Pārlekt uz galveno saturu

Uzņēmēji diskutē par biznesa iespējām Āfrikas Vidusjūras reģiona valstīs

1

Šā gada 21.martā, projekta EUROMED Invest projekta ietvaros notika Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera LTRK un Eiropas līmeņa tirdzniecības un rūpniecības kameru tīkla EUROCHAMBRES rīkota konference par Āfrikas Vidusjūras reģionu un tā biznesa vidi. Konferenci apmeklēja un tās laikā diskusijās iesaistījās vairāk nekā 40 Latvijas uzņēmēji, no dažādām ražošanas un pakalpojumu sniedzēju nozarēm. 

Konferences pirmajā daļā, Marokas Karalistes vēstnieces Stokholmā vietnieks Mahfouds Bahbouhi, dalījās pieredzē par Āfrikas Vidusjūras reģiona biznesa vidi, kultūru un Maroku, kā potenciāli veiksmīgu eksporta tirgu. Savukārt pārējie diskusiju paneļa dalībnieki - Monica Airoldi (ANIMA Invest) un Arturs Nadcrinicinii (Regional Activity Centre for Sustainable Consumption and Production), konferences dalībniekus informēja par Eiropas Savienības projektu sniegto atbalstu uzņēmējiem, attiecībā uz Vidusjūras reģionu un zaļo tehnoloģiju projektu attīstību.

Konferences otrajā daļā, Latvijas uzņēmumu pārstāvji – Arnis Petrānis, SIA "Peruza" valdes priekšsēdētājs (uzņēmums kurš specializējas nestandarta iekārtu un tehnoloģisko līniju projektēšanā pārtikas, kosmētikas un farmācijas rūpniecībai, ar īpaši lielu pieredzi zivju apstrādes iekārtu projektēšanā un ražošanā) un Kārlis Mišinskis, AS "Rīgas Dzirnavnieks" eksporta un importa vadītājs (uzņēmums, kurš ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Baltijā) stāstīja par savu praktisko pieredzi Āfrikas Vidusjūras reģiona valstīs. Savukārt Ēģiptes uzņēmuma SolarizEgypt pārstāvis Yaseen Abdel Ghaffar, dalījās pieredzē par Ēģiptes tirgu un savu pieredzi saules enerģijas nozarē.

Projekta Euromed Invest mērķis ir veidot sadarbības modeli starp Eiropas valstīm un Āfrikas  Vidusjūras reģiona valstīm ar mērķi palielināt Eiropas uzņēmumu biznesa iespējas un investīcijas reģionā, kā arī veicināt Eiropas uzņēmumu konkurētspēju reģionā.

Konferences video ieraksts: https://youtu.be/CuWIJMVgFUg

 

1

2