Pārlekt uz galveno saturu

Interešu pārstāvība

ineteršu pārstāvība

Sanāksmes un tikšanās

29.04. LTRK prezidenta A.Rostovska dalība Ekonomikas attīstības darba grupā.

29.04. LTRK valdes locekles K.Zariņas un padomes locekles E.Rītiņas dalība Finanšu ministrijas darba grupā, kas skatīs attālinātā darba nodokļu jautājumus COVID ārkārtas situācijas laikā.

29.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa un valdes locekles K.Zariņas dalība Finanšu ministra vadītajā krīzes vadības grupā.

28.04. LTRK valdes priekšsēdētāja dalība Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē.

28.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa dalība attālinātajā Ministru kabineta sēdē.

28.04. LTRK valdes locekles K.Zariņas ES fondu pārskatīšanas darba grupā.

27.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa un valdes locekles K.Zariņas dalība Finanšu ministra vadītajā krīzes vadības grupā.

24.04. LTRK pārstāvju tikšanās ar Veselības ministriju un SPKC par nepieciešamajām vadlīnijām uzņēmumiem.

23.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa dalība attālinātajā Ministru kabineta sēdē.

23.04. LTRK valdes locekles K.Zariņas ES fondu pārskatīšanas darba grupā.

22.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa un valdes locekles K.Zariņas dalība Finanšu ministra vadītajā krīzes vadības grupā.

22.04. LTRK prezidenta A.Rostovska, valdes locekles K.Zariņas un padomes locekļu E.Rītiņas un Ģ.Rungaiņa dalība Ekonomikas ministrijas krīzes vadības grupā ekonomikas jautājumu risināšanai.

21.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa dalība Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē.

21.04. LTRK prezidenta A.Rostovska, valdes locekles K.Zariņas un padomes locekļu E.Rītiņas un Ģ.Rungaiņa dalība Ekonomikas ministrijas krīzes vadības grupā ekonomikas jautājumu risināšanai.

21.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa dalība attālinātajā Ministru kabineta sēdē.

21.04. LTRK valdes locekles K.Zariņas un padomes locekles E.Rītiņas dalība Finanšu ministrijas darba grupā, kas skatīs attālinātā darba nodokļu jautājumus COVID ārkārtas situācijas laikā.

20.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa, valdes locekles K.Zariņas dalība krīzes vadības grupā, ko vada finanšu ministrs Jānis Reirs.

20.04. LTRK prezidenta A.Rostovska, valdes locekles K.Zariņas un padomes locekļu E.Rītiņas un Ģ.Rungaiņa dalība Ekonomikas ministrijas krīzes vadības grupā ekonomikas jautājumu risināšanai.

20.04. LTRK valdes locekles K.Zariņas dalība ES fondu pārskatīšanas darba grupā.

16.04. LTRK prezidenta A.Rostovska, valdes locekles K.Zariņas un padomes locekļu E.Rītiņas un Ģ.Rungaiņa dalība Ekonomikas ministra veidotajā pēckrīzes ekonomikas darba grupā.

16.04. LTRK Valdes priekšsēdētāja J.Endziņa dalība Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē

16.04. LTRK Valdes priekšsēdētāja J.Endziņa dalība attālinātajā Ministru kabineta sēdē.

15.04. LTRK prezidenta A.Rostovska, valdes locekles K.Zariņas un padomes locekļu E.Rītiņas un Ģ.Rungaiņa dalība Ekonomikas ministrijas krīzes vadības grupā ekonomikas jautājumu risināšanai.

15.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa, valdes locekles K.Zariņas dalība krīzes vadības grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam, ko vada finanšu ministrs Jānis Reirs.

15.04. LTRK valdes locekles K.Zariņas dalība ES fondu pārskatīšanas darba grupā.

14.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa dalība Ministru kabineta attālinātajā sēdē.

14.04. LTRK prezidenta A.Rostovska, valdes locekles K.Zariņas un padomes locekļu E.Rītiņas un Ģ.Rungaiņa dalība Ekonomikas ministra veidotajā pēckrīzes ekonomikas darba grupā.

