Pārlekt uz galveno saturu
LTRK

(LTRK) prezidija locekļi pirmdien, 30.oktobrī tikās ar Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvjiem, lai uzklausītu sagatavoto sociālekonomisko vīziju, kā arī diskutētu par biznesa vides jautājumiem un problēmām.

JKP vadītājs Jānis Bordāns iepazīstināja ar deviņiem virzieniem, pie kuriem plānots strādāt, lai uzlabotu situāciju ekonomikā, tostarp veidojot efektīvu publisko pārvaldi, veicinot brīvā tirgus konkurenci, mazinot nabadzību, domājot par draudzīgu uzņēmējdarbības vidi utt. Partijas pārstāvji apliecināja, ka ir ieinteresēti biznesa vidi veidot tādu, lai uzņēmējiem tajā darbojoties būtu patīkami, nevis tiktu radīti papildu šķēršļi, birokrātija un problēmas. Būtiski domājot par ekonomikas attīstību, mazināt arī ēnu ekonomiku, radot labi apmaksātas darba vietas par produktīvi veiktiem pienākumiem.

LTRK prezidija locekļi norādīja, ka ir politiski neitrāla organizācija, taču būtiski, lai Latvijas ekonomika augtu, eksports būtu pamatmērķis, tādējādi veicinot visas tautsaimniecības un labklājības attīstību. “LTRK ir lielākā uzņēmēju organizācija, kas domā par biznesa vides sakārtošanu, tādējādi svarīgi, lai politiķi domātu līdzīgi, jo tikai tā iespējams radīt labi apmaksātas darbavietas, domājot gan par nodokļu nomaksu, investīcijām, aizbraukušo cilvēku atgriešanu atpakaļ Latvijā, kā arī citiem mūsu valstij būtiskiem jautājumiem,” saka LTRK prezidents Aigars Rostovskis, piebilstot, ka to iespējams sasniegt tikai tad, ja tiks veidoti eksportspējīgi un produktīvi uzņēmumi.

"Pirmkārt, nepieciešama efektīva publiskā pārvalde. Ir jāreformē valsts pārvalde, ievērojami samazinot tās slogu uz nodokļu maksātājiem, veicot personālvadības funkciju auditu un ieceļot kompetentus, labi apmaksātus vadītājus valsts aģentūrās un valsts un pašvaldību uzņēmumos, tiem visiem nosakot skaidrus un izmērāmus mērķus”, pauda JKP vadītājs Jānis Bordāns.

Gan LTRK, gan JKP atzīst, ka Eiropas Savienības fondu nauda varētu tikt ieguldīta gudrāk, domājot par nākotni nevis īstenojot īstermiņa projektus. Būtiski apzināties, ka ilgstoši nevarēsim saņemt finansējumu “no malas”, tādēļ svarīgi, lai tas tiktu ieguldīts gudri, domājot par eksportu, attīstību un citām būtiskām jomām.