Pārlekt uz galveno saturu

Aprīlis

02 Jauna paaudze ģimenes un privātajā biznesā. LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA

Jauna paaudze ģimenes un privātajā biznesā

 

Pasaules prakse rāda, ka daudzi ģimenes un privātie uzņēmumi jau paaudzēm ilgi turas tirgū, turklāt pārstāv vienus no vecākajiem biznesa veidiem pasaulē. To panākumu faktoru analīze liecina, ka tie ir cieši saistīti ar īpašnieku spēju pielāgot savu biznesu jauniem apstākļiem, tāpēc inovācijas vienmēr ir bijušas ģimenes uzņēmumu veiksmes pamatā.

 

Svarīgi: seminārs norisināsies angļu valodā

 

Seminārā runāsim par:

1. Ko spēja pielāgoties nozīmē ģimenes uzņēmumiem Latvijā, kuri šobrīd sāk piedzīvot pirmo paaudžu maiņu; pēctecību?

2. Lielākie izaicinājumi;

3. Ko varam mācīties no Rietumeiropas pieredzes?

 

Ieguvumi:

Semināra dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar ģimenes un privātā sektora biznesa niansēm un iespējamiem attīstības veidiem. Runāsim par paaudžu maiņu ģimenes biznesā un apskatīsim potenciālos izaicinājumus, lai uzņēmumi būtu gatavi dažādiem pavērsieniem. Pārrunāsim dažādus pieredzes stāstus no citu valstu uzņēmumiem, kas sniegs izpratni par dažādu lēmumu rezultātiem un sekām.

 

Semināru vada: Džonatans Lavenders (Jonathan Lavender), KPMG Enterprise globālais priekšsēdētājs un KPMG Enterprise Family Business līdzpriekšsēdētājs

Džonatanam ir vairāk nekā 17 gadu pieredze, strādājot ar privātiem starptautiskiem uzņēmumiem, jaunuzņēmumiem, kā arī ar riska kapitāla fondiem, kas darbojas vairākās nozarēs, piemēram, finanšu pakalpojumu, tehnoloģiju un zinātnes nozarē. Viņš ir strādājis Tehnoloģiju praksē, sniedzot konsultācijas jaunuzņēmumiem un jauniem privātajiem uzņēmumiem par to uzņēmējdarbības modeļiem, piesaistot kapitālu izaugsmei un paplašinot darbību starptautiskā mērogā. Džonatans aktīvi darbojas arī ieguldījumu jomā, konsultējot uzņēmumus un profesionālus investorus gan Izraēlā, gan ārvalstīs, lai palīdzētu viņiem identificēt darījumus dažādās nozarēs, tostarp tehnoloģiju, enerģētikas un nekustamā īpašuma jomā. Džonatans ir KPMG Enterprise Innovative Startups izcilības centra dibinātājs un nesen tika ievēlēts par KPMG Enterprise globālo priekšsēdētāju.

 

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/LPBS_020419

 

 

 

05 Seminārs par Zviedrijas tirgu

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina uz semināru par Zviedrijas tirgu, kurš notiks 2019.gada 5.aprīlī, no plkst.13:00 līdz 16:00, LTRK namā, Kr. Valdemāra ielā 35.

 

Semināra tēmas:

 • Zviedrijas tirgus specifika;
 • Padomi, kā atrast un izvērtēt biznesa partnerus Zviedrijā;
 • Iemesli, kādēļ Zviedrijas uzņēmumi pārtrauc sadarbību;
 • Ko labāk izvēlēties – pārrobežu darbību vai uzņēmuma/filiāles/pārstāvniecības dibināšanu Zviedrijā?

Pasākums notiks latviešu valodā.

 

Semināra eksperts un tirdzniecības misijas partneris: Airisa Asberga, Zviedrijā dzīvojoša latviete ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi uzņēmējdarbībā.  Airisa Asberga ir specializējusies uzņēmumu dibināšanā un vadībā Zviedrijā un sniedz konsultācijas Latvijas uzņēmējiem, kuri vēlas uzsākt savu biznesu Zviedrijā, kā arī Zviedrijas uzņēmējiem, kuri vēlas atrast biznesa partnerus Latvijā. Airisai Asbergai ir Zviedrijā iegūta augstākā izglītība un maģistra grāds uzņēmumu vadīšanā un ekonomikā.

 

Tikšanās laikā būs iespēja uzdot Jūs interesējošus jautājumus un tīkloties. Aicinām interesējošos jautājumus un tēmas norādīt arī reģistrācijas anketā vai iesūtīt kontaktpersonai.

