Pārlekt uz galveno saturu

VALSTS ATBALSTS UZŅĒMUMIEM

Valsts atbalsts uzņēmumiem

 

Atbalsta pasākumi uzņēmumiem  COVID-19 ekonomisko seku ierobežošanai

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera aicina iepazīties ar kopīgiem spēkiem esam panāktajiem atbalsta rīkiem uzņēmumiem. 

Skatīt vairāk

 

Atbalsta pasākumi COVID-19 krīzes ekonomisko seku pārvarēšanai

Latvijas Tirdzniecīas un rūpniecības kamera aicina iepazīties ar pieejamo atbalstu nozarēm, pieejamajiem ekonomikas atbalsta pasākumiem un pieejamo sociālo nodrošinājumu.

atbalsts

Darba nespējas lapas

Noteikta īpaša slimības pabalsta izmaksas kārtība Covid-19 epidēmijas gadījumā, sniedzot atbalstu darba devējiem darbnespējas lapas apmaksas nodrošināšanā. Ja darbiniekam no šī gada 22.marta līdz 30.jūnijam saistībā ar Covid-19 saslimšanu vai atrašanos karantīnā būs izsniegta darbnespējas lapa, slimības pabalstu piešķirs un izmaksās par laiku no darbnespējas otrās dienas. Slimības pabalstu piešķirs 80 procentu apmērā no pabalsta saņēmēja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas. Noteikts, ka šādā gadījumā izsniedzama darbnespējas lapa B, ko apmaksā valsts. Attiecībā uz slimības pabalsta piešķiršanu, aprēķināšanu, izmaksas periodu un pārmaksu spēkā būs līdzšinējā kārtība.

Gada pārskatu iesniegšanas termiņa pagarinājums

Likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” paredz, ka kapitālsabiedrības ir tiesīgas gada pārskatu iesniegt termiņā, kas par trijiem mēnešiem pārsniedz Gada pārskatu un kosolidēto gada pārskatu likums, bet biedrības un nodibinājumi gada pārskatu var iesniegt līdz 2020.gada 31.jūlijam. Aicinām iepazīties ar Valsts ieņēmumu dienesta metodisko materiālu saistībā ar gada pārskata iesniegšanas termiņa izmaiņām.

Nodokļu brīvdienas

Šobrīd VID vadība aicina nodokļu maksātājus izmantot likuma “Par nodokļiem un nodevām” 24. pantu, kurš nosaka, ka uzņēmumiem ir tiesības vērsties VID un lūgt pagarinājumu nodokļu samaksai, ja termiņa kavējums radies nepārvaramas varas rezultātā. Uzņēmumiem jāiesniedz EDS “Iesniegums samaksas termiņa pagarināšanai” un jānorāda iemesli – tie ir darbojošies uzņēmumi, kam paredzēts uzņemt viesus un veikt rezervācijas. Vērtēs arī iepriekšējo nodokļu samaksas vēsturi. Katru gadījumu izskata individuāli.

Izmaiņas NĪN nomaksas termiņos

Informējam, ka atbilstoši likuma "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību" 4.pants nosaka pašvaldību tiesības 2020. gadā noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku 2020. gada ietvaros.

 

atbalsts

 

VID sagatavotie metodiskie un informatīvie materiālie par nepieciešamajām darbībām pieejami ŠEIT

 

VID mājas lapas COVID-19 sadaļā ievietotas divas jaunas veidlapas: “Iesniegums samaksas termiņa pagarinājuma piešķiršanai (Covid-19)” un "Iesniegums nodokļu samaksas termiņa pagarinājuma piešķiršanai (termiņa nokavējums radies nepārvaramas varas rezultātā).

Eksporta kredītu garantijas COVID-19 - kādas ir izmaiņas?

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera aicina iepazīties ar eksporta kredītu garantijas izmaiņām COVID-19 kontekstā.

