Pārlekt uz galveno saturu

Jūnijs

02 Iespēja apvienot biznesu ar izklaidi

Futbola spēleAicinām apvienot biznesu ar izklaidi un pievienoties LFF un LTRK Biznesa kluba pasākumam 2.jūnijā!

PROGRAMMA:

15.00 Baltijas kausa oficiālās pusdienas restorānā ''FERMA''

16.30 Daugavas stadiona viesmīlības zonas atvēršana

16.45 Transports uz Daugavas stadionu

18.00 Spēle Latvija - Igaunija

21.00 Viesmīlības zonas slēgšana 

PASĀKUMA VIESIEM BŪS:

Pusdienas restorānā FERMA ar Kasparu Gorkšu, Māri Verpakovski un Biznesa kluba dalībniekiem
Transports uz Daugavas stadionu
Vietas Biznesa kluba ložā, lai lieliskā atmosfērā ar pārstāvjiem no futbola un biznesa vides kopā justu līdzi Latvijas nacionālās izlases spēlei ar Igauniju
Uzkodas un dzērieni, VIP autostāvvietas caurlaides, kā arī ekskluzīvas sagaidīšanas dāvanas.

Piedāvājuma cena: 100 EUR

Pieteikšanās: marketing@chamber.lv vai +371 29914668

05 Oratora māksla „Kā runāt, lai cilvēki gribētu Jūs klausīties?” LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA

Oratora māksla  „Kā runāt, lai cilvēki gribētu Jūs klausīties?”

 

    Kā atbrīvotis no  bailēm  uzstāšanās laikā,  ko darīt lai varētu mierīgi iziet skatītāju priekšā un sākt runāt praktiski par jebkuru tēmu, pie tam, noturot publikas uzmanību, runājot labā enerģētikas līmenī, aktīvi un pareizi izmantojot žestus, intonāciju, acu kontaktu?

 

Lai jūs klausītos un apbrīnotu jūsu mutisko improvizāciju!

 

Lai jūsu runa būtu spilgta, interesanta, aizraujoša, dzīva, dedzīga, harizmātiska!

 

Seminārā runāsim par:

 1. Galvenajiem parametriem, no kuriem ir atkarīga sekmīga uzstāšanās;
 2. Kā runāt skaisti, "garšīgi";
 3. Satraukuma noņemšanas paņēmieniem;
 4. Kā noturēt klausītāju uzmanību;
 5. Kā atbildēt uz sarežģītiem, negaidītiem un provokatīviem jautājumiem;
 6. Mutiskās improvizācijas paņēmieni.

Apmācības procesā klausītāji saņem mācību materiālus krāsainu intelektuālo karšu veidā, lai pilnveidotu savas komunikācijas iemaņas.

 

Ieguvumi:

 

Viegluma, pārliecības, komforta, miera sajūta publiskas uzstāšanās laikā (komunicējot ar klientiem/pircējiem).

Skaidra apzināšanās: kā stāvēt, kā žestikulēt, kā skatīties zālē, kā sagatavot savu balss aparātu, kā pārvietoties pa auditoriju, kā iekvēlināt, iedvesmot klausītājus, kā atbildēt uz jautājumiem.

Galveno esošo mīnusu novēršana: vārdi-parazīti, žesti-parazīti, monotonums, kontakta trūkums ar klausītājiem utt.

Vieglas tērzēšanas iemaņu izmantošana, attiecību izveidošanai gan ar auditoriju, gan jūsu pakalpojumu potenciālajiem pircējiem (piemēram, pārdošanās).

 

Semināru vada: Irina Lando, Doktora grāds vadībzinātne, specialitāte – zināšanu vadība (knowledge management).  Licencēta mācību centra „LANDO” dibinātāja un direktore.  Apmācību treniņus vada kopš 1999. www.lando.lv

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/LPBS_050618

 

05 JAUNU UZŅĒMĒJU APMĀCĪŠANA UN UZŅĒMĒJDARBĪBAS PĀRMANTOJAMĪBA

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) kopā ar Hanse Parlament aicina apmeklēt konferenci "Meistari nākotnes veidošanā - jauni uzņēmēju apmācīšanas un uzņēmējdarbības nodošanas veidi", kas notiks 2018. gada 5. Jūnijā no plkst. 09:00 līdz 18:00 un 6. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 12.00 viesnīcā “Islande”, Ķīpsalas iela 2, Rīgā. Aicinām pasākumu apmeklēt arī medijus, iepriekš piesakoties.

Pasākumā piedalīsies ārvalstu eksperti no visām Baltijas jūras reģiona valstīm, lai novērtētu uzņēmēju pašreizējo pieredzi, kā arī uzklausītu ieteikumus profesionālai sabiedrības izglītošanai. Dienas laikā notiks prezentācijas par jauno uzņēmēju apmācību iespējām un dažādiem atbalsta pasākumiem. Tāpat plānots stāstīt par konkrētiem risinājumiem un jau veiksmīgi realizētiem izmēģinājuma projektiem.

Hanse Parlament un Baltic Sea Academy prezidents Makss Hogeforsters  skaidro, ka visās Baltijas jūras reģiona valstīs ir ievērojams uzņēmēju un vadošo darbinieku trūkums, kas noved pie nopietnām izaugsmes problēmām mazo un vidējo uzņēmumu nozarēs: “Attīstības temps ir daudz zemāks nekā tam vajadzētu būt, un demogrāfisko iemeslu dēļ šis deficīts nākotnē palielināsies. Tiek lēsts, ka Latvijā darbaspēks līdz 2030.gadam samazināsies par aptuveni 25%. Ņemot vērā šo straujo kritumu no vienas puses, bet novecojošo uzņēmumu īpašnieku skaitu no otras puses, kļūst aizvien grūtāk apmierināt augsto pieprasījumu pēc pēctecīgiem uzņēmējiem.”

