Pārlekt uz galveno saturu

Expo 2017 noslēdzas ar IKT nedēļu

Astana Expo Latvija

Noslēdzot dalību Expo 2017 Astanā, Kazahstānā, Latvijas paviljonā notiks informāciju un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nedēļa, kurā piedalīsies nozares uzņēmēji un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Nedēļas garumā plānoti vairāki nozīmīgi semināri, tikšanās ar IKT pārstāvjiem Kazahstānā, kā arī Latvijas uzņēmēju prezentācijas, lai tādējādi ieinteresētu vietējos uzņēmējos par sadarbības iespējām abu valstu starpā.

Latvijas delegācijai plānots arī apmeklēt vairākus Expo 2017 paviljonus, tostarp arī Kazahstānas, kā arī tikties ar atbildīgo ministriju, Astanas pašvaldības un biznesa asociāciju pārstāvjiem

IKT nedēļas ietvaros Latvijas EXPO paviljonā ceturtdien, 7.septembrī, notiks seminārs, kuru atklās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un Kazahstānas Republikas IKT ministrs Daurens Abaevs. Pasākumā tiks pārstāvēti arī Kazahstānas Republikas IKT viceministrs Kairats Balikbaevs, ministra palīgs Žarkins Zaketovs, u.c. Seminārā tiks runātas par jau esošo nozares sadarbību starp Latviju un Kazahstānu, par ko stāstīs Latvijas vēstnieks Kazahstānā Jurijs Podgrebņaks. Ar prezentācijām uzstāsies Latvijas IKT klastera valdes loceklis Gatis Ošs, kā arī Zviedrijas pētniecības institūta RISE Acreo IT attīstības eksperts Kristofers Andersens.

Semināra noslēgumā tiks parakstīts sadarbības memorands starp Latviju, Kazahstānu un Zviedriju, vienojoties par IKT nozares turpmāku attīstības veicināšanu.

“Parakstītais sadarbības memorands nostiprinās ciešākas attiecības starp biznesu atbalstošajām organizācijām un uzņēmējiem, kas pavērs durvis dažādu IT projektu īstenošanai. Latvijas IT klastera biedru kompetence ļauj pretendēt uz nozīmīgiem ārvalstu projektiem, tai skaitā arī Kazahstānas tirgū, kurā nepieciešami dažādi e-pārvaldes, elektronisko dokumentu aprites un uzraudzības, kā arī citi risinājumi,” norāda Latvijas IT klastera valdes loceklis Gatis Ošs.

EXPO 2017 Latvijas paviljona organizētājs ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un tā vadmotīvs – “Enerģija ir mūsu dabā” (Energy is in our nature). Dalība izstādē notiek ar vairāk nekā 30 uzņēmumu atbalstu, tostarp “Latvijas Dzelzceļš” koncerna uzņēmumiem, Rīgas Brīvostas pārvaldi, Rīgas Tūrismas attīstības biroju, Liepājas Speciālo ekonomikas zonu, informāciju tehnoloģiju uzņēmumu “Squalio” un citiem.