Skatīt

Uzņēmumu komandējumi ārkārtējās situācijas laikā

Saskaņā ar Ministru kabineta 12.marta rīkojumu Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, satiksmes ministrs var izdarīt izņēmumus, piešķirot atļaujas izpildīt starptautiskos pasažieru pārvadājumus ārkārtējās situācijas laikā, kad atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu.

LIAA sniedz atbalstu komersantiem, kuru darbiniekiem nepieciešams atgriezties Latvijas Republikā, kā arī komersantiem, kuriem pasūtījumu izpildei nepieciešams nosūtīt darbiniekus darbam uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm vai ievest ārvalstu darbiniekus Latvijas Republikā.

LIAA aicina tos komersantus, kam nepieciešama darbaspēka migrācija, aizpildīt anketu. Pēc informācijas apstrādes par uzņēmumu plānotajiem komandējumiem, informācija tiks nodota pārvadātājiem, lai varētu ar tiem vienoties par reisu organizēšanu.

Papildu informācija pieejama ŠEIT.

Covid-19 iepirkumi

Saskaņā ar š.g. 2.aprīļa Ministru kabineta lēmumu turpmāk Covid-19 izplatības ierobežošanai nepieciešamo individuālo aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļu centralizētos iepirkumus visu valsts institūciju vajadzībām veic Aizsardzības ministrijas Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs. Informācija par šobrīd nepieciešamajiem aizsardzības līdzekļiem pieejama šeit.

Seminārs par individuālo aizsardzības līdzekļu ražošanu

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra tuvākajā laikā organizēs semināru par individuālo aizsardzības līdzekļu (sejas aizsargmasku) ražošanu. Interesenti aicināti pieteikties, rakstot uz e-pastu maija.helde@liaa.gov.lv. Seminārs notiks video konferences formātā.

 

Atbalsta instrumenti individuālo aizsardzības līdzekļu ražošanai Latvijā

Publisko personu organizētajos iepirkumos varēs iegādāties individuālos aizsardzības līdzekļus un medicīniskās ierīces, kam nav uzsākta vai pilnībā pabeigta atbilstības novērtēšanas procedūra un kuras nav marķētas ar CE marķējumu, ja tiek izpildīti visi šie nosacījumi:
1. preces ražotas saskaņā ar piemērojamiem Eiropas standartiem vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām tehniskām specifikācijām, kas nodrošina atbilstošu drošuma līmeni kā piemērojamie Eiropas standarti;
2. pamatojoties uz saimnieciskās darbības veicēju iesniegtajiem pierādījumiem, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs attiecībā uz individuālajiem aizsardzības līdzekļiem vai Veselības inspekcija attiecībā uz medicīniskajām ierīcēm ir atzinusi šo preču atbilstību;
3. preces tiek iepirktas, lai ierobežotu COVID-19 vīrusu un novērstu tā tālāku izplatīšanos, un šīs preces nenonāk tirdzniecībā.

Starptautiskās konkurētspējas veicināšana

Ekonomikas ministrija sadarbībā ar LIAA ir radusi risinājumu, lai arī turpmāk varētu sniegt atbalstu ražotņu un produktu atbilstības novērtēšanai (sertificēšanai) ERAF projekta „Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” (uzņēmējdarbībā) identifikācijas numurs 3.2.1.2./16/I/001 ietvaros.
Ir pieņemti grozījumi par atbalsta finansējuma pārdali un atbalsta intensitāti, kas skar ražotņu un produktu atbilstības novērtēšanu (sertificēšanu). Ar Grozījumiem papildus pārdalītais finansējums 200 000 EUR) apmērā ir paredzēts tikai atbalstam ražotņu un produktu atbilstības novērtēšanai (sertificēšanai).
Plašāka informācija pieejama ŠEIT.

Ārvalstu ieviestie ierobežojumi

Ārlietu ministrija ir publicējusi ārvalstu ierobežojumus saistībā ar Covid-19, kas tiek pastāvīgi papildināti un atjaunoti. Apkopotais saraksts ir pieejams šeit.