 

Reģistrācija dalībai seminārā līdz 29.03.2019.: https://ej.uz/Seminars_Zviedrija

 

Seminārs tiek organizēt, ņemot vērā plānoto tirdzniecības misiju uz Zviedriju, kura notiks laika posmā no š.g. 28.maija līdz 7.jūnijam. Reģistrācija tirdzniecības misijai - līdz 22.03.2019.: https://ej.uz/TM_uz_Zviedriju

 

Kontakti saziņai: nauris.lazdans@chamber.lv; + 371 67201109

08 Videonovērošana kā biznesa rīks - 21. gadsimta videonovērošana. LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA

Videonovērošana kā biznesa rīks - 21. gadsimta videonovērošana.

 

Videonovērošana jau sen nav tikai apsardzes vai drošības rīks. Pēdējos gados tā kļuvusi par gluži vai autonomu sistēmu, kas pati spēj fiksēt un pieņemt lēmumus, tādā veidā krietni atvieglojot ikdienu gan apsardzes personālam, gan arī uzņēmējiem un vadītājiem pārvaldīt biznesa procesus un uzskaiti.

Seminārā runāsim par:

1. Kas ir videonovērošana un kā tā sastāv.

2. Kādas problēmas tā risina.

3. Videonovērošana, kā daļa no ēkas vai teritorijas vadības sistēmas.

4. Video namruņi un piekļuves sistēmas.

5. Biznesa analīzes un uzskaites procesi.

Ieguvumi:

Pamata zināšanas par videonovērošanu un citiem apsardzes rīkiem.

Drošības līmeņa paaugstināšana un automatizācija.

Ēkas piekļuves un cilvēku plūsmas optimizācija.

Semināru vada: Jānis Jēgers, ELKO Group Risinājumu nodaļas vadītājs Baltijā, Ievads tēmai par videonovērošanu.

Vitālijs Stepancevs, ELKO Group Risinājumu nodaļas Produktu vadītājs. Ilggadēja pieredze darbojoties videonovērošanas jomā, kā arī strādājot ar video analītikas produktiem.

Kapsars Stankevičs, ELKO Group Risinājumu nodaļas Pārdošanas vadītājs. Ilggadēja pieredze darbojoties videonovērošanas jomā, kā arī strādājot ar video analītikas produktiem.

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

Reģistrācija: https://ej.uz/LPBS_080419

11 Nodokļu nomaksa un deklarācijas aizpildīšana pašnodarbinātajiem. FINANŠU DIENA

Nodokļu nomaksa un deklarācijas aizpildīšana pašnodarbinātajiem

 

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa un Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu aprēķināšana, deklarēšana un nomaksas kārtība saimnieciskās darbības veicējam, ievērojot nodokļu normatīvu grozījumus 2018. un 2019.gadā.

 Seminārā runāsim par:

 

1.Iedzīvotāju ienākuma nodoklis saimnieciskās darbības veicējam (likmes, atvieglojumi, izdevumu ierobežojums).

2.Valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas pašnodarbinātai personai (objekta noteikšana, iekļaušana izdevumos).

3.Gada ienākuma deklarācijas aizpildīšanas kārtība.

4. Jautājumi, atbildes.

 

Semināru vada: Sandra Podniece, VID Nodokļu pārvaldes Fizisko personu nodokļu daļas Pirmā metodikas nodaļa, galvenā nodokļu inspektore (darba pieredze nodokļu administrēšanas jomā, tostarp, nodokļu maksātāju konsultēšanā par nodokļu normatīvo aktu piemērošanas jautājumiem).    

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/FD_110419

11 JELGAVA-Pārdošana ilgtermiņā.

Pārdošana ilgtermiņā.

11. aprīlī, plkst. 10:00-12:00

Viesnīca „Zemgale” (Skautu iela 2, Jelgava)

 

Kad klienti jūt klasisku pārdošanas metodi viņi ieņem aizsardzības pozīciju. Tad pārdevējiem ir jāizmanto spēcīgas frāzes uz iebildumiem. Kā tajā brīdī jūtas klients? Vai izdosies izveidot ilgtermiņa sadarbību?

Pārdošanas komandās bieži runā par mērķa klientiem un gatavo frāzes ko teikt viņiem, bet klients vienmēr ir cilvēks un manuprāt svarīgi ir to atcerēties biežāk. Lai cik liels ir uzņēmums, kuru uzrunājam, pārdevējs vienmēr uzrunā kādu konkrētu cilvēku. Cilvēks pārdod cilvēkam. Katrs cilvēks var būt pārdevējs?