Konference tiek organizēta Interreg Baltijas Jūras reģiona programmas ietvarosHanzas Parlamentam sadarbojoties ar LTRK, lai nodrošinātu profesionālu amatnieku apmācību, kā arī panāktu drošu uzņēmumu pārņemšanu un jaunizveidošanu partneriem no visa Baltijas jūras reģiona. Hanzas Parlamenta sastāvā ir 50 ekonomiskās kameras no 13 ziemeļaustrumu un Baltijas jūras valstīm, kā arī 18 universitāšu apvienība no deviņām Baltijas jūras reģiona valstīm.

 

Lai piedalītos konferencē, lūdzam iepriekš reģistrēties: https://ej.uz/HanzeConference

Dalība ir bez maksas.

Medijus aicinām pieteikt dalību rakstot uz e-pastu: pr@chamber.lv

11
06 Uzņēmēja ceļš uz savu pirmo miljonu. LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA

Uzņēmēja ceļš uz savu pirmo miljonu

 

Lai gan katram uzņēmējam ir savs ceļš, tomēr apkopojot atziņas no savas un to uzņēmēju pieredzes, kuriem esam palīdzējuši izaugsmes ceļā, redzam, ka pastāv zināmas likumsakarības.

 

Šis seminārs veidots, lai jūs iepazīstinātu ar šīm kopsakarībām un palīdzētu jums rast ierosmi jaunam uzņēmuma izaugsmes cēlienam.

Seminārā Jūs:

 • Uzzināsiet kā jūsu uzņēmēja gēns ietekmē jūsu biznesu
 • Noskaidrosiet, caur kādiem attīstības posmiem jāiziet Jūsu uzņēmumam, lai tas kļūtu par (lielu un) stabilu biznesu
 • Iepazīsieties ar reālu Latvijas uzņēmumu piemēriem ceļā uz savu pirmo miljonu

 

Programma:

9:45 – 10:00          Reģistrācija semināram

10:00 – 10:15         Ceļš no 50-100 tūkstošu biznesa līdz miljonam un tālāk

10:15 – 10:45         Caur kādiem attīstības posmiem jāiziet jūsu uzņēmumam,
lai tas kļūtu par stabilu biznesu

10:45 – 11:15          Kā jūsu uzņēmēja gēns ietekmē jūsu lēmumus un biznesu

11:15 – 11:30          Jūsu uzņēmēja gēnam piemērotākās biznesa stratēģijas

11:30 – 12:00          Daži veidi, kā gudri izmantot savu uzņēmēja gēnu biznesa
audzēšanai un nostabilizēšanai (Latvijas uzņēmēju piemēri)

 

Dalības maksa: LTRK biedriem –dalība bez maksas.

Uzņēmumiem, kuri nav LTRK biedri -  25,00  EUR, (PVN iekļauts)

 / personai

 

Semināru vadīs:  Jānis Skrūzkalns

Academia Baltic vadītājs. Uzņēmēja gēns BOSI uzņēmumu vadības un biznesa akselerācijas metodoloģijas ieviesējs. Viens no vadošajiem pētījumu un biznesa attīstības ekspertiem Latvijā.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/LPBS_060618

 

 

  Biežāk uzdotie jautājumi:

Kas ir pasniedzēji – vai pasniedzēji paši ir bijuši biznesā un tikuši līdz miljonam?

Jānis Skrūzkalns ir uzņēmējs ar vairāk kā 25 gadu pieredzi. Savu iepriekšējo uzņēmumu, ko Jānis veidoja kopā ar dzīves biedri, viņi “no nulles” uzbūvēja par Latvijas lielāko pētījumu kompāniju. Kad visas uzņēmuma kapitāldaļas tika pārdotas pasaules 4. lielākajai pētijumu korporācijai GfK, tas aktīvi strādāja visās 3 Baltijas valstīs un tā gada apgrozījums pārsniedza 5 miljoni EUR, un peļņa 700 000 EUR.

 

Vai arī es varu tikt līdz miljonam?

Latvijas vēsturē nav bijis laiku, kad tas ir izdarāms vieglāk kā tagad. Šobrīd mums ir pieejams gandrīz jebkurš pasaules tirgus. Mums ir salīdzinoši viegli pieejami finanšu, tehnoloģiskie un cilvēkresursi praktiski jebkurā pasaules malā. Mūsu pieredze darbā ar ļoti daudziem uzņēmējiem apliecina sen zināmo – ja tiksim galā ar robežām savā prātā, tiksim galā arī ar visu pārējo.

 

Vai šeit tiešām strādās pie mana biznesa?

Programmā darbs tiek organizēts tik mazās grupās, lai gan pasniedzējs, gan grupas biedri (arī uzņēmēji ar pieredzi) varētu sniegt idejas un padomu katram apmācību dalībniekam. Pie kam, parasti grupās ir cilvēki ar atšķirīgiem uzņēmēja gēniem, tādēļ viņu devums ir īpaši vērtīgs.

 

Mans bizness ir ļoti specifiskā nozarē – vai arī man tas derēs?

Bizness ir bizness – katrā biznesā ir klienti, ir darbinieki, ir īpašnieki. Pēc dalības programmā jūs būsiet pārsteigts pamanot, cik daudz līdzību ir starp jums (jūsu biznesu) un pārējiem grupas dalībniekiem. Un atskārtīsiet cik daudz jūs varat mācīties no viņu pieredzes un pieejas, nemaz jau nerunājot par zināšanām, kuras gūsiet no mācību programmas satura apguves.

 

 

06 LTRK KURZEMES BIZNESA KLUBS LIEPĀJĀ

Kurzemes uzņēmēju diskusijas par uzņēmējdarbības vidi ar LTRK Kurzemes padomes, pašvaldības pārstāvjiem. Biznesa atbalsts - tikšanās ar ekspertiem, apmācības un tīklošanās nolūkā dalīties ar kontaktiem, ieteikumiem un atsauksmēm.  (Pasākums ir atvērta tipa - aicināts ikviens uzņēmējs, īpaši reģiona novada).