09.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa dalība Ministru kabineta attālinātajā sēdē.

09.04. LTRK valdes locekles K.Zariņas dalība ES fondu pārskatīšanas darba grupā

08.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa dalība krīzes vadības grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam, ko vada finanšu ministrs Jānis Reirs.

07.04. LTRK valdes locekles K.Zariņas dalība Ekonomikas ministrijas darba grupā par dīkstāves regulējuma uzlabojumiem.

06.04. LTRK prezidenta A.Rostovska un LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa dalība Ekonomikas ministrijas krīzes vadības grupā ekonomikas jautājumu risināšanai

06.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa dalība krīzes vadības grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam, ko vada finanšu ministrs Jānis Reirs.

06.04. LTRK valdes locekles K.Zariņas dalība ES fondu caurlūkošanas darba grupā

02.04. LTRK pārstāvju, J.Lielpētera un L.Šteinbergas, dalība Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē.

02.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa dalība attālinātajā Ministru kabineta sēdē

01.04. LTRK valdes priekšsēdētāja J.Endziņa dalība krīzes vadības grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam, ko vada finanšu ministrs Jānis Reirs.

29.03. LTRK valdes priekšsēdētājs piedalās MK sēdē (attālināti) par EM sagatavotajiem noteikumu projektiem "Noteikumi par dīkstāves pabalstu darbiniekiem, kurus skar Covid–19 izplatība" un "Noteikumi par nozarēm, kurām sakarā ar Covid-19 izplatību ir būtiski pasliktinājusies finanšu situācija";

23.03. LTRK Padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis, Valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un Valdes locekle Katrīna Zariņa piedalījās sanāksmē Ekonomikas ministrijā par atbalsta kritērijiem uzņēmumiem;

23.03. LTRK Padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis piedalījās krīzes vadības grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam, ko vada finanšu ministrs Jānis Reirs;

20.03. LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš piedalās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē par likumprojektu “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”;

19.03. LTRK Padomes priekšēdētājs Aigars Rostovskis piedalījās krīzes vadības grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam, ko vada finanšu ministrs Jānis Reirs;

19.03. LTRK pārstāvis piedalījās Ministru kabineta ārkārtas sēdē (slēgtā sēde), kurā tika izskatīts jautājums: Rīkojuma projekts "Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumā Nr.103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

Viedoklis

 

24.04. LTRK valdes locekle Katrīna Zariņa Dīkstāves pabalsts ir īstermiņa risinājums; jāmeklē citi atbalsta rīki uzņēmumu darbības turpināšanai.

24.04. Prezentēts LTRK Ekonomikas indekss. Uzņēmēju noskaņojums par nākotni tuvojas 2009. gada krīzes līmenim

24.04. LTRK prezidents Aigars Rostovskis:Valdībai jādomā proaktīvāki risinājumi ekonomikas atbalstam.

23.04. Izveidota Rīgai piederošo kapitālsabiedrību un kapitāla daļu pārvaldības konsultatīvā padome, kurā darbosies arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

23.04. LTRK Zemgales padome secinā, ka ir jānodrošina ekonomikas «sildīšana.»

22.04. LTRK raidījumā "Latvijas labums" LTRK valdes priekšsēdētāja Jāņa Endziņa saruna ar LIAA vadītāju Kasparu Rožkalnu.

17.04. Uzņēmēju izmantotākie instrumenti krīzes pārvarēšanai ir nodokļu nomaksas termiņa atlikšana, dīkstāves uzsākšana un finanšu instrumentu piesaiste, liecina LTRK veiktajā biedru aptaujā par Covid-19 krīzes ietekmi uz uzņēmējdarbību

16.04. Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs LTV7 raidījuma "Punkts uz i" sarunā par Covid-19 radītajām problēmām

Delfi.ru: "Vīruss, kas izprovocējis ekonomisko krīzi, pie mums ir uz ilgu laiku, un tāpēc mums ir jārēķinās ar faktu, ka mums ilgi būs jāpārdzīvo šī slimība. Un nākamie seši mēneši būs ļoti grūti".