Seminārā:

1. Uzzināsi par klientu attieksmi pret pārdevējiem un otrādi.

2. Ar praktiskiem uzdevumiem izpētīsi sevi, kā darījuma cilvēku.

3. Atklāsi savas stiprās puses veidojot sadarbību.

5. Līdzi paņemsi vērtīgu atziņu sev.

Semināru vada:

Ilze Ušacka –Priekule- izaugsmes trenere, koučs ar pārdevējas pieredzi un 4 bērnu mamma. Viņas karjera sākās ar RTU mehānikas fakultātes diploma iegūšanu, tas deva viņai prasmi domāt loģiski un skatīties plašāk. Tomēr praktiski Ilze ir strādājusi dažādu jomu pārdošanā kopš 2006.gada gan kā ikdienas menedžere, gan vadošos amatos. Šobrīd viņa ir izveidojusi Darījumu skolu un tu kopīgā darbā ar Ilzi vari pilnveidot sevi un savas personiskās prasmes pārdošanā.

Seminārs pieejams:

LTRK biedriem vienam pārstāvim no uzņēmuma bez maksas, katram nākamajam – EUR 15.00 + PVN.

Uzņēmumiem, kas nav LTRK biedri, dalība EUR 20.00 + PVN.

Reģistrācija: jelgava@chamber.lv; 28646086

"Apmeklējot pasākumu, Jūs piekrītat savu bilžu un video publicēšanai LTRK mājas lapā un sociālajos tīklos."

 

12 Neizmantotās iespējas: Kā sasniegt un noturēt klientus! e-KLUBS

Neizmantotās iespējas: Kā sasniegt un noturēt klientus!

 

-Facebook komunikācija

Facebook šobrīd ir populārākais sociālais tīkls Latvijā ar vairāk nekā 900 000 aktīvu Facebook lietotāju. Izklausās pēc ideālas mārketinga platformas priekš jebkura uzņēmēja. Bet vai tiešām pārvērst šos lietotājus savos klientos ir tik vienkārši? Lai Facebook kļūtu par jūsu uzņēmuma vienu no efektīvākajiem digitālā mārketinga kanāliem, mēs jūs iepazīstināsim ar TOP neizmantotajām iespējām Facebook komunikācijā. Kā sasniegt pareizu auditoriju? Kā to uzrunāt? Kā radīt reklāmu, kas veicinās pārdošanu?

 

-Lietotāju pieredze (UX)

Tirgus strauji attīstās un parādās arvien vairāk jauni konkurenti, līdz ar to mainās arī auditorijas vajadzības.Lai saglabātu konkurētspēju, ir jārūpējas par lietotāju pieredzi, kas atbilst patērētāju vajadzībām.

Daudzi pasaules līmeņa uzņēmumi, kuri nodrošina globālus produktus kā Google, Facebook, Whatsapp ir mainījuši arī Latvijas lietotāju pieredzi, līdz ar to pieaug patērētāju prasības.

Semināra laikā uzzināsiet par svarīgākajiem faktoriem, kas ir jāņem vērā, izstrādājot produkta noformējumu, lapas dizainu un nodrošinātu ērtu mājaslapas lietošanu, uzlabojot lietotāju pieredzi un noturot potenciālos klientus savā mājaslapā.

 

Seminārā runāsim par:

1. Kā sasniegt pareizo un uzrunāt auditoriju iekš Facebook.

2. Kā radīt reklāmu, kas veicina pārdošanu.

3. Kādu iespaidu atstāj mājalapas dizians uz lietotāju pieredzi.

4. Kā noturēt savu potenciālos klientus mājaslapā.

 

Ieguvumi:

 1. Uzzināsiet kā sasniegt savu mērķauditoriju ar pareizu saturu, kas uzlabos jūsu Facebook komunikācijas efektivitāti.
 2. Sapratīsiet kādēļ lietotāju pieredze nav tikai dizains.
 3. Uzzināsiet kā pašiem novērtēt esošo lietotāju pieredzi.
 4. Uzzināsiet kā laba lietotāju pieredze palīdz sasniegt biznesa mērķus.

 

Semināru vada:

Eksperts: Sergejs Volvenkins ir iMarketings.lv digitālās nodaļas vadītājs. Sertificēts Google treneris. Vienīgais Latvijā sertificēts Google Adwords un Analytics eksperts ar doktora grādu (digitālajā mārketingā). Aktīvi dalās ar savu vairāk nekā 10 gadu darba pieredzi digitālo reklāmas kampaņu vadīšanā un analīzē.

 

Pasniedzējs: Edgars Koroņevskis

Digitālā mārketinga un UX konsultants. Vairāk kā 15 gadu pieredze digitālājā mārketingā un komunikācijā. Iepriekšējā pieredze: SEB bankas digitālā mārketinga vadītājs, ziņu aģentūras LETA IT nodaļas vadītājs, multimediju laboratorijas RIDemo projektu direktors.

