Pārlekt uz galveno saturu

Pirmpirkuma tiesības. TIESĪBU PĒCPUSDIENA

23 Pirmpirkuma tiesības. TIESĪBU PĒCPUSDIENA

Pirmpirkuma tiesības

 

    Veicot darījumus ar nekustamo īpašumu, daudzi ir saskārušies ar trešās personas pirmpirkuma tiesībām.

Tomēr vien retais zina, ka pirmpirkuma tiesības uz nekustamā īpašuma iegādi ir noteiktas „padsmit” (!!!) dažādos likumos un vēl dažos ir noteikta speciāla pirmpirkuma tiesību izmantošanas kārtība.

Pirmpirkuma tiesību regulējums vēsturiski ir veidojies haotiski, tas ir sadrumstalots, samērā sarežģīts un nepilnīgs. Regulējuma piemērošana nereti sagādā galvassāpes ne vien darījuma pusēm, bet arī juristiem, it īpaši, ja saduras no dažādiem pamatiem izrietošas pirmpirkuma tiesības

Arī tiesu praksē ne vienmēr ir atrodamas atbildes uz strīdīgajiem jautājumiem.

Semināra apmeklētājiem būs iespēja uzzināt par pirmpirkuma tiesībām un to veidiem:

  •  pirmpirkuma tiesību konkurenci;
  •  piedāvāšanas un izlietošanas kārtību;
  •  aktuālajām problēmām un tiesu praksi,
  •  kā arī tiks runāts par situācijām, ko īsti neregulē normatīvie akti un uz kurām atbildes nav atrodamas tiesu praksē.
  • Un, visbeidzot, būs iespēja uzzināt, cik tieši likumos ir regulētas pirmpirkuma tiesības.

Semināru vada: Henrijs Niedra ir viens no vadošajiem juristiem zvērinātu advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” Nekustamā īpašuma un vides prakses grupā. Henrijs  jau 15 gadus specializējas investīcijās un darījumos ar nekustamo īpašumu, nekustamā īpašuma attīstīšanā un būvniecībā, nekustamā īpašuma apsaimniekošanas un nomas jautājumos, teritorijas plānošanas un zonējuma jautājumos, kā arī vides tiesībās. Papildus specializācijas ir uzņēmumu iegāde un apvienošana, vispārējās komerctiesības, reorganizācija, maksātnespēja un likvidācija, darba tiesības. Konsultējis virkni nekustamā īpašuma attīstītājus gan daudzdzīvokļu māju, ciematu, ražošanas objektu un tirdzniecības centru attīstīšanā un būvniecībā, kā arī konsultējis projektētājus un būvniekus.

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 Reģistrācija: https://ej.uz/TP_230719