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību un AS CITADELE atbalstu organizē uzņēmēju LTRK Kurzemes biznesa kluba pasākumu.

 

Pasākums sadalīts 4 daļās. Visas pasākumu daļas noteiktajā laikā var brīvi apmeklēt pēc saviem ieskatiem. Izvēlieties sev interesējošās pasākuma daļas un reģistrējieties.

 

1. DAĻA. LTRK KURZEMES PADOME.
Tēma “E-veselība, Jauniešu iesaiste darba vidē”; Liepājas pilsētas pašvaldības vadība (14:45 - 16:45)
MĒRĶAUDITORIJA: LTRK biedri, ielūgtie viesi - MVU īpašnieki, vadītāji, lielo uzņēmumu struktūrvienību vadītāji (lēmumu pieņēmēji). Diskusijas saturu sastāda LTRK Kurzemes padomes novada locekļi un darbinieki kopā ar biedriem, sadarbībā ar pašvaldību un saistītiem partneriem.
MĒRĶIS: Atbalsts reģiona uzņēmējdarbības vides pilnveidošanā.

 

 

   14:45-15:00 Iepazīšanās un sarunas (uzkodas, dzērieni)
   15:00 Vietu ieņemšana un pasākuma atklāšana
   15:00 -15:10 LTRK Kurzemes reģiona nodaļas prezentācija

   15:10-16:45 LTRK KURZEMES PADOME, Tēma “E-veselība, Jauniešu iesaiste darba vidē”; Liepājas novada uzņēmēju, pašvaldības vadības tikšanās-diskusija. Aktuālie jautājumi un atbildes, rīcības plāna saskaņošana.

    20 minūšu pauze (tīklošana)

2. DAĻA. BIZNESA ATBALSTS.
"SATIEC SAVU EKSPERTU"! (17:05 - 18:00)

Uzņēmējiem tiek nodrošināta tikšanās ar ekspertiem no LTRK Kurzemes reģ. padomes un biedru vidus, sadarbības partneriem: Domes pārstāvjiem, Bankām, mentoriem, koučiem, ALTUM, NVA, VID, PVD, LDDK, juristiem, grāmatvežiem u.c. Būs iespēja saņemt konsultācijas un atbildes uz iepriekš iesūtītiem jautājumiem un lūgumiem. Pasākuma process notiek publiski, darbojoties atsevišķās grupās pie galdiņiem (konsultācijas ir iespējamas arī 1:1 konfidenciāli, iepriekš atsevišķi par to vienojoties).

MĒRĶAUDITORIJA: Visi uzņēmēji. LTRK biedriem tiek dota priekšroka komunikācijai ar ekspertiem. Viesiem ir atļauts piedalīties konsultācijās kā klausītājiem un iegūt sev vērtīgu informāciju.

MĒRĶIS: Klātienē risināt uzņēmēju aktuālās problēmas, izaicinājumus, jautājumus.
KAS JĀDARA, LAI DALĪBA NORITĒTU VEIKSMĪGI?
Iepriekš jāsagatavo īss & kodolīgs tēmas apraksts ar jautājumu,kuri jāiesūta pieteikšanās anketā.

 

   15 minūšu pauze

 

3. DAĻA. APMĀCĪBAS

18:15 - 19:15 "Pensija nebūs - Mīts vai realitāte!” Raitā un izglītojošā seminārā projekta INDEXO izpilddirektors Toms Kreicbergs skaidros: "Mīti par pensiju ir dažādi. Kāda ir realitāte? Cik ilgi dzīvosim? Cik jākrāj pašiem? Cik liela būs pensija? Kā ieguldīt saprātīgi?"

 


 

4. DAĻA. VAKARIŅAS / NEFORMĀLĀS SARUNAS

19:40-21:30 Neformālās sarunas pie "LIBAVA" šefpavāra klātā vakariņu galda.

 

 

 

Pasākuma vietu skaits ierobežots (līdz 40 cilvēkiem).

 

Lūdzam visus interesentus pieteikties savlaicīgi, aizpildot anketu šeit (pieteikšanās noslēdzas 5.jūnijā plkst. 17:00).


Pasākumā dalība iespējama tikai individuāli piesakoties un aizpildot anketu.

 

Dalības maksa:
7, EUR apmeklējot kādu vai visas pasākuma sadaļas izņemot vakariņas.
10, EUR apmeklējot neformālajās vakariņās un kādu vai visas pasākuma sadaļas.
(Norēķins uz vietas pasākuma vietā restorāna kasē).

 

Pasākumu atbalsta AS "CITADELE" un Liepājas pilsētas pašvaldība.


JAUTĀJUMI:
Tālrunis: 24502990 (Ralfs) vai 29943813(Annija)
E-pasts: annija.eizenarma@chamber.lv

07 Efektīva pārdošanas komanda

Efektīva pārdošanas komanda

07.jūnijs plkst. 10:00 – 13:00

Viesnīca „Zemgale” (Skautu iela 2, Jelgava)

 

Praktiski piemēri kā padarīt savu pārdošanas komandu efektīvu un uz rezultātu orientētu.

Piemēri motivācijai, mērīšanai un vadībai.

Semināra rezultātā katrs dalībnieks iegūs praktiskas idejas ko un kā vajadzētu uzlabot, lai sasniegtu vairāk jaunus klientus, pārdevēji būtu efektīvāki un pārdotu produktus un pakalpojumus ar lielāku uzcenojumu.

EKSPERTI:

Vigants Lesausks, Biznesa konsultants, grāmatu autors, www.usales.lv dibinātājs.

