Pārlekt uz galveno saturu

DATU DROŠĪBA: kā pasargāt uzņēmuma un privātpersonu datus.

15 DATU DROŠĪBA: kā pasargāt uzņēmuma un privātpersonu datus.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Lattelecom aicina uz semināru

 

DATU DROŠĪBA: kā pasargāt uzņēmuma un privātpersonu datus

 

Pieaugot IKT pakalpojumu klāstam un strauji attīstoties tehnoloģijām, datu drošība un to apdraudējums skar arvien lielāku sabiedrības daļu. Kiberdrošības riskam mūsdienās ir pakļauti gan uzņēmumu, gan privātpersonu dati.

 

Latvijā vidēji vienā mēnesī tiek reģistrētas vairāk kā 100 000 apdraudētas IP (internet protocol) adreses, kur vairāk kā 80% gadījumos apdraudējumu veido iekārtas ar interneta pieslēgumu. Veicot IT apdraudējuma diagnostiku un sistēmu drošības auditu iespējams ne vien iegūt informāciju par IT drošības riska tendenci, bet izvērtēt kādi pasākumi ir jāveic, lai uzņēmuma biznesa dati būtu drošībā.

 

Sākot ar 2018. gada 25.maiju, visiem komersantiem, valsts un pašvaldību iestādēm būs jāievēro un jāpiemēro Vispārīgās datu aizsardzības regulas  (VDAR) prasības attiecībā uz personas datu glabāšanu, apstrādi un šādu datu brīvu apriti. Jaunā regula ieviesīs jaunas un stingrākas prasības attiecībā uz datu apstrādi un uzglabāšanu, palielinās datu subjektu kontroli pār tā datiem, kā arī noteiks stingrākas prasības pret datu elektronisko un datu apstrādes darbību uzglabāšanu, līdz ar ko IT sistēmas būs jāpielāgo tā, ka pārzinis var izpildīt datu subjekta likumīgās prasības un Valsts datu inspekcijas prasības noteiktajos termiņos. Administratīvais sods par regulas neievērošanu var sasniegt līdz pat 20 milj. vai 4% no uzņēmuma iepriekšējā finanšu gadā gūtā gada apgrozījuma.

 

Par ko runāsim:

1.Tendences pasaulē un Latvijā: kiberuzbrukumu skaits pieaug un hakeri atrod arvien jaunas IT drošības nepilnības;

2. Kā uzņēmumi un privātpersonas var mazināt risku un kiberuzbrukumu sekas (paroles, programmatūras atjauninājumi, interneta drošība);

3. Esošais fizisko personu datu apstrādes tiesiskais regulējums Latvijā un Jaunā Vispārīgo datu apstrādes regula.

4. Galvenās izmaiņas saistībā ar Jauno vispārīgo datu apstrādes regulu.

5. Darbības plāns uzņēmumiem, ko būtu primāri nepieciešams paveikt līdz 2018.gada 25.maijam (rekomendācijas un piemēri).

6. Kādi risinājumi biznesa uzņēmumiem ir pieejami IT drošības pilnveidošanai un VDAR regulas prasību izpildei;

 

Semināru vada:

Sarmīte Mickeviča, Lattelecom drošības risinājumu pakalpojumu vadītāja.

Dainis Lukaševičs, Lattelecom datu aizsardzības projektu vadītājs.

 

Dalības maksa: BEZMAKSAS

 

Reģistrācija: https://ej.uz/Lattelecom_150518