Pārlekt uz galveno saturu

Nicolas Schmit vadītā diskusija par māceklību ES līmenī

15.07. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras LTRK  prezidents Aigars Rostovskis piedalījās Nicolas Schmit vadītajā diskusijā par māceklību ES līmenī.

Pasākumā piedalījās Vacijas Federālā Izglītības un pētniecības ministre, Vācijas Federālais Darba un sociālo lietu ministrs, kā arī dažādu organizāciju un uzņēmumu līderi. Diskusijā dalībnieki uzsvēra vajadzību saglabāt izglītojamo skaitu un nezaudēt izglītības kvalitāti, īpaši akcentējot nepieciešamo atbalstu MVU sekotram.

LTRK prezidents un EUROCHAMBRES Prasmju un uzņēmējdarbības komitejas līdzpriekšsēdētājs Aigars Rostovskis norādīja, ka Eiropas uzņēmēji prasmīgu darbinieku trūkumu nākotnē saredz kā otro lielāko izaicinājumu. Tāpēc ir jārada risinājumi, jo īpaši priekš MVU, ar spēcīgu Eiropas pieredzes un resursu atbalstu visās nozarēs. COVID-19 krīze ir parādījusi digitalizācijas nozīmi, šis kurss ir jāturpina. Tāpat būtiski nepieciešams jauniešos attīstīt atzītas uzņēmējdabības prasmes un veicināt uzņēmējdarbības garu, kas ir lielākais solis un pamats gan biznesā, gan mūsu nākotnē. Daudzi jaunieši ar uzņēmējdarbības prasmēm atver veiksmīgu biznesu, izmantojot izaicinājumus un iespējas, kas pierādījās arī COVID-19 radītajos apstākļos. Mums kopā ir jāveido partnerības, jāmodernizē mācību programmas un jāpārliecinās, ka jaunieši gaidāmajā nākotnē iegūs prasmes, kas vajadzīgas, lai sasniegtu virsotnes, gan veidojot karjeru kā darbiniekam, gan radot un attīstot savus uzņēmumus.

AR

Lai to panāktu, mums ir vajadzīgs gan vietējo iestāžu atbalsts, gan arī Eiropas Māceklības alianse. Šo partnerību veidošana jāsāk jau šodien, jo nevaram lieki tērēt laiku, lai sagatavotos nākotnes izaicinājumiem! Nākotne sākās aizvakar!