Vigants strādājis tādos lielos starptautiskos uzņēmumos kā Microsoft, IBM un Ericsson un ieguvis pārdošanas pieredzi kā nelielos, tā arī lielos projektos Latvijā un ārzemēs. Šobrīd profesionāli nodarbojas ar pārdošanas procesu uzlabošanu uzņēmumos, pārdevēju apmācībām un ir izaugsmes mentors vairākiem strauji augošiem start-up Baltijā. Vigants vada izcilu pārdevēju komandu Austrumeiropā ar vairākkārtēju apgrozījuma pieaugumu ik gadu. Vigants ir autors grāmatām "Pārbaudes laiks. Pārdevēji arī baidās" un "Alise.

Dalība:

LTRK biedriem:

Vienam pārstāvim no uzņēmuma bez maksas, katram nākamajam – EUR 10,00 + PVN.

Uzņēmumiem, kas nav LTRK biedri, dalība EUR 20,00 + PVN

Reģistrācija:

jelgava@chamber.lv; 28646086

 

07 Eksporta rīts: Dabas iedvesmots eksports

Semināru cikls: Eksporta rīts

Tēma: Dabas iedvesmots eksports

Norises laiks: 7. jūnijs, 09:30 – 12:00

Norises vieta: Madara Cosmetics birojs (Zeltiņu iela 131, Mārupe)

Smeļoties iedvesmu no ziedošās dabas, jūnija Eksporta Rītā aicinām viesoties pie dabīgās kosmētikas ražotāja MADARA Cosmetics. Uzņēmuma direktors Uldis Iltners un pārdošanas vadītāja Rūta Skujeniece dalīsies ar MADARA Cosmetics eksporta pieredzes stāstu, uzsverot cik svarīga ir produktu pielāgošana mērķa tirgiem, kā arī atklās kā veicināt uzticību eksporta sadarbības partneros.

Eksporta Rīta programma:
09:30 – 09:45    Ierašanās un rīta kafijas tase 
09:45 – 10:00    Iepazīšanās
10:00 – 11:00    Nestandarta risinājumi eksporta tirgu attīstībā 
- Produktu lokalizācija 
- Eksporta partneru lojalitātes veicināšana
11:00 – 12:00    Ekskursija MADARA Cosmetics ražotnē

Eksperti:

1

 

 

 

 

 

 

Uldis Iltners, valdes loceklis / direktors

1

 

 

 

 

 

Rūta Skujeniece, pārdošanas vadītāja

 

Par MADARA Cosmetics: Uzņēmums dibināts 2006. gadā. Pārstāvētais zīmols MADARA ir pionieris dabīgās kosmētikas segmentā pašmājās un pieejams vairāk kā 20 valstīs pasaulē. Lielākais uzņēmuma tirgus ārpus Latvijas ir Somija, kur apgrozījums 2017. gadā bija 1,7 miljoni eiro, kas ir par 13% vairāk nekā 2016. gadā. Turklāt līdzšinējā uzņēmuma produkcijas izplatītāja Somijā Oy "Natcos" mātes uzņēmums Oy "Transmeri Group Ab" pērn kļuva par vienu no AS MADARA Cosmetics akcionāriem.

 

Dalības maksa: 36.00 EUR + PVN.
LTRK, Latvijas Eksporta klastera (LEK) biedriem un Gateway&Partners klientiem: bezmaksas.


Reģistrēšanās: ej.uz/Eksportam17


Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc lūgums pieteikties pa vienam pārstāvim no uzņēmuma.

Vairāk informācijas: justine.skuja@gatewaypartners.net vai janis.tilibs@chamber.lv
 

Organizē:

1

07 NACIONĀLĀS STRATĒĢIJAS PADOMES SĒDE

Sēdes sākums pulksten 15:00.

Darba kārtībā:

1)            LTRK stratēģija 2030, ieteikumi politisko partiju programmām (skatīt materiālu pielikumā);

2)            Par grozījumiem MK noteikumos Nr. 1250 "Noteikumi par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā" (piedalās TM pārstāvis - TBC);

3)            Par grozījumiem Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā" (materiāls pielikumā, piedalās FM, ĀM, Kontroles dienesta pārstāvji – TBC);

4)            LTRK Latgales reģionālās padomes priekšlikumi nodokļu politikai (piedalās I.Zemdega-Grāpe, materiāls pielikumā);

5)            Dažādi.

07 TOP 10 garšvielas ēdienam un veselībai. CILVĒKA SPĒKA AVOTS

 

TOP 10 garšvielas ēdienam un veselībai

 

Prast lietot garšvielas – nozīmē padarīt ikdienas ēšanu par baudu.

Taču tas nozīmē arī papildus dot kādu labumu veselībai.

 Ir tādas universālas garšvielas, kuru lietošanai nav jāapgūst raķešzinātne – pieliec ēdienam: un tas jau garšo brīnišķīgi.

Šīs pašas garšvielas ir vērts turēt mājās arī kā “aptieciņu” – lietojot gan iekšķīgi gan ārīgi, gan ar savu smaržu tās ir labi palīgi arī veselībai.

Seminārā runāsim par TOP 10 garšvielām, ko vērts ieviest savā ēdienkartē un par galvenajiem  garšvielu lietošanas principiem.

 

 

Eksperts: Dita Lase, veģetāra uztura skolas Vegus vadītāja, garšvielu un veselīga dzīvesveida entuziaste jau vairāk kā 20 gadus. Neuztraucieties – ar veģetārismu Jūs nebaidīšu: runāsim par garšvielām – un tās ir lieliskas pie jebkura ēdiena.

 

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.

