Pārlekt uz galveno saturu

Maijs

02 PAKALPOJUMU PADOMES SĒDE

Sēdes sākums pulksten 15:00.

Darba kārtība tiks precizēta.

03 NACIONĀLĀS STRATĒĢIJAS PADOMES SĒDE

Sēdes sākums pulksten 15:00.

Darba kārtība tiks precizēta.

08 Seminārs „DATU DROŠĪBA: kā pasargāt uzņēmuma un privātpersonu datus”, Saldus

Europe Direct informācijas centrs Liepājā sadarbībā ar LTRK Kurzemes nodaļu 08.maijā plkst. 11:00, Saldū, Avotu ielā 12, Lielā zālē piedāvā bezmaksas semināru „DATU DROŠĪBA: kā pasargāt uzņēmuma un privātpersonu datus”

 

Pieaugot IKT pakalpojumu klāstam un strauji attīstoties tehnoloģijām, datu drošība un to apdraudējums skar arvien lielāku sabiedrības daļu. Kiberdrošības riskam mūsdienās ir pakļauti gan uzņēmumu, gan privātpersonu dati.

Latvijā vidēji vienā mēnesī tiek reģistrētas vairāk kā 100 000 apdraudētas IP (internet protocol) adreses, kur vairāk kā 80% gadījumos apdraudējumu veido iekārtas ar interneta pieslēgumu. Veicot IT apdraudējuma diagnostiku un sistēmu drošības auditu iespējams ne vien iegūt informāciju par IT drošības riska tendenci, bet izvērtēt kādi pasākumi ir jāveic, lai uzņēmuma biznesa dati būtu drošībā.

Sākot ar 2018. gada 25.maiju, visiem komersantiem, valsts un pašvaldību iestādēm būs jāievēro un jāpiemēro Vispārīgās datu aizsardzības regulas (VDAR) prasības attiecībā uz personas datu glabāšanu, apstrādi un šādu datu brīvu apriti. Jaunā regula ieviesīs jaunas un stingrākas prasības attiecībā uz datu apstrādi un uzglabāšanu, palielinās datu subjektu kontroli pār tā datiem, kā arī noteiks stingrākas prasības pret datu elektronisko un datu apstrādes darbību uzglabāšanu, līdz ar ko IT sistēmas būs jāpielāgo tā, ka pārzinis var izpildīt datu subjekta likumīgās prasības un Valsts datu inspekcijas prasības noteiktajos termiņos. Administratīvais sods par regulas neievērošanu var sasniegt līdz pat 20 milj. vai 4% no uzņēmuma iepriekšējā finanšu gadā gūtā gada apgrozījuma.

Seminārā runās par:

• Tendences pasaulē un Latvijā: kiberuzbrukumu skaits pieaug un hakeri atrod arvien jaunas IT drošības nepilnības;

• Kā uzņēmumi un privātpersonas var mazināt risku un kiberuzbrukumu sekas (paroles, programmatūras atjauninājumi, interneta drošība);

• Esošais fizisko personu datu apstrādes tiesiskais regulējums Latvijā un Jaunā Vispārīgo datu apstrādes regula.

• Galvenās izmaiņas saistībā ar Jauno vispārīgo datu apstrādes regulu.

• Darbības plāns uzņēmumiem, ko būtu primāri nepieciešams paveikt līdz 2018.gada 25.maijam (rekomendācijas un piemēri).

• Kādi risinājumi biznesa uzņēmumiem ir pieejami IT drošības pilnveidošanai un VDAR regulas prasību izpildei;

Lūgums iepriekš pieteikties līdz 05. maijam- https://goo.gl/forms/8dseK5JbF1d05cpv2

vai pa tālr. 63429019

Semināru vadīs Sarmīte Mickeviča, Lattelecom drošības risinājumu pakalpojumu vadītāja.

Dainis Lukaševičs, Lattelecom datu aizsardzības projektu vadītājs.

 

 

09 Mūsdienīga līderība: iespējas un izaicinājumi. Coach meistarklase

Mūsdienīga līderība: iespējas un izaicinājumi

 

    Lai uzņēmumam būtu ilgtermiņa sasniegumi, nemeklējiet līderi. Ieskatieties savā uzņēmumā un izprotiet, kas tajā notiek - nevis pēc procesiem, struktūras un amatu aprakstiem, bet pēc būtības. Sistēmisks skats uz organizāciju jums palīdzēs gūt skaidrību un radīs nepieciešamo stimulu izmaiņām organizācijas ceļā uz veiksmi.

Seminārā par:

1. Mūsdienīgas līderības iemaņu pamata kompetence – izpratne par organizāciju kā vienotu, dzīvu veselumu. Sistēmisks skats uz organizāciju.

2. Organizācijas izcelsme un vēsture. Tās ietekme uz organizācijas attīstību saistībā ar procesiem, cilvēkiem, peļņu un veiksmi.

3. Inovācijas un attīstības scenāriji. Kā vadīt organizāciju, balstoties uz nākotnes sabiedrības vajadzībām, pretstatā plānotajiem peļņas rādītājiem?

 

 

Semināru vada: Iveta Apine, Systemic Constellations Center Riga (www.constellationsriga.lv) vadītāja. Vadības konsultante un koučs, sistēmiskā darba trenere.

 

 

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.

 

 

Reģistrācija: https://ej.uz/CM_090518

 

15 DATU DROŠĪBA: kā pasargāt uzņēmuma un privātpersonu datus.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar Lattelecom aicina uz semināru

 

DATU DROŠĪBA: kā pasargāt uzņēmuma un privātpersonu datus

 

Pieaugot IKT pakalpojumu klāstam un strauji attīstoties tehnoloģijām, datu drošība un to apdraudējums skar arvien lielāku sabiedrības daļu. Kiberdrošības riskam mūsdienās ir pakļauti gan uzņēmumu, gan privātpersonu dati.

 

Latvijā vidēji vienā mēnesī tiek reģistrētas vairāk kā 100 000 apdraudētas IP (internet protocol) adreses, kur vairāk kā 80% gadījumos apdraudējumu veido iekārtas ar interneta pieslēgumu. Veicot IT apdraudējuma diagnostiku un sistēmu drošības auditu iespējams ne vien iegūt informāciju par IT drošības riska tendenci, bet izvērtēt kādi pasākumi ir jāveic, lai uzņēmuma biznesa dati būtu drošībā.

 

Sākot ar 2018. gada 25.maiju, visiem komersantiem, valsts un pašvaldību iestādēm būs jāievēro un jāpiemēro Vispārīgās datu aizsardzības regulas  (VDAR) prasības attiecībā uz personas datu glabāšanu, apstrādi un šādu datu brīvu apriti. Jaunā regula ieviesīs jaunas un stingrākas prasības attiecībā uz datu apstrādi un uzglabāšanu, palielinās datu subjektu kontroli pār tā datiem, kā arī noteiks stingrākas prasības pret datu elektronisko un datu apstrādes darbību uzglabāšanu, līdz ar ko IT sistēmas būs jāpielāgo tā, ka pārzinis var izpildīt datu subjekta likumīgās prasības un Valsts datu inspekcijas prasības noteiktajos termiņos. Administratīvais sods par regulas neievērošanu var sasniegt līdz pat 20 milj. vai 4% no uzņēmuma iepriekšējā finanšu gadā gūtā gada apgrozījuma.

 

Par ko runāsim:

1.Tendences pasaulē un Latvijā: kiberuzbrukumu skaits pieaug un hakeri atrod arvien jaunas IT drošības nepilnības;

2. Kā uzņēmumi un privātpersonas var mazināt risku un kiberuzbrukumu sekas (paroles, programmatūras atjauninājumi, interneta drošība);

3. Esošais fizisko personu datu apstrādes tiesiskais regulējums Latvijā un Jaunā Vispārīgo datu apstrādes regula.

4. Galvenās izmaiņas saistībā ar Jauno vispārīgo datu apstrādes regulu.

5. Darbības plāns uzņēmumiem, ko būtu primāri nepieciešams paveikt līdz 2018.gada 25.maijam (rekomendācijas un piemēri).

6. Kādi risinājumi biznesa uzņēmumiem ir pieejami IT drošības pilnveidošanai un VDAR regulas prasību izpildei;

 

Semināru vada:

Sarmīte Mickeviča, Lattelecom drošības risinājumu pakalpojumu vadītāja.

Dainis Lukaševičs, Lattelecom datu aizsardzības projektu vadītājs.

 

Dalības maksa: BEZMAKSAS

 

Reģistrācija: https://ej.uz/Lattelecom_150518

 

 

 

16 Veiksmīga personīgā zīmolvedība - konkurētspēja karjerā un uzņēmējdarbībā. LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA

Veiksmīga personīgā zīmolvedība - konkurētspēja karjerā un uzņēmējdarbībā

 

     Personīgā zīmola attīstīšanas un pielietošanas prasmes mūsdienās kļūst arvien aktuālākas. Te runa ir gan par reālo, gan par interneta vidi. Atvērtība, elastīgums, kritiskā domāšana, radošums, komunikācijas un pašprezentācijas prasmes, sadarbība, emocionālā inteliģence – tās ir mūsdienu un tuvākās nākotnes darba tirgus izvirzītās prasības. Tas, ko “pērk” klients vai darba devējs, ir Jūsu zīmols un tā uzticamība, ko tas radījis.

Seminārā runāsim par:

- Kas ir personīgā zīmolvedība un kāpēc tā nepieciešama mūsdienu profesionālim

- Kā e-reputācija var ietekmēt Jūsu izredzes karjerā un uzņēmējdarbībā

- Ieteikumi veiksmīga personīgā zīmola veidošanai sociālajos tīklos Facebook un LinkedIn

- Veiksmīga pašprezentācija jeb elevator pitch publiskos pasākumos

Semināru vada:


Inga Daliba - personāla atlases un konsultāciju uzņēmuma DarbaGuru un personīgās zīmolvedības akadēmijas DarbaGuruAcademy radītāja un vadītāja. Aktīva tīklotāja, LTRK un BNI biedrs, rekrutiere un personīgās zīmolvedības konsultante. Grāmatas "Personāla atlases mārketings: Kā rekrutēt veiksmīgā" autore.

 

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa:

 • LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.

 

Reģistrācija: http://ej.uz/LPBS_160518

    
 

 

17 Seminārs „ Elektronisko dokumentu juridiskais spēks un eAdrese – ērta un droša saziņa ar valsti” Liepāja

Europe Direct informācijas centrs Liepājā sadarbībā ar LTRK Kurzemes nodaļu 17.maijā plkst. 11:00, Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē piedāvā bezmaksas semināru „Elektronisko dokumentu juridiskais spēks un eAdrese – ērta un droša saziņa ar valsti”.

Tiks stāstīts:

1) par elektroniskā dokumenta un elektroniskā paraksta juridiskajiem un praktiskajiem aspektiem;

2) par elektronisko adresi, tiesisko statusu un praktisko pielietojamību.

Lūgums iepriekš pieteikties līdz 15. maijam - https://goo.gl/forms/4vgn8gryeTlIr7Q42

vai pa tālr. 63429019

Semināru vadīs – Mg. iur. Evija Jaunsleine, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve, kura informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozarē darbojas kopš 2010. gada.

18 Vidzemes Uzņēmēju dienas

Jau 21.reizi Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera rīko “Vidzemes Uzņēmēju dienas”, kas pulcē vairāk nekā 250 uzņēmumus.  “Vidzemes Uzņēmēju dienas” norisināsies 18.-19.maijā Valmieras kultūras centrā, un tās solās būt plašākās savā pastāvēšanas vēsturē. Piesātinātajā pasākuma programmā plānotas izstādes, biznesa forumi un plaša kultūras programma, kā arī kustības Latvijas labums aktivitātes.

 

Piedaloties izstādē, uzņēmējiem ir iespēja ar savu produkciju un pakalpojumiem iepazīstināt vairākus tūkstošus reģiona, citu Latvijas novadu, kā arī ārvalstu viesus. Savukārt Biznesa forumos ikviens aicināts uzzināt jaunumus par uzņēmējdarbībā aktuāliem jautājumiem, kā arī dibināt jaunus kontaktus, tiekoties ar citiem uzņēmējiem, valsts un pašvaldību amatpersonām.

 

Pieteikšanās dalībai izstādē iespējama līdz 2018.gada 30. martam. Lejuplādēt pieteikuma formas:

Pieteikuma forma un līgums amatniekiem…

Pieteikuma forma un līgums pārējiem dalībniekiem…

 

Pieteikumus aicinām sūtīt uz e-pastu valmiera@chamber.lv, faksu 64281214 vai iesniedzot personīgi Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes nodaļā Stacijas ielā 26, Valmierā. Plašāka informācija pieejama, zvanot pa tālruni 20264530.

Vidzemes Uzņēmēju dienas 2018
22 Meklē darbu ar VIP CV. PERSONĀLA VADĪBA 360

Meklē darbu ar VIP CV

 

   Jauna darba meklējumi bieži vien ir kā laimes spēle un izaicinājums. Lai darba meklējumi kļūtu patīkami un efektīvi, ir svarīgi radīt par sevi kompetenta speciālista iespaidu.

 Šo priekšstatu jūs radāt ar savu CV un  pavadvēstulēm,  citkārt „portfolio”.  Jūsu “biļete” uz pārrunām ir tieši šie dokumenti, tādēļ ir vērts tos radīt patiesi ieinteresējošus potenciālajam darba devējam.

 

Kādam ir jābūt jūsu CV, lai darba devējam būtu vēlme jūs satikt pirmo?

Seminārs būs vērtīgs aktīvajiem darba meklētājiem, kā arī tiem, kuri vēl tikai plāno savu darba maiņu un vēlas veiksmīgi sastādīt CV.

 

Seminārā runāsim par:

 

  1. Kāds ir CV ar pārliecību – ir vērts akcentēt būtisko no savas pieredzes;
  2. Kas ir svarīgākais CV izstrādē – vadlīnijas radoša CV izveidei;
  3. Kā CV strādā man par labu – izceļ profesionālo.

 

Ieguvumi: Praktiski padomi kā pārvērst standarta CV par VIP CV. Radoša CV izstrādes vadlīnijas.

 

Semināru vada: Rudīte Nīcgale ,  VIP CV vadītāja, pieredzējusi karjeras jautājumos.

 

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/PV360_220518

 

 

24 Efektīva personāla atlases procesa vadība. PERSONĀLA VADĪBA 360

Efektīva personāla atlases procesa vadība

 

    Valsts ekonomikas un demogrāfijas ietekme uz darba tirