Pārlekt uz galveno saturu

Latvija saņem bronzu par paviljona dizainu izstādē “Astana EXPO 2017”

Latvijas paviljons Expo

Tikko noslēgusies starptautiskā izstāde Astanā EXPO 2017, kur Latvija mazo paviljonu konkurencē saņēma godpilno “The Bureau International des Expositions” (BIE) (Starptautiskais izstāžu birojs) bronzas godalgu par paviljona dizainu. Šī ir pirmā reize EXPO dalības vēsturē, kad Latvijas paviljons saņem augsta līmeņa atzinību un novērtējumu.

Šogad Latvijas dalību izstādē Astanā EXPO 2017, Kazahstānā, organizēja Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un valsts paviljons veidots pēc vadmotīva “Tikšanās vieta Latvija - Enerģija ir mūsu dabā” (Meeting Point Latvia - Energy is in our nature), kur uzsvars likts uz inovācijām, nākotnes enerģijas attīstības virzieniem un perspektīvām, kā vienu no vadošajām jomām uzsverot transporta un loģistikas nozaru globālu izaugsmi sadarbībā ar “Latvijas Dzelzceļš” koncerna uzņēmumiem.

Nominācijas BIE balvai tika pasniegtas vairākās kategorijās, tostarp paviljoniem ar platību līdz 400 m2, 400-700m2 un virs 700m2, atsevišķi vērtējot paviljonu dizainu un tēmas interpretāciju. Kategorijā paviljoniem līdz 400m2 bronzas godalgu ieguva Latvija, labāko starpā bija arī Polija, Slovākija, Somija, Singapūra un Čehija.

“Neskatoties uz to, ka Latvija ir viena no retajām valstīm, kas vēl nav BIE biedrs, šis ir augstākais sasniegums Latvijas EXPO dalības vēsturē, tostarp iegūtā balva pēdējās izstādes dienās vēl vairāk palielināja citu valstu interesi par mums. Šī gada sniegums un panākumi apliecina, ka protam sarīkot valsts pārstāvniecību augstā līmenī - Latvijas vārds izskan pozitīvi vienā no lielākajiem šī gada starptautiskajiem forumiem,” saka Latvijas paviljona direktors Ansis Egle.

Jāpiebilst, ka dalība EXPO 2017 bijusi īpaši veiksmīga, jo to apmeklējuši gandrīz trīsreiz vairāk cilvēku nekā bija plānots, pārsniedzot 260 tūkstošus. Tāpat uz Kazahstānu devušies vairāk nekā 30 uzņēmumu pārstāvji, organizētas vairāk nekā 50 dažādas tikšanās, kā arī semināri, konferences un slēgti sadarbības memorandi.

Dalība izstādē notiek ar vairāk nekā 30 uzņēmumu atbalstu, tostarp “Latvijas Dzelzceļš” koncerna uzņēmumiem, Rīgas Brīvostas pārvaldi, Liepājas Speciālo ekonomikas zonu, “Squalio” un citiem.