 

 

Reģistrācija: https://ej.uz/CSA_070618

 

 

 

08 Uzņēmēju sporta spēles 2018
Uzņēmēju sporta spēles

Uzņēmēju sporta spēles ir sportiski izklaidējošs pasākums uzņēmumu darbiniekiem un viņu ģimenēm, kas šogad norisināsies 8.-10. jūnijā atpūtas kompleksā “Lejastiezumi” pie Usmas ezera. “Uzņēmēju sporta spēlēs 2018” piedalīsies vairāk nekā 50 dažādu uzņēmumu komandas. Pasākuma mērķis ir stiprināt sadarbību neformālā gaisotnē, veicināt uzņēmumu komandas garu, iepazīt kolēģus un sadarbības partnerus, kā arī aktīvi pavadīt laiku kolēģu un ģimenes lokā.

PIESAKI UZŅĒMUMA KOMANDU LĪDZ 18. MAIJAM: www.uznemejuspeles.lv

USS

Sporta spēļu programma

USS

Uzņēmēju sporta spēles jau sesto gadu organizē Latvijas lielākās Uzņēmējus apvienojošās organizācijas: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera kopā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju. Jautājumiem: elina.valdmane@chamber.lv vai +371 29914668

11 Debitoru apstrāde uzņēmumā. Efektīva sistēma un pieturas punkti. Finanšu diena

 

Debitoru apstrāde uzņēmumā. Efektīva sistēma un pieturas punkti

 

Semināra saturs:

 1. Kredītpolitika - kreditēšanas nosacījumi (finanšu stabilitāte, tirgus situācija), procesi un instrukcijas.
 2. Atbildības sadalījums (kurš un ko dara?).
 3. Klientu pārbaude.
 4. Līgumu noslēgšanas stadijas.
 5. Darījums.
 6. Maksājumu kontrole.
 7. Iekšējais darbs ar debitoru.
 8. Trešo personu piesaiste.

Semināru vada: Ilana Landau, eksperts pārdoša nā un darbā ar debitoru parādiem, uzņēmuma Infocon SIA vadītāja.

 • Vairāk nekā 20 gadu pieredze parādu piedzīšanas jomā.

15 gadu pieredze pārdošanā, dažādās nozarēs.

 • Debitoru maksājumu administrēšanas servisa īstenošana, debitoru vadīšanas stratēģiju izstrādāšana un ieviešana uzņēmumos, apmācību programmas tirdzniecības pārstāvjiem par darbu ar debitoriem, kredītmenedžeru apmācība.

 

Norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa:

 • LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/FD_010618

12 Pieci Latvijas vadītāju tipi – izaugsmes iespējas katram no tiem. PERSONĀLA VADĪBA 360

 

Pieci Latvijas vadītāju tipi – izaugsmes iespējas katram no tiem.

 

    Šobrīd tirgus situācija izaicinoša – prasības un konkurence par klientiem un talantiem aug, nepieciešamas jaunas pieejas un prakses. Šis ir laiks, kurā līderībai ir būtiska nozīme organizāciju sekmīgai attīstībai.

 

Kā attīstīt darbinieku motivēšanu? 

Kā attīstīt darbinieku talantus?

Kā veidot stratēģiju uzņēmumam vai nodaļai?

 

Šie ir tikai daži jautājumi, uz kuriem līderiem ir jāzina atbildes, lai būtu savu uzdevumu augstumos.

 

Seminārā runāsim par:

 

1. Līderības teorijas

2. Kā novērtēt līderību?

3. Līderības tipi Latvijā

4. Kā attīstīt līderības prasmes?

 

 

Semināru vada: Anna Litvina, Fontes Līderības novērtēšanas un attīstības konsultante

 

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.

 

 

Reģistrācija: https://ej.uz/PV360_120618

13 Par uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju 2018.gadam. Par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu aprēķināšanas kārtību autordarbiem, saimnieciskās darbības veicējiem un personām, kuras nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu. FINANŠU DIENA

Par uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju 2018.gadam

 

Par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu aprēķināšanas kārtību autordarbiem, saimnieciskās darbības veicējiem un personām, kuras nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu.

 

    Ar 2018.gadu ir piemērojams jauns uzņēmumu ienākuma nodokļa modelis, un pirmā deklarācija par periodu no 2018.gada janvāra līdz jūnijam ir iesniedzama 20.jūlijā. Tādēļ ir aktuāli pārrunāt uzņēmumu ienākuma deklarācijas aizpildīšanas, nodokļa aprēķināšanas un samaksas jautājumus.

Ar 2018.gada 1.janvāri stājās spēkā jauna kārtība valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu aprēķināšanas kārtībā pašnodarbinātām personām.

 

Seminārā runāsim par:

 

1.Galvenie principi uzņēmumu ienākuma nodokļa aprēķināšanā.

2. Uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijas aizpildīšana.

3. Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu aprēķināšanas un nomaksas kārtība autoratlīdzību saņēmējiem.

4. Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu aprēķināšanas un nomaksas kārtība personām, kurām ir reģistrēta saimnieciskā darbība.

5. Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu aprēķināšanas un nomaksas kārtība personām, kuras nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu.

 

Semināru vada:

 

Diāna Kudravecs - VID Nodokļu pārvaldes Nodokļu un nodevu grāmatvedības metodikas daļas Metodikas nodaļas galvenā nodokļu inspektore

 

Inese Kemzāne – VID Nodokļu pārvaldes Fizisko personu nodokļu daļas Pirmās metodikas nodaļas vadītāja

 

Semināra norises laiks: plkst. 10:00-12:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/FD_130618

13 Vadības komunikācija: vadīšanas, pārvaldīšanas un ietekmes atslēga. PERSONĀLA VADĪBA 360

Vadības komunikācija: vadīšanas, pārvaldīšanas un ietekmes atslēga

 

    Nav noslēpumu vai mistērijas. Neatkarīgi no jomas -  uzņēmējdarbība, politika, sports vai militārajā jomā, labākie līderi ir izcili komunikatori.

Viņu vērtības ir skaidras un stabilas, un tas, ko viņi saka, atbalsta šo vērtību ieviešanu dzīve.

Viņu uzticamie līdzgaitnieki veido spēcīgas komandas un kopā sasniedz virsotnes.

Ja vēlaties, lai arī jūsu uzņēmums sasniedz izvirzītos mērķus, vadības komunikācijai ir fundamentāla nozīme.

 

Seminārā par  svarīgāko vadības komunikācijā.

 

 • Vai Jums vienmēr izdodas izklāstīt savu priekšlikumu tā, lai tas sasniegtu dzirdīgas ausis?
 • Kā panākt, lai sarunu biedrs klausītos ar interesi un izpratni pat nepatīkamu ziņu?
 • Kas Jūsu uzņēmumā var palīdzēt attīstīties un augt ātrāk par konkurentiem?

 

Šodienas informācijas troksnī biznesa un lietišķajā vidē komunikācijas efektivitāte kļūst nozīmīgāka kā jebkad. Izkoptas komunikācijas prasmes un ar izpratni veidota komunikācija palīdz samazināt šķēršļus, kas rodas steigas, projektu apjoma, pretrunās esošu interešu vai viedokļu un dažādu citu iemeslu dēļ.

Ja Jūsu mērķis ir ikdienā izmantot savu laiku un enerģijas resursus efektīvāk, semināra ietvaros Jums būs iespējams saņemt ieteikumus šķietami vienkāršiem, bet noderīgiem komunikācijas instrumentiem, un idejas to praktiskai ieviešanai.

 

 

Semināru vada:  Ginta Krivma,  ilggadīga pieredze vadībā un biznesa attīstībā - 10 gadu pieredze starptautiska koncerna Latvijas uzņēmuma vadītāja amatā, 5 gadu pieredze Mārketinga departamenta vadītāja amatā un 2 gadu pieredze Baltijas Biznesa attīstības un publiskās komunikācijas vadītāja amatā.

 • Līdztekus 15 gadu laikā no “start-up” fāzes izveidoti 2 nišas uzņēmumi katrs ar apgrozījumu virs. 100 tk EUR gadā.
 • Veido apmācību programmas, vada treniņus un kolokvijus par uzņēmējdarvbību veicinošām tēmām.

 

Semināra norises laiks: plkst.  15:00-17:00

 

 

Dalības maksa:  LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.

 

 

Reģistrācija:  https://ej.uz/PV360_130618

 

 

13 BIZNESA KLUBA VAKARS, Tukums

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera(LTRK) Kurzemes reģiona nodaļa sadarbībā ar Tukuma novada domi, AS CITADELE, organizē uzņēmēju LTRK Kurzemes biznesa kluba pasākumu.


Tikšanās laiks: no 14.45 – 21.30

Datums: 13.06.2018.
Tikšanās vieta : “Jaunmoku pils”, Ventspils šosejas 75km, Tumes pagasts


Pasākums sadalīts 4 daļās. Visas pasākumu daļas, noteiktajā laikā, var brīvi apmeklēt pēc saviem ieskatiem.


PROGRAMMA
1. daļa
14.45-15.00
Iepazīšanās un sarunas. (uzkodas, dzērieni).
Vietu ieņemšana un pasākuma atklāšana. Sākums 15:00
15.00-15.10
Informācija par pasākuma programmu no organizatoriem. (Ralfs Minkevičs).
LTRK Kurzemes reģiona nodaļas prezentācija - (Ralfs Minkevičs).
15.10-16.45
LTRK KURZEMES PADOME, Tēma “E-veselība”, “Jaunietis – uzņēmējs – pašvaldība (JUP)” - mērķis ir uzsākt un veicināt dialogu starp uzņēmējiem un pašvaldību, lai sniegtu iespēju jauniešiem vecumā no 14 – 19 gadiem (skolēniem) iegūt praktiskās iemaņas un zināšanas uzņēmumu vidē ar iespēju strādāt vasaras periodā. Tukuma novada uzņēmēju, domes vadības tikšanās-diskusija. Aktuālie jautājumi un atbildes, rīcības plāna saskaņošana.
MĒRĶAUDITORIJA: LTRK biedri, ielūgtie viesi - MVU īpašnieki, vadītāji, lielo uzņēmumu struktūrvienību vadītāji (lēmumu pieņēmēji). Diskusijas saturu sastāda LTRK Kurzemes padomes novada locekļi un darbinieki kopā ar biedriem, sadarbībā par pašvaldību un saistītiem partneriem.
MĒRĶIS: Atbalsts reģiona uzņēmējdarbības vides pilnveidošanā.


20 minūšu PAUZE


2. daļa
17.10 -18.00
BIZNESA ATBALSTS. “SATIEC SAVU EKSPERTU”
Uzņēmējiem tiek nodrošināta tikšanās ar ekspertiem no LTRK Kurzemes reģ. padomes un biedru vidus, sadarbības partneriem: pašvaldības iestāžu pārstāvjiem, ALTUM, LIAA, NVA, Bankas, VID, JCI, LDDK u.c. Iespēja saņemt konsultācijas un atbildes uz iepriekš iesūtītiem jautājumiem un lūgumiem.
MĒRĶAUDITORIJA: Visi uzņēmēji  - MVU īpašnieki, vadītāji, lielo uzņēmumu struktūrvienību vadītāji (lēmumu pieņēmēji).
LTRK biedriem tiek dota priekšroka sarunai ar ekspertu
MĒRĶIS: Klātienē risināt uzņēmēju aktuālās problēmas, izaicinājumus, jautājumus.
KAS JĀDARA, LAI DALĪBA NORITĒTU VEIKSMĪGI?
Iepriekš jāsagatavo īss & kodolīgs tēmas apraksts ar jautājumu ekspertam un pieteikšanās anketā to jāiesūta.


