Pārlekt uz galveno saturu

LTRK aicina apmeklēt Biznesa forumu Jēkabpilī

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas domi aicina apmeklēt Biznesa forumu Jēkabpilī “Izaicinājumi biznesa vidē”, kas notiks 8. novembrī no plkst. 11:00 Krustpils kultūras namā, Rīgas ielā 212.

Šoreiz pasākumā būs iespēja uzzināt vēl vairāk noderīgas informācijas, tostarp varēs iepazīties ar pēdējo Citadele Index pētījumu par Latvijas ekonomikas un uzņēmējdarbības vides nākotni, kā arī piedalīties diskusijās par eksportu un citām būtiskām tēmām. Forumu vadīs LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis: “Esam gandarīti, ka jau otro gadu Jēkabpilī vienkopus pulcēsies uzņēmēji un eksperti, lai runātu par nozares aktualitātēm. Mūsdienu steidzīgā vide pieprasa no uzņēmēja ātru iedziļināšanos un tik pat ātru reakciju. Ne reti iztrūkst laika un iespēju jaunas pieredzes gūšanai. Mēs esam ieinteresēti, lai Jēkabpilī un reģionā būtu attīstīta uzņēmējdarbības vide, kas veicina investīcijas un eksportu. Biznesa forums ir lieliska iespēja īsā laika posmā saņemt ekspertu viedokļus, pieredzi un ieteikumus, lai uzņēmējs spētu rast jaunas idejas, kuras ieviest uzņēmumā.”

Dienas pirmajā daļā par valsts pārvaldē ieviestā principa “Konsultē vispirms” darbību runās ekonomikas ministrs, skaidrojot arī par pārmaiņu procesiem, kas skar valsts iestāžu sadarbības modeli ar uzņēmējiem. Tāpat uzstāsies Valsts ieņēmumu dienesta (VID), Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD), Konkurences padomes (KP) un Valsts Darba inspekcijas (VDI) pārstāvji, lai pastāstītu par šīs iniciatīvas mērķiem un jau sasniegto. Pēc tam notiks paneļdiskusija, kur būs iespēja rast atbildes uz uzņēmējiem aktuāliem jautājumiem.

Pasākuma otrajā daļā notiks sarunas par eksportspējas stiprināšanu sadarbībā ar  Attīstības finanšu institūcijas Altum: kā nepazaudēt naudu eksporta tirgos un gūt ieskatu par reģionālajām eksporta atšķirībām. Sesijas noslēgumā norisināsies diskusija, kurā pārstāvji no uzņēmumiem SIA “Light Guide Optic Group”, SIA “Konteks”, SIA “Sēlijas mežs”, SIA “Rītausma” dalīsies savā pieredzē un pastāstīs par iespējām un izaicinājumiem eksportā.

Foruma noslēgumā varēs uzzināt par 21. gadsimta aktualitātēm un tendencēm pārdošanā, kā mūsdienu svarīga sastāvdaļa ir e-komercija un datu drošība, par ko stāstīs SIA “Lattelecom” pārstāvji. Savukārt par digitālo apvērsumu pārdošanā runās SIA “Spring Valley” konsultante Katerīna Černavska.

“Uzņēmējdarbību būtiski veicināt ne tikai valsts centrālajos rajonos, bet arī reģionos, kur pēdējo gadu laikā biznesa vide attīstās ar vien straujāk. Katrā reģionālajā forumā sastopam gan  jaunos uzņēmējus, gan tos, kuri savas darbības laikā guvuši ievērojamus panākumus, tāpēc katru biznesa tikšanos veidojam tā, lai ikviens varētu iegūt pēc iespējas vairāk noderīgas informācijas un kontaktu,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Altum valdes locekle Inese Zīle uzsver: “Viens no pirmajiem jautājumiem, domājot par biznesu, ir finansējums. Tas ir vitāli svarīgs reģionos, kā arī jomās, kurās naudas pieejamība privātajā tirgū ir apgrūtināta, un uzņēmumiem izaugsmes turpināšanai nepieciešams valsts atbalsts. Šodien mūsu finanšu instrumentu klāsts uzņēmējiem ir ļoti plašs, un sadarbībā ar LRTK informējam par to visplašāko uzņēmēju auditoriju.”

Biznesa forums tapis sadarbībā ar finanšu institūciju Altum un Banka Citadele. Foruma programma un reģistrācija: http://ej.uz/BFJ_081117. Ieeja bez maksas. Vietu skaits ierobežots.