Pārlekt uz galveno saturu

Veiksmīgi aizvadīts Iespēju festivāls “Uzņēmēju dienas Kurzemē 2020”

9.-10. oktobrī veiksmīgi aizvadīts Iespēju festivāls “Uzņēmēju dienas Kurzemē 2020”

Nedēļas nogalē Olimpiskajā centrā Ventspils norisinājās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) un Ventspils pilsētas pašvaldības kopīgi rīkotais Iespēju festivāls “Uzņēmēju dienas Kurzemē 2020”, kas ceturto reizi izstādē vienkopus pulcēja uzņēmumus no Kurzemes un visas Latvijas.

Tāpat kā septembra beigās aizvadītās “Uzņēmēju dienas Latgalē” arī “Uzņēmēju dienas Kurzemē” piesaistīja attālinātos apmeklētājus un dalībniekus. Abu dienu garumā festivāla norise tika translēta tiešraidē pasākuma mājas lapā www.uznemejudienas.lv, sociālajos tīklos un portālā TvNet.

Izstādes apmeklētāji klātienē varēja iepazīties ar Kurzemes un citu Latvijas reģionu uzņēmēju piedāvājumu. Savu interesantāko uzņēmumu ekspozīcijas savos kopstendos parādīja Skrundas, Talsu, Tukuma un Ventspils novadi. Ventspils pilsēta iepazīstināja ar izglītības iespējām Ventspils augstskolā, Ventspils Augsto tehnoloģiju parka piedāvājumu, projektu Livin Ventspils, kā arī, protams, ar daudzveidīgajām tūrisma iespējām pilsētā. Klātienes mazāko apmeklētāju nedalītu interesi piesaistīja Ventspils Digitālā centra stends, kur varēja aktīvi un radoši darboties – izzinot, konstruējot, zīmējot, līmējot un priecājoties par pašu rokām radītā rezultātu.

Pasākums piedāvāja iespēju ne tikai aplūkot dalībnieku ekspozīcijas, bet arī piedalīties biznesa forumā, kas 9. oktobrī norisinājās turpat uz festivāla skatuves. Šogad tas tika rīkots sadarbībā ar Tet, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku un CV-Online Latvia. Foruma sesijas apskatīja tādas uzņēmējiem aktuālas tēmas kā izmaiņas profesiju jomā, digitalizācija un jaunākais informāciju tehnoloģijās. Foruma programma noslēdzās ar Ventspils TIC organizēto konferenci “Tūrisma uzņēmējdarbība kā radošs kopums”, kas priecēja ar spilgtiem un interesantiem Latvijas tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāstiem.

Biznesa foruma formāts bija kombinēts – lielākā to apmeklētāju daļa bija tiešsaistes skatītāji. Iespēja pieslēgties attālinātajām studijām ļāva paplašināt piesaistīto ekspertu loku, kā arī veidot dinamisku komunikāciju teletilta veidā starp Ventspili un Rīgu.

Pasākuma otrās dienas programmā, kuru arī varēja vērot tiešraidē, tika veidots pārskats par Ventspils un Valmieras pilsētās veiksmīgi realizēto UIA (Urban Innovative Actions jeb pilsētu inovatīvās darbības) projektu “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas”. To veidoja intervijas, tai skaitā teletilts ar Valmieras pilsētas pārstāvjiem.

Līdztekus intervijām, sestdienas programmā bija iespējams iepazīties arī Ventspils pilsētas un novada tūrisma iespējām un piedāvājumiem: “Piedzīvot Ventspili ikdienā un svētkos – no pilsētvides līdz kultūrai”. Jau tradicionāli programmu interesantu padarīja dažādi muzikāli priekšnesumi – uzstājās vokāli instrumentālās, popa un deju studijas, varēja vērot Ventspils saksofonistu uzstāšanos, dzirdēt Ventspils bigbenda koncertu ierakstus. Tāpat pasākumā bija arī vienreizēja iespēja ielūkoties Kurzemes Radio aizkulisēs.

Iespēju festivāls “Uzņēmēju dienas Kurzemē 2020” ir aizvadīts ļoti veiksmīgi, gan klātienē pulcējot reģiona uzņēmējus, gan arī piesaistot daudz plašāku auditoriju, izmantojot tiešraides formātu. Jaunais, kombinētais pasākuma formāts sniedz daudz papildu iespēju turpmākai izaugsmei, kas turpmāk noteikti tiks īstenotas.