15 minūšu PAUZE


3. daļa
18.15-19.35 APMĀCĪBAS.
Lekcija – “EKSPORTS !" LTRK Eksporta padomes priekšsēdētājs Enno Ence (MILZU!)
19.35- 19.40
Kopsavilkums, dalībnieku noslēgumu sarunas, viedokļi, ierosinājumi, novēlējumi, apmaiņa.


4. daļa
19.40-21.30
Neformālās sarunas pie “JAUNMOKU PILS” šefpavāra klātā vakariņu galda.


7, EUR apmeklējot kādu vai visas pasākuma sadaļas, izņemot vakariņas.
10, EUR apmeklējot neformālās vakariņās un kādu vai visas pasākuma sadaļas. (Norēķins uz vietas pasākuma vietā restorāna kasē).
Lūdzam visus interesentus pieteikties savlaicīgi aizpildot anketu šeit: www.mitto.me/LTRK-Biznesa-Klubs-Tukums


Pasākumā dalība iespējama tikai individuāli piesakoties un aizpildot anketu.

Norises vieta un laiks:
13.05.2018 plkst. 15.00 (reģistrācija no 14.30) “Jaunmoku pils”, Ventspils šosejas 75km, Tumes pagasts
JAUTĀJUMIEM: t. 24502990 (Ralfs); 29943813 (Annija); e-pasts: annija.eizenarma@chamber.lv.

18 E-pastu BUMS - gudras un efektīvas sarakstes prasmes. Coach meistarklase

E-pastu BUMS - gudras un efektīvas sarakstes prasmes

 

    E-pasts ir ātra un vienkārša komunikācijas forma. Tieši šī iemesla dēl, ka tā ir tik ļoti ātra, daudzi nepievērš  tam pietiekami  uzmanību. Šāds ātrums paver durvis uz slideno nesaprašanās ceļu, kas ietver neformālu attieksmi, necieņu, iespējamu agresiju, lietu nepabeigšanu, citreiz pat tiesvedību un finansiālus zaudējumus.

 

   Ja Jūs, jūsu kolēģi un komandas biedri nav pietiekami zinoši par komunikācijas kļūdu niansēm e-pastos, tad iespējams vēlāk nāksies rūpēties par pārprastām situācijām, zaudētu produktivitāti, zaudētu uzticību, zaudētiem klientiem, sliktu reputāciju vai ko vairāk. Protams uzskaitītais ir ekstrēmas galējības, tomēr e-pastu kultūra sākas no mazām konsekvencēm un ikdienas netiķetei* šeit ir jēga un vieta.

 

Meistarklase E-pastu BUMS ir paredzēta:

 • Lai samazinātu konfliktu riskus un uzlabotu lietišķas vēstules rakstīšanas prasmes;
 • Lai palielinātu sapratni par e-pastu etiķeti jeb netiķeti un iegūtu rezultātu;
 • Lai kļūtu gudrāks un efektīvāks komunikators elektroniskajā sarakstē, ietaupīt laiku rakstot un atbildot uz e-pastiem;
 • Lai prasmīgāk organizētu darbu ar e-pastiem;
 • Lai uzzinātu, kā efektīvi šķirot un turēt “tukšu” savu ienākošo e-pastu kasti (inbox)

 

 

Kam Meistarklase E-pastu BUMS ir piemērota:

 • Pieredzējušiem darbiniekiem, kolēģiem, komersantiem, kuri bieži sazinās ar e-pastu starpniecību un vēlas uzlabot pārliecinošu sniegumu elektroniskajā sarakstē;
 • Jauniem darbiniekiem, kuri tikko uzsākuši savu profesionālo darbību.

 

Šis kurss NAV paredzēts e-pastu mārketinga vai tiešo pārdošanas prasmju pilnveidošanai.

 

Semināru vada: Aivars Dresmanis , personīgās izaugsmes koučs, NLP speciālists, savā darbā izmanto integrētās mediāciajas metodes un transakcionālās analīzes metodes. Specializējas konfliktu un pārmaiņu koučingā.

 

Laila Zariņa, Uzņēmēja, Personības izaugsmes, biznesa attīstības un komandu efektivitātes trenere - koučs, NLP meistare ar akadēmisku biznesa izglītību un 20 gadu pieredzi uzņēmējdarbībā.

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.

 

 

Reģistrācija: https://ej.uz/CM_180618

 

 

19 Lietu interneta (IoT) risinājumi biznesa modernizācijai

Lietu interneta (IoT) risinājumi biznesa modernizācijai

19.jūnijā plkst. 10.00 – 12:00

Viesnīca „Zemgale” (Skautu iela 2, Jelgava)

 

Starptautiskie eksperti prognozē, ka jau tuvākajā laikā dažādas ierīces vairs nedarbosies individuāla katra par sevi, bet tās būs saslēgtas vienotā tīklā un spēs automātiski “apmainīties ar informāciju”. Lietu interneta pakalpojumu uzvaras gājiens ir sācies un Latvijai ir visi priekšnoteikumi, lai jau šobrīd varētu pievienoties Eiropas un pasaules tehnoloģiju priekšgājēju pulciņam. Lattelecom izveidotā lietu interneta infrastruktūra kopš pagājušā gada pilnībā aptver visu Rīgas teritoriju un ir izvērsta 15 pilsētās visā Latvijā.

 

Lietu interneta tīklam ir ļoti plašs pielietojums un tas paver jaunas iespējas moderniem risinājumiem biznesa klientu vajadzībām. Sākot no energoresursu efektīvas pārvaldības līdz pat darba procesu efektivizācijai, industriālie lietu interneta risinājumi palīdz efektīvāk plānot resursu sadali, balstoties uz reālā laika datu analīzi. Tas ļauj efektīvāk sadalīt cilvēkresursus, ekonomiskāk tērēt līdzekļus un strādāt vēl efektīvāk. (IoT) risinājumi būs piemēroti:

 • temperatūras, mitruma un avārijas situāciju kontrolei (pārtikas ražošana, tirdzniecība, loģistika)
 • darba efektivitātes un darba drošības pasākumu kontrolei;
 • energoresursu patēriņa kontrolei (ūdens, siltums, elektrība u.c.).