 

Pasniedzējs: Dmitrijs Ņikitins

iMarketings.lv Facebook nodaļas vadītājs. Vairāk kā 3 gadu pieredze Facebook komunikācijā, pārvaldījis reklāmas ar kopējo budžetu virs 150 000 EUR. Guvis starptautisku pieredzi Dānijas universitātē. Vada Facebook reklāmas praktiskās nodarbības un seminārus uzņēmumu pārstāvjiem.

 

Semināra norises laiks: plkst. 13:00-15:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Uzņēmumiem, kuri nav LTRK biedri 45,00 + PVN / personai

 

Reģistrācija: https://ej.uz/EK_120419

 

 

15 Kur likt tās rokas? LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA

Kur likt tās rokas?

Atbildes uz šo un citiem jautājumiem par publisko runu.

 

Kāpēc draugam vai tuvam kolēģim pastāstīt savu ideju protam ar entuziasmu un pārliecinātību, bet, nonākot lielākas auditorijas priekšā, sevi iestīvinām un padarām komunikācijas procesu formālu, reizēm pat garlaicīgu?

Kā tikt galā ar uztraukumu? Kā spēt izmanot savu balss instrumentu un žestu valodu, lai pastiprinātu vēstījumu un sasniegtu prezentācijas mērķi?

Seminārā risināsim šos un citus jautājumus pavisam praktiski. Tā, lai ir atmiņā paliekoši un noderīgi.

 

Programmā:

 1. Prezentācija kā process. Analīze un atziņas.
 2. Praktiskas metodes balss instrumenta un žestu izmantošanai.
 3. Semināra dalībnieku jautājumi. Diskusija.

 

Semināru vada: Oskars Priede

Oskars ir prezentēšanas prasmju treneris, viņa specializācija ir publiskā runa un prezentēšana. Oskara ilggadīga praktiskā uzstāšanās pieredze dod viņam iespēju palīdzēt saviem klientiem noteikt kompānijas/produkta vērtības piedāvājumu un noprezentēt to ietekmīgā veidā.

Kopš 2018. gada Oskars ir arī LNT raidījuma “900 sekundes” moderators.

www.RunasKursi.lv

www.facebook.com/RunasKursi

 

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/LPBS_150419

 

 

 

 

16 Valmierā. Aktualitātes darba tiesību jomā.

PLKST. 10:00-13:00

Seminārā tiks apskatīti un analizēti jaunākie Darba likuma grozījumi, kas ikdienā skars ikvienu uzņēmēju. Tiks skaidroti arī vairāki ar darba tiesībām saistīti problēmjautājumi, ar kuriem darba devēji praksē saskaras ļoti bieži un kas lektoru pieredzē klientiem rada visvairāk neskaidrību. Papildus tam lektore pastāstīs arī par ierobežojumiem darbiniekiem veikt blakus darbu un konkurences ierobežojumu, kā arī jautājumiem saistībā ar darba tiesisko attiecību izbeigšanu. Semināra noslēgumā tiks izvērtētas darba līgumos biežāk pieļautās kļūdas un sniegti ieteikumi, kas palīdzēs no tām izvairīties.

SEMINĀRĀ RUNĀSIM PAR:

 1. Jaunākie grozījumi Darba likumā:
  Valsts valodas lietošanas regulējums;
  Virsstundu darba apmaksa;
  Arodbiedrību tiesības darba devēja uzteikuma gadījumā;
  Darbinieka uzteikums svarīgu iemeslu dēļ;
 2. Ierobežojumi darbiniekiem veikt blakus darbu, blakus darba nošķiršana no papilddarba;
 3. Konkurences ierobežojums;
 4. Darba tiesisko attiecību izbeigšanas problēmjautājumi;
 5. Darba devēju biežāk pieļautās kļūdas darba līgumos.

SEMINĀRU VADĪS:

Irina Kostina, zvērināta advokāte

Asociētā partnere, Darba tiesību prakses grupas vadītāja

Irinai Kostinai ir vairāk nekā 14 gadus ilga juridiskās prakses pieredze, specializējoties dažādos strīdu risināšanas un darba tiesību jautājumos, pārstāvot klientus tiesas procesos, tai skaitā, strīdos ar to bijušajiem vai esošajiem darbiniekiem. Irina regulāri konsultē klientus saistībā ar vadības un augstākā līmeņa darbinieku nodarbināšanas, tai skaitā, atlaišanas jautājumiem un sarežģītās uzņēmumu pārejas lietās, darba tiesisko attiecību pārtraukšanu un kolektīvās atlaišanas jautājumiem. Irina ir publikāciju autore vietējos un ārvalstu medijos, kā arī vada seminārus un konferences par aktuālām darba tiesību un strīdu risināšanas tēmām.

DALĪBAS MAKSA:

LTRK biedriem: 15 EUR + PVN

Citiem interesentiem: 25 EUR +PVN

Reģistrācija līdz 16.aprīlim ŠEIT vai rakstot uz valmiera@chamber.lv.

Apmeklējot pasākumu, Jūs piekrītat savu bilžu un video publicēšanai LTRK mājas lapā un sociālajos tīklos.

17 Improvizācija biznesam jeb kā būt gatavam negaidītajam. LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA

Improvizācija biznesam jeb kā būt gatavam negaidītajam

 

 

Neviens nespēj paredzēt nākotni, pat ne ļoti īsu periodu uz priekšu. Mēs varam savlaicīgi analizēt un plānot gājienus, bet apstākļi mēdz mūs pārsteigt nesagatavotus. Šādās situācijās nepieciešama spēja konstruktīvi reaģēt dotajā brīdī.

 

Uzņēmējdarbībā ir situācijas, kurām neesi bijis gatavs. Kā neļaut notikumiem sevi pārsteigt un izsist no sliedēm, uzzināsiet vairāk šajā praktiskajā nodarbībā.

 

Seminārā runāsim par:

 

1. Improvizācija, kā apmācību metode uzņēmējdarbībā;

2. Domāšanas veidi, kas virza būt “šeit un tagad”,

3. Praktiski paņēmieni spontanitātes trenēšanā.

 

Ieguvumi:

 • Stresa mazināšana saspringtās situācijās;
 • Domāšanas un komunikācijas spēju uzlabošana;
 • Improvizācijas iesaistīšana ikdienas darbā;
 • Zināšanu pielietošana praksē, darbnīcas laikā.

 

Semināru vada: Jēkabs Dambergs, improvizācijas teātri darbojas kopš 2011. gada, stažējoties teātros Latvijā un ASV, kā arī pieredzi guvis pasaules līmeņa improvizācijas meistarklasēs. Ilggadēja pieredze, paralēli strādājot starptautiskās korporācijās un veidojot savu uzņēmējdarbību, ir devusi lielisku izpratni par uzņēmumu izaicinājumiem un improvizācijas tehniku pielietošanu to pārvarēšanai.

 

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/LPBS_170419

 

 

17 EKSPORTA RĪTS

Semināru cikls "Eksporta rīts"

TAVA UZŅĒMUMA VIZUĀLĀ IDENTITĀTE UN ZĪMOLA STĀSTS

17. aprīlis, 09:30 – 12:00, LTRK, Krišjāņa Valdemāra ielā 35, Rīgā

 

Šī eksporta rīta ietvaros centīsimies atbildēt uz mūždien aktuālajiem jautājumiem par zīmola un vizuālās identitātes uzlabošanas nepieciešamību, gatavojoties ieiet eksporta tirgū. Kāds labums no zīmola izstrādes un kā tas atšķiras no logo? Kāda nozīme ir ērtai mājaslapai un baudāmam dizainam? Vai atmaksājas ieguldīt stundas un dienas, sēžot kopā ar dizaineri un veidojot vizuālu reprezentāciju savam uzņēmumam? Vai uzņēmuma klienti vispār kaut ko tādu ievēro un vai uz to būtu jātērē savs dārgais laiks? Galu galā – cik tas viss izmaksās nervos un cik ātri (ja vispār) atmaksāsies?

Eksporta Rīta programma:

 • 09:30 – 09:45 Ierašanās un rīta kafijas tase
 • 09:45 – 10:00 Iepazīšanās
 • 10:00 – 10:45 Aigars Mamis: Zīmola izstrāde no dizainera perspektīvas
 • 10:45 – 11:00 Kafijas pauze
 • 11:00 – 11:45 Ieva Ostrovska un Miķelis Baštiks (Asketic): Uzņēmuma un dizainera sadarbības process zīmola izstrādē

Eksperti:

Aigars Mamis Overpriced Design Direktors, Galvenais dizaineris Studija, kas izstrādā zīmolus, ne logotipus! Starp uzņēmuma klientiem atrodami tādi pazīstami vārdi kā Twino, Shortcut, mēbeļu salons ‘’Kate’’, inženieru birojs DWG, aplikācija SOMA un bārs ‘’VEST’’.

Ieva Ostrovska PURE Chocolate Mārketinga nodaļas direktore, Pazīstamākais šokolādes trifeļu ražotājs Latvijā ar plašu pieredzi eksporta jomā Eiropā un pasaulē. 2017. gadā, svinot savu desmitgadi, uzņēmums veica vispārēju zīmola un iepakojuma maiņu.