16.04. Latvijas Radio 1 raidījumā "Krustpunktā" piedalās Katrīna Zariņa, LTRK valdes locekle, lai diskutētu, kā atrast kompromisu starp uzņēmēju vēlmi attīstīt ražošanu un iedzīvotāju pretestību

15.04. Rīta Panorāma: "Ja ieviesīsim mērķtiecīgu un skaidru rīcības plānu uzņēmumu darbības saglabāšanai un tautsaimniecības atjaunošanai pēc krīzes, varam kļūt par līderiem, pārvarot Covid -19 vīrusa izraisīto situāciju."
Kādi soļi īstenojami, lai Latvija to varētu izdarīt? Un vai jau līdz šim paveiktais krīzes vadībā un uzņēmumu atbalsta izveidošanā tam ielicis labu pamatu? Saruna ar LTRK prezidentu Aigaru Rostovski.

15.04. LTRK raidījumā "Latvijas labums" LTRK valdes priekšsēdētāja Jāņa Endziņa diskusija ar VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi un "Altum" valdes priekšsēdētāju Reini Bērziņu par COVID-19 krīzes atbalsta rīkiem

9.04. Eiropas Komisija pieņems aktualizēto Prasmju stratēģiju maija sākumā, kurā piedāvāts risinājums pašreizējām un nākotnes darba tirgus problēmām. EUROCHAMBRES Prasmju un uzņēmējdarbības komitejas līdzpriekšsēdētāji Aigars Rostovskis un Marta Šulca (Martha Schultz) aplūkoja aktuālākos jautājumus šajā sakarā.

8.04. LTRK raidījumā "Latvijas labums" diskutējām: "COVID-19: ar kādu stratēģiju turpināt?". Viesos Ilze Aizsilniece, Latvijas Ārstu biedrības prezidente, ģimenes ārste un Santa Graikste, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija izpilddirektore. Raidījumu vada Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs.

7.04. Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ir uzaicinājis LTRK pievienoties Latvijas pēckrīzes ekonomiskās izaugsmes plāna izstrādes darba grupā, kurā tiek diskutēts par konkrētu rīcības plānu un atbalsta instrumentiem, kas visefektīvāk sniegtu risinājumus tautsaimniecības izaicinājumiem.

6.04. RĪGA TV24 raidījumā "Kārtības rullis": Spēks vai vājums, sods vai atbalsts - kas krīzes laikā spilgtāks?

3.04. Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs: Medijos izskanējusī ziņa par LTRK atbalstu ārkārtas situācijas pagarināšanai par 3 mēnešiem neatbilst LTRK pozīcijai; LTRK strādā pie Latvijas ekonomikas atjaunošanas rīcības plāna.

2.04. Aigars Rostovskis, LTRK prezidents: "Nestrādāšanas'' režīma pagarināšana var ietekmēt Latvijas uzņēmumu piegādes uz Krieviju

2.04. Kristaps Klauss, LTRK viceprezidents būs Ekonomikas mInistra J. Vitenberga ārštata padomnieks uzņēmējdarbības jautājumos

1.04. Rīga TV24 "Dienas personība": LTRK tuvākajā laikā valdībai iesniegs kompleksu izejas scenāriju Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai. Raidījuma viesis Aigars Rostovskis, LTRK prezidents

1.04. LTRK raidījums "Latvijas labums". Diskusijas tēma "COVID - 19, ko šajā laikā sagaidām no bankām." Raidījuma viesis - Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre.

LL

LL

31.03. LR1 Raidījums "Pēcpusdiena". Martā piereģistrēti vairāk nekā 3000 jaunu ".lv" domēna vārdu, kas ir par teju trešdaļu vairāk nekā pirms gada. Cik aktīvi uzņēmēji cenšas pārorientēties uz darbu tiešsaistes režīmā? Komentē LTRK valdes locekle Katrīna Zariņa. Raidījumu klausies šeit.

