Pārlekt uz galveno saturu

LTRK aicina apmeklēt diskusiju Valmierā par administratīvi teritoriālo reformu

LTRK aicina apmeklēt diskusiju Valmierā par administratīvi teritoriālo reformu

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina apmeklēt diskusiju “Kā veicināt labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi Latvijas reģionos” Valmierā, kas notiks 19.februārī, plkst. 13:00, viesnīcā “Wolmar”, Tērbatas ielā 16a.

Ar atklāšanas uzrunu uzstāsies LTRK prezidents Aigars Rostovskis, bet pēc tam ar prezentācijām uzstāsies Vides Aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits un VARAM Pašvaldību departamenta direktora vietnieks Arnis Šults. Paneļdiskusijā piedalīsies LTRK padomes loceklis un SIA “Valpro” padomes loceklis Ģirts Rungainis, AS “Smiltenes piens” valdes priekšsēdētāja Gita Mūrniece, LTRK prezidents Aigars Rostovskis, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece reģionālās attīstības jautājumos Ivita Peipiņa, LPS vecākais padomnieks Māris Pūķis un Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Pasākumu moderēs LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

“Mēs vēlamies, lai reģionālā politika un administratīvais dalījums tiktu veidots pēc principa – stipras un finansiāli spēcīgas pašvaldības, kas nodrošina ērtus, kvalitatīvus un ekonomiski pamatotus pakalpojumus, piesaistot uzņēmējus un investīcijas savai teritorijai, tādējādi nodrošinot darba vietas un vienmērīgu Latvijas attīstību,” saka J.Endziņš, piebilstot, ka pašreiz šādai situācijai trūkst kā nodokļu stimuli, tā arī citas priekšrocības.

LTRK uzsācis diskusiju ciklu reģionos, lai noskaidrotu to, kā veicināt labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi, ieinteresēt pašvaldības attīstīt un piesaistīt biznesu, kā arī to, kā nodrošināt kvalitatīvus un ekonomiski pamatotus pakalpojumus kā uzņēmējiem, tā vietējiem iedzīvotājiem. Pirmā diskusija janvārī notika Bauskā, savukārt 6.februrārī – Balvos. Nākamā diskusija 15.februārī tiek organizēta Jēkabpilī, savukārt 5.aprīlī LTRK iecerējis pulcēt gan pašvaldību, gan uzņēmēju, gan politikas veidotāju pārstāvjus, lai forumā Jelgavā diskutētu par risinājumiem un iecerēm saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu. 

Līdz šim notikušajās diskusijās noskaidrots, ka uzņēmējiem sagādā problēmas tas, ka katra pašvaldība piemēro atšķirīgas prasības, piemēram, būvniecības procesā, tāpat arī pakalpojumu izmaksas atšķiras. Novadu vietvaldes tāpat arī nav proaktīvas, biežāk gaidot, kad bizness nāks un informēs par problēmām, lai tās pēc tam kopā risinātu, nevis novērstu pirms tās ir radušās.

Reģistrēties pasākumam iespējams rakstot uz e-pastu valmiera@chamber.lv, reģistrācijas sākums 19.februārī plkst. 12:30. Programma pieejama šeit: https://chamber.lv/lv/events/2019/02

LTRK_Valmiera

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2500 individuāli biedri un vairāk nekā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2017.gadā pārsniedza 14,8 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau 80.gadu!