Dalības maksa: 20.00 EUR + PVN
LTRK, Latvijas Eksporta klastera (LEK) biedriem un Gateway & Partners klientiem: bezmaksas

 

REĢISTRĒTIES 


Vairāk informācijas: irbe.smite@gatewaypartners.net vai LTRK: janis.tilibs@chamber.lv

Organizē: LTRK, Latvijas Eksporta klasteris (LEK)  un Gateway & Partners

23 Kā attīstīties ar gudro naudu jeb riska kapitāls straujākai izaugsmei. FINANŠU DIENA

Kā attīstīties ar gudro naudu jeb riska kapitāls straujākai izaugsmei

 

   Seminārs ir aktuāls tiem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuri ir nostiprinājušies mājas tirgū, un šobrīd apgūst jaunus eksporta tirgus, izstrādā jaunus produktus vai tehnoloģijas, palielina jaudas, attīsta jaunus darbības virzienus, uzlabo uzņēmuma rentabilitāti vai automatizē procesus.

    Tā ir iespēja ļoti fokusētā veidā iegūt padziļinātas zināšanas par jauno izaugsmes riska kapitāla fondu, kurā pieejamo investīciju apjoms vienam uzņēmumam ir robežās no 0.5 – 3.75 miljoniem eiro.

Seminārā runāsim par:

1. Ko nozīmē sadarbība ar fondu praksē: darījuma strukturēšana, svarīgākie vērtēšanas kritēriji un sadarbības process.

2. Riska kapitāla sniegtās iespējas uzņēmuma attīstībai: Ko iegūst uzņēmums, darbojoties ar izaugsmes kapitāla fondu?

3. Aktuāls uzņēmēja pieredzes stāsts

4. ALTUM atbalsta iespējas uzņēmēju izaugsmei (kredītu garantijas, eksporta garantijas un citi risinājumi)

Ieguvumi:

Seminārs sniedz iespēju satikt investīciju fonda vadību klātienē, iepazīties ar jaunā fonda stratēģiju. Savus praktiskos padomus sniegs uzņēmēji, kuri jau ir piesaistījuši fonda investīcijas un attīstījuši savus uzņēmumus.

“ZGI Capital” ir viens no vispieredzējušākajiem riska kapitāla fondu pārvaldniekiem Baltijā, kurš savu darbību uzsāka 2005. gadā. Investīciju periodu ir noslēgušas trīs fondu paaudzes: "ZGI-1", "ZGI-2", "ZGI-3" un ir uzsākts nākamās paaudzes riska kapitāla fonds "ZGI-4". “ZGI Capital” ir saņēmis Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas gada balvas četrus gadus pēc kārtas - 2014., 2015., 2016. un 2017. gadā. “ZGI Capital” ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks.

Semināru vada:           Normunds Igolnieks, ZGI Capital vadošais partneris; 

                                    Diāna Lopeta, Altum Centra reģiona vadītāja;

                                    Sandis Šteins, "Kool" valdes loceklis 

                                

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/FD_230419

24 Seminārs par Baltkrievijas tirgu

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera aicina uz semināru par Baltkrievijas tirgu, kurš notiks 24.aprīlī no plkst.10:00 līdz 12:00 LTRK namā, Kr. Valdemāra ielā 35.

Semināra eksperti:
· LTRK pārstāvis Baltkrievijā - Ģirts Kronbergs
· Baltkrievijas universālās preču biržas brokeris un pārstāvis Latvijā, SIA "Business support services” valdes priekšsēdētājs Andris Spulis

Tikšanās laikā Jums būs iespēja uzdot Jūs interesējošus jautājumus. Lai semināru pielāgotu Jūsu vajadzībām, aicinām interesējošos jautājumus un tēmas norādīt reģistrācijas anketā vai iesūtīt kontaktpersonai.

Seminārs tiek organizēt, ņemot vērā 27. – 31.maijā plānoto tirdzniecības misiju uz Baltkrieviju. Reģistrācija tirdzniecības misijai līdz 24.04.2019.: https://ej.uz/Baltkrievijas_TM

Reģistrācija dalībai seminārā līdz 18.04.2019.: https://ej.uz/Seminars_BY

Kontakti saziņai: nauris.lazdans@chamber.lv

25 JĒKABPILS - Personīgās, līdera vai komandas efektivitātes paaugstināšana, pielietojot MBTI®

Personīgās, līdera vai komandas efektivitātes paaugstināšana, pielietojot MBTI®

25. aprīlī, plkst. 10:00-13:00

Jēkabpils Agrobiznesa koledža

Pasta iela 1, Jēkabpils

Europe Direct informācijas centrs Jēkabpilī sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru  aicina apmeklēt bezmaksas semināru “Personīgās, līdera vai komandas efektivitātes paaugstināšana, pielietojot MBTI®”, kas notiks 2019.gada 25.aprīlī plkst.10:00  Pasta ielā 1, Jēkabpilī.

MBTI - pasaulē populārākais instruments sevis apzināšanās, personīgās un grupas efektivitātes paaugstināšanai.

MBTI kā sevis apzināšanās un attīstības instrumentu ik gadu apgūst 1,5 miljoni cilvēku visā pasaulē. To pielieto 89 no Fortune 100 un 80% no Fortune 500 kompānijām, kā arī vidēji un nelieli uzņēmumi. Instruments ir vienlīdz plaši pielietots valsts pārvaldes institūcijās, medicīnas, reliģiskajās, bezpeļņas organizācijās un valstu aizsardzības sistēmās.

 Instrumentu pielieto individuālā koučingā, komandu veidošanā, menedžmenta apmācībā, darbā ar atkarībām, pāru terapijā un citās daudzveidīgās jomās. Tā kā instruments balstīts uz universālām cilvēku atšķirībām, tas ar vienlīdz labiem panākumiem tiek pielietots ASV, Eiropā, Āzijā un citur visā pasaulē.

 MBTI instrumenta pielietojums nodrošina neskaitāmus, absolūti praktiskus ieguvumus gan individuālā līmenī, gan komandās, gan organizācijās kopumā.

 Seminārā runāsim par:

  MBTI® kā instrumenta pamatā ir Junga teorija, ka šķietami nejaušas atšķirības dažādu cilvēku uzvedībā, patiesībā ir sistemātiskas un noturīgas.

To nosaka iedzimta tendence izmantot divas prāta pamatfunkcijas - uztveri un spriešanu, atšķirīgos veidos. Šī iemesla dēļ atšķiras arī cilvēku intereses, motivācija, uzvedība, attieksme un vērtības un mijiedarbības veids ar citiem - komunikācija, lēmumu pieņemšana, konfliktu risināšana, stresa vadīšana u.c. Seminārā runāsim par :

 • Kas ir MBTI instruments?
 • Kāpēc cilvēki uztver un spriež atšķirīgos veidos?
 • Kāpēc atšķiras cilvēku intereses un motivācija?
 • Kāpēc cilvēki risina problēmas un pieņem lēmumus atšķirīgos veidos?
 • Kādi ieguvumi pielietojot instrumentu?

 Semināru vada: Reinis Zarāns - Organizācijas attīstības centra Spring Valley konsultants. Sertificēts MBTI treneris.  Reiņa galvenā specializācija ir organizāciju klientu apkalpošanas un  pārdošanas pārmaiņu vadība. Viņam ir bagāta praktiskā pieredze klientu apkalpošanas un pārdošanas kultūras veidošanā, pārdošanas līmeņa un efektivitātes uzlabošanā, kas iegūta, veidojot karjeru no apkalpošanas speciālista līdz pārdošanas vadītājam AS Swedbank.

Kopš 2012. gada Reinis sadarbojas ar Spring Valley, izstrādājot un vadot mācību programmas un prasmju treniņus komunikācijas, pārdošanas un vadīšanas prasmju attīstības jomā.

Reģistrācija: jekabpils@chamber.lv; 27721772

"Apmeklējot pasākumu, Jūs piekrītat savu bilžu un video publicēšanai LTRK mājas lapā un sociālajos tīklos."

26 Veiksmīgu pārmaiņu šķēršļi. LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA

Veiksmīgu pārmaiņu šķēršļi

 

    Bieži sastopama situācija, ka iesāktās pārmaiņas neizdodas, neskatoties uz plānoto pārmaiņu nepieciešamību un uzņēmuma pārliecību par savu veiksmi to īstenošanā. Ar laiku pamanām, ka pārmaiņu process apstājies vai sāk noritēt ne tā kā vēlamies.

 

Mēs varam mācīties kā būt laimīgiem, tomēr dažreiz jēdzīgāk ir paskatīties uz to, kas traucē būt laimīgam ( Renē Brauna).

 

Seminārā runāsim par:

 

1. Cēloņi, kuru dēļ pārmaiņas neīstenojas;

2. Kā izvērtēt uzņēmuma spēju īstenot pārmaiņas?

3. Kas vājina pārmaiņu procesu uzņēmumā?

4. Praktisks uzdevums vadītājiem – pārmaiņu gatavības aprēķins.

 

Ieguvumi: Informācija par veiksmīgu pārmaiņu šķēršļiem, praktizēsiet kā vadītājam pamanīt un izrēķināt organizācijas/komandas gatavību pārmaiņām. Kā tām sekot un ko darīt, ja parādās pazīmes, ka pārmaiņas tiek apdraudētas.

 

Semināru vada: Sniedze Sainsa – supervizore, mentore, organizāciju sistēmiskās dinamikas konsultante ar Maģistra grādu matemātikā, ekonomikā, vadības psiholoģijā un supervīzijā. Kopumā biznesa sektorā vairāk nekā 20 gadu pieredze: risku vadībā, B2B pārdošanā un tās vadībā, jaunu produktu ieviešanā klientu sektora apkalpošanas vadībā starptautiskos finanšu uzņēmumos. Vadītas pārmaiņas – restrukturizācija, apvienošana, kā arī pārdošanas struktūras pārveidošana.

 Četrus gadus vadot attīstības sesijas uzņēmumiem un sniedzot tiem atgriezenisko saiti par uzņēmuma kultūru, tās ietekmi un biznesa rezultātiem.

 

Semināra norises laiks: plkst. 13:00-15:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/LPBS_260419

 

29 Vai automatizācija „izglābs” digitālā mārketinga nākotni? Google reklāmas izmaksas daļēji ir iespējams atgūt ikvienam uzņēmējam. e-KLUBS

Vai automatizācija „izglābs” digitālā mārketinga nākotni?

Google reklāmas izmaksas daļēji ir iespējams atgūt ikvienam uzņēmējam

 

Automatizācija digitālajā mārketingā vairs nav nākotne. Tā ir tagadne, kas cenšas apgāzt ierasto pieeju un metodes.

 

Seminārā par:

 

 1. Google reklāmu jaunās automatizācijas iespējas.

 Dalīsimies ar pieredzi automatizācijas izmantošanā: kādas tās ir, kas jāņem vērā, ar ko jārēķinās, kā jāvērtē rezultāti. 

 

 1. Lielika iespēja un jaunums - „Google Reseller Programme“ – uzņēmumu iespēja atgūt daļu no Google reklāmā ieguldītajiem naudas līdzekļiem, optimizējot reklāmas izmaksas un padarot pieejamāku Google reklāmu jebkuram uzņēmumam.

Tas ir kļuvis vienkārši un bez izdevumiem

 

Semināru vada: Velta Mestere, RealWeb Latvia valdes locekle. RealWeb – digitālā mārketinga aģentūra ar vairāk ka 20 gadu pieredzi, savā darbībā izmanto jaunākos mārketinga performance rīkus un sistēmas.

Velta Mestere – uzņēmuma vadītāja, apkalpo Latvijas un starptautiskus uzņēmumus ar reklāmas budžetiem no 10000 līdz 1 milj. Eiro mēnesī.

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/EK_290419

 

 

30 Mazbudžeta un bezbudžeta mārketings. MĀRKETINGS – RADOŠS CEĻŠ UZ REZULTĀTU

Mazbudžeta un bezbudžeta mārketings

 

Uzņēmumi lielus laika un naudas resursus velta tam, lai potenicālie klienti uzinātu par viņu sniegtajiem pakalpojumiem vai precēm. Bet ne vienmēr tam ir jātērē lieli līdzekļi, kuru uzņēmējdarbības uzsākšanas posmā visbiežāk trūkst. Pielietojot dažādas radošas metodes uzņēmumiem ir iespējams sasniegt savu auditoriju ar pavisam maziem ieguldījumiem.

Seminārā runāsim:

 

1. Kas ir partizānu mārketings.

2. Kā iespējams sevi reklamēt mazbudžeta apstākļos.

3. Vai ir iespējams sevi reklamēt lielākajos TV kanālos un par to neko nemaksāt?

4. Kā uzņēmumu savstarpējā sadarbība palīdz reklamēt sevi apejot tradicionalo mediju vidi.

Ieguvumi:

Šajā seminārā nebūs mārketinga teorija, ko māca augstskolās un grāmatās. Seminārā laikā uzņēmuma vadītājiem un mārketinga speciālistiem būs iespēja iepazīties ar reāliem piemēriem no uzņēmuma pieredzes. Kā arī dzirdēt interesantus partizānu mārketinga piemērus no citām nozarēm, lai varētu tos izmantot savu mārketinga aktivitāšu papildināšanai.

Semināru vada: Zaiga Brača, Lielo izmēru apavu veikala “Apavi 40+” īpašniece ar 9 gadu pieredzi maza uzņēmuma mārketinga aktivitāšu vadīšanā, no kuriem pirmos gadus visas aktivitātes bija partizānu mazbudžeta mārketinga metodes.

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN. Seminārs pieejams tikai LTRK biedriem.

 

Reģistrācija: : https://ej.uz/MRCR_300419