26.03. LA.lv: Latvijas uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) pauž gandarījumu, ka valdība ir sadzirdējusi uzņēmējus, Ministru kabineta ārkārtas sēdē šodien lemjot par noteikumiem Covid-19 krīzē skarto darba devēju atbalsta pasākumiem. Vairāk lasi šeit.

26.03.  LTRK Prezidents Aigars Rostovskis  piedalījās Latvijas Radio 1 raidījumā "Krustpunktā", kur  diskutēja par to, kā krīzes risinājumos var iesaistīties un palīdzēt uzņēmēji. Raidījumu skaties šeit.

 

23.03. LTRK Prezidents Aigars Rostovskis Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" pauda viedokli, ka         veiksmīgai krīzes pārvarēšanai ir svarīgi pieņemt izsvērtus un apsteidzošus lēmumus, lai mazinātu negatīvās sekas ekonomikai. 

 

21.03. LTRK, LDDK, Latvijas Pašvaldību savienība un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība pauda viedoki, ka steidzami jāpilnveido krīzes vadības modelis un jārīkojas vēl straujāk un tālredzīgāk.
Nosūtītajā vēstulē valdības sadarbības partneri aicina: 1) pilnveidot krīzes vadības modeli, 2) apsteidzošāk gatavoties pandēmijas izplatībai un apkarošanai, 3) uzlabot atbalstu krīzē cietušajiem cilvēkiem, kā arī 4) tālredzīgāk un proaktīvāk plānot ekonomikas glābšanu. Ar valdības partneru vēstuli varat iepazīties šeit.

20.03. LTRK un LDDK kopīgi paudušas viedoklis Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai par likumprojektu “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar COVID-19 izplatību”. Nosūtītajā vēstulē organizācijas konceptuāli atbalsta likumprojektu, vienlaikus izsakot par to iebildumus un priekšlikumus. LTRK un LDDK norāda, ka atbalsta rīki uzņēmumiem jānodrošina neatkarīgi no nozares, jo 1) pandēmijas radītā ekonomiskā krīze jau šobrīd skārusi gandrīz visas nozares, 2) ir uzņēmumi, kas savu darbību veic vairākās nozarēs, 3) vienas nozares ietvaros dažādiem uzņēmumiem situācijas ir atšķirīgas.

19.03. LTRK un tikpat kā 70 nozaru asociācijas paudušas kopīgu vēstuli Saeimai, ar ko tiek prasīts precizēt likumprojektu “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar COVID-19 izplatību”, paredzot visus atbalsta rīkus neatkarīgi no nozares. Asociāciju un organizāciju skaits, kas atbalsta šo pozīciju, turpina palielināties arī pēc vēstules nosūtīšanas. Ar vēstules tekstu iespējams iepazīties šeit**

19.03. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera LTRK prezidents Aigars Rostovskis TV3 Ziņas raidījumā "900 sekundes" pauda viedokli par to, kā vietējie uzņēmēji pārvarēs krīzi un vai uzņēmējiem solītais valsts atbalsts būs pietiekošs.

19.03. LTRK prezidents Aigars Rostovskis: Krīze skar un skars visus bez izņēmuma, risinājumiem jābūt tādiem, kas ir attiecināmi uz visu nozaru uzņēmumiem. Klausies ekspertu diskusiju Latvijas Radio 1 raidījumā "Krustpunktā".

18.03. raidījumā Latvijas Labums viesojās finanšu ministrs Jānis Reirs un LTRK Padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis un diskutēja, kā gudri izmantot 1 miljardu ekonomikas stabilizācijas un Latvijas uzņēmumu atbalstam.

LL

LL

 

 

 

 

 

 

 

 

Klausies raidījumu "Latvijas labums" sev ērtā laikā aplikācijā SPOTIFY!

  LTRK Prezidenta Aigara Rostovska uzruna: COVID-19 Latvijas
tautsaimniecības kontekstā
;
  LTRK: Nav atbalstāma konkrētu nozaru noteikšana valsts atbalsta
saņemšanai.
;
  LTRK aktīvi iesaistās diskusijās ar valdību saistībā ar COVID-19.