Pārlekt uz galveno saturu

Maijs

08 Seminārs „DATU DROŠĪBA: kā pasargāt uzņēmuma un privātpersonu datus”, Saldus

Europe Direct informācijas centrs Liepājā sadarbībā ar LTRK Kurzemes nodaļu 08.maijā plkst. 11:00, Saldū, Avotu ielā 12, Lielā zālē piedāvā bezmaksas semināru „DATU DROŠĪBA: kā pasargāt uzņēmuma un privātpersonu datus”

 

Pieaugot IKT pakalpojumu klāstam un strauji attīstoties tehnoloģijām, datu drošība un to apdraudējums skar arvien lielāku sabiedrības daļu. Kiberdrošības riskam mūsdienās ir pakļauti gan uzņēmumu, gan privātpersonu dati.

Latvijā vidēji vienā mēnesī tiek reģistrētas vairāk kā 100 000 apdraudētas IP (internet protocol) adreses, kur vairāk kā 80% gadījumos apdraudējumu veido iekārtas ar interneta pieslēgumu. Veicot IT apdraudējuma diagnostiku un sistēmu drošības auditu iespējams ne vien iegūt informāciju par IT drošības riska tendenci, bet izvērtēt kādi pasākumi ir jāveic, lai uzņēmuma biznesa dati būtu drošībā.

Sākot ar 2018. gada 25.maiju, visiem komersantiem, valsts un pašvaldību iestādēm būs jāievēro un jāpiemēro Vispārīgās datu aizsardzības regulas (VDAR) prasības attiecībā uz personas datu glabāšanu, apstrādi un šādu datu brīvu apriti. Jaunā regula ieviesīs jaunas un stingrākas prasības attiecībā uz datu apstrādi un uzglabāšanu, palielinās datu subjektu kontroli pār tā datiem, kā arī noteiks stingrākas prasības pret datu elektronisko un datu apstrādes darbību uzglabāšanu, līdz ar ko IT sistēmas būs jāpielāgo tā, ka pārzinis var izpildīt datu subjekta likumīgās prasības un Valsts datu inspekcijas prasības noteiktajos termiņos. Administratīvais sods par regulas neievērošanu var sasniegt līdz pat 20 milj. vai 4% no uzņēmuma iepriekšējā finanšu gadā gūtā gada apgrozījuma.

Seminārā runās par:

• Tendences pasaulē un Latvijā: kiberuzbrukumu skaits pieaug un hakeri atrod arvien jaunas IT drošības nepilnības;

• Kā uzņēmumi un privātpersonas var mazināt risku un kiberuzbrukumu sekas (paroles, programmatūras atjauninājumi, interneta drošība);

• Esošais fizisko personu datu apstrādes tiesiskais regulējums Latvijā un Jaunā Vispārīgo datu apstrādes regula.

• Galvenās izmaiņas saistībā ar Jauno vispārīgo datu apstrādes regulu.

• Darbības plāns uzņēmumiem, ko būtu primāri nepieciešams paveikt līdz 2018.gada 25.maijam (rekomendācijas un piemēri).

• Kādi risinājumi biznesa uzņēmumiem ir pieejami IT drošības pilnveidošanai un VDAR regulas prasību izpildei;

Lūgums iepriekš pieteikties līdz 05. maijam- https://goo.gl/forms/8dseK5JbF1d05cpv2

vai pa tālr. 63429019

Semināru vadīs Sarmīte Mickeviča, Lattelecom drošības risinājumu pakalpojumu vadītāja.

Dainis Lukaševičs, Lattelecom datu aizsardzības projektu vadītājs.

 

 

17 Seminārs „ Elektronisko dokumentu juridiskais spēks un eAdrese – ērta un droša saziņa ar valsti” Liepāja

Europe Direct informācijas centrs Liepājā sadarbībā ar LTRK Kurzemes nodaļu 17.maijā plkst. 11:00, Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē piedāvā bezmaksas semināru „Elektronisko dokumentu juridiskais spēks un eAdrese – ērta un droša saziņa ar valsti”.

Tiks stāstīts:

1) par elektroniskā dokumenta un elektroniskā paraksta juridiskajiem un praktiskajiem aspektiem;

2) par elektronisko adresi, tiesisko statusu un praktisko pielietojamību.

Lūgums iepriekš pieteikties līdz 15. maijam - https://goo.gl/forms/4vgn8gryeTlIr7Q42

vai pa tālr. 63429019

Semināru vadīs – Mg. iur. Evija Jaunsleine, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve, kura informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozarē darbojas kopš 2010. gada.

18 Vidzemes Uzņēmēju dienas

Jau 21.reizi Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera rīko “Vidzemes Uzņēmēju dienas”, kas pulcē vairāk nekā 250 uzņēmumus.  “Vidzemes Uzņēmēju dienas” norisināsies 18.-19.maijā Valmieras kultūras centrā, un tās solās būt plašākās savā pastāvēšanas vēsturē. Piesātinātajā pasākuma programmā plānotas izstādes, biznesa forumi un plaša kultūras programma, kā arī kustības Latvijas labums aktivitātes.

 

Piedaloties izstādē, uzņēmējiem ir iespēja ar savu produkciju un pakalpojumiem iepazīstināt vairākus tūkstošus reģiona, citu Latvijas novadu, kā arī ārvalstu viesus. Savukārt Biznesa forumos ikviens aicināts uzzināt jaunumus par uzņēmējdarbībā aktuāliem jautājumiem, kā arī dibināt jaunus kontaktus, tiekoties ar citiem uzņēmējiem, valsts un pašvaldību amatpersonām.

 

Pieteikšanās dalībai izstādē iespējama līdz 2018.gada 30. martam. Lejuplādēt pieteikuma formas:

Pieteikuma forma un līgums amatniekiem…

Pieteikuma forma un līgums pārējiem dalībniekiem…

 

Pieteikumus aicinām sūtīt uz e-pastu valmiera@chamber.lv, faksu 64281214 vai iesniedzot personīgi Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes nodaļā Stacijas ielā 26, Valmierā. Plašāka informācija pieejama, zvanot pa tālruni 20264530.

Vidzemes Uzņēmēju dienas 2018