Seminārs būs noderīgs kvalitātes vadītājiem, ražošanas vadītājiem, darba drošības speciālistiem, enerģētiķiem, IT speciālistiem u.c.

 

Par ko runāsim:

 

 • Lietu internets – nākotnes tehnoloģija, kura pieejama jau šodien
 • Kas ir LoRa tehnoloģija un kādas ir tās priekšrocības
 • Lietu interneta risinājumi biznesa procesu optimizācijai
 • Praktiski piemēri lietu interneta pielietojumam

Semināru vada:

 • Edmunds Garančs, Lattelecom IoT Biznesa attīstības direktors.
 • Jans Jeļinskis, Lattelecom IoT pakalpojuma vadītājs.

Dalības maksa: BEZMAKSAS

 

Reģistrācija:

jelgava@chamber.lv; 28646086

20 Sociālie mēdiji un mazais bizness: dari pats! Coach meistarklase

Sociālie mēdiji un mazais bizness: dari pats!

 

     Jums ir neliels uzņēmums un pašiem nākas gan veidot savu sociālo mēdiju stratēģiju, gan veikt praktiskas darbības tās īstenošanā? Varbūt Jūs jau sen gribējāt zināt vairāk par to kā pašam veidot savus sociālo mēdiju kontus un kļūt atpazīstamam izmantojot sociālos mēdijus? Tad šis seminārs ir tieši Jums. Seminārā tiks apskatīti sekojoši jautājumi:

 

Ievads sociālajos mēdijos (SM)

Jūsu mērķi sociālajos mēdijos. Pamatprincipi SM kontu veidošanai. Pārskats par SM: Instagram, Pinterest, Twitter, Stumble upon, G+. Īsās saites un to lietošana sociālajos mēdijos. Mirkļbirkas (hashtagi) un to lietošanas īpatnības dažādos SM.

Instagram

Instagram konta veidošana: būtiski lēmumi. Instagram Bio izveide. Fotogrāfiju ievietošana un apstrāde. Vienas un vairāku fotogrāfiju ievietošana no datora. Fotogrāfijas apraksts (caption). Hashtag izvēle.

Twitter

Twitter konta un bio veidošana: būtiski lēmumi. Tvītu izveide.

Pinterest

Pinterest konta un bio veidošana: būtiski lēmumi. Canva.

G+

G+ nozīme un vērtība. G+ konta veidošana. Kolekcijas. Kopienas.

Stumble upon

Stumble upon (SU). Kas tas tāds? SU konta izveide. SU lietošana un nerakstītie noteikumi.

 

Semināra gaitā būs praktiski uzdevumi savas SM stratēģijas un kontu izveidē, tāpēc noderēs viedtelefons un portatīvais dators.

 

Semināru vada: Anita Sāne, personiskās izaugsmes, karjeras un pārmaiņu koučs, mentore, biznesa trenere ar vairāku gadu praktisku pieredzi pašas veidotu sociālo mēdiju kontu izveidē un attīstīšanā. Galvenie sociālie mēdiji kuros Anita @thesanetravel darbojas ir Instagram ar 32 000 sekotāju, Twitter ar 15 500 sekotājiem. Pinterest konts ar vairāk kā 1000 sekotājiem.  Anitai ir arī G+ un Stumble upon konti. Kopējais Anitas @thesanetravel sekotāju skaits dažādos sociālajos medijos sasniedz 50 000.

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/CM_200618

20 MAZO UN VIDĒJO UZŅĒMUMU PADOMES SĒDE

Sēdes sākums pulksten 15:00.

Sēdes darba kārtībā: 
1. Diskusija par patentmaksas režīmu un paplašinātajiem darbības veidiem;
2. Par priekšlikumu saistībā ar darbaspēka trūkumu – diskusija; 
3. Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošana MVU;
4. Dažādi.

21 Kontaktu pēcpusdiena ar “Speed Networking” Rīgā

Ja uzskati, ka viens nav cīnītājs un vēlies nodibināt jaunus biznesa kontaktus, tad Kontaktu pēcpusdiena ar "Speed Networking” ir paredzēta tieši Tev!

 

PASĀKUMA PLĀNS

 • 13:30-14:00: Ierašanās laiks un pēcpusdienas kafija;
 • 14:00-16:00: Dalībnieku iepazīšanās ar “Speed Networking” metodi;
 • 16:00-17:30: Neformālā daļa ar vīnu un uzkodām.

 

MĒRĶAUDITORIJA: MVU vadītāji, lielo uzņēmumu struktūrvienību vadītāji (lēmumu pieņēmēji uzņēmumā).

 

KAS JĀDARA, LAI DALĪBA NORITĒTU VEIKSMĪGI?

 1. Iepriekš jāsagatavo īss & kodolīgs stāstījums 1,5 min ietvaros;
 2. Jāņem līdzi vismaz 40 vizītkartes;
 3. Uz pasākumu jāierodas norādītajā laikā. Ja sākums tiek nokavēts, pievienoties vairs nav iespējams.

 

DALĪBAS IEROBEŽOJUMI:

 • Piedalīties var ne vairāk kā 40 personas;
 • Dalībai tiek apstiprināts pirmais uzņēmums no nozares;
 • Pasākumu var apmeklēt viens pārstāvis no uzņēmuma;
 • Viens uzņēmums var apmeklēt ne vairāk kā divus “Speed Networking” pasākumus gadā.

 

REĢISTRĀCIJA: ej.uz/uip

DALĪBAS MAKSA: LTRK biedriem: EUR 15 + PVN | pārējiem interesentiem: EUR 45+ PVN

JAUTĀJUMIEM: elina.valdmane@chamber.lv | 29914668kontaktu pēcpusdiena