēmēju namā, Krišjāņa Valdemāra ielā 35, Rīgā. Forums notiek Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “DELBI 2” ietvaros.

Dienas laikā notiks sarunas par to, kā veidot abpusēji izdevīgus nosacījumus tūrisma nozares veicināšanai, kā arī būs iespēja uzzināt, kādi sadarbības projekti veiksmīgi realizēti kopš 2004. gada. Pasākumu ar uzrunām atklās pārstāvji no Igaunijas un Latvijas vēstniecībām, LTRK, kā arī Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas.

Dienas pirmajā daļā par Igaunijas-Latvijas tūrisma attīstību runās Igaunijas Ekonomikas ministrijas ģenerāldirektora vietniece Kristī Tālvinga (Kristi Talving), savukārt pētniece Aija Van der Steina sniegs ieskatu pētījumā par tūrismu, kur skaidros efektīvas un ilgtspējīgas sadarbības nozīmi. Pēc tam “Visit Finland” pārstāvis dalīsies pieredzē par iespējām paildzināt aktīvo tūrisma sezonu, bet Anna Palelione no “Lauku Ceļotājs” prezentēs pētījumu par to, kā piesaistīt tūristus no Japānas. Savu redzējumu skaidros arī Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas (VARAM) pārstāvis. Foruma pirmās daļas noslēgumā būs iespēja noskatīties projekta “DELBI2” sagatavotu pirmo video par Igaunijas – Latvijas uzņēmumu veiksmīgas sadarbības piemēru.

Pasākuma otrajā daļā, no plkst. 13:45., visi EST-LAT tūrisma projektu organizētāji aicināti tūrisma un ceļojumu speciālistiem pastāstīt par idejām un mērķiem. Katram dalībniekam būs iespēja prezentēt savas ieceres un turpmākos plānus saistībā ar izvēlēto projektu. Sesijas noslēgumā notiks paneļdiskusija, kur būs iespēja savu pakalpojumu reklamēt gala patērētājam – ceļojumu aģentiem.

Pēc foruma notiks preses konference, ko vadīs žurnālists Ansis Bogustovs. Tā laikā visi interesenti varēs iepazīties ar dažādiem tūrisma produktiem un Igaunijas virtuves ēdieniem, kas gatavoti, izmantojot vietējās preces. Bet vēlāk vienam Latvijas un vienam Igaunijas uzņēmumam tiks pasniegta Livonijas balva par nozīmīgu ieguldījumu biznesa sekmēšanā starp Latviju un Igauniju.

Forumam iespējams pieteikties šeit: ej.uz/ESTLAT_forum_2017. Ieeja ir bez maksas. Vietu skaits ierobežots.

Projekts “DELBI 2” tiek ieviests un līdzfinansēts ar Eiropas Savienības Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas atbalstu. Projekta darbības periods 01.04.2017 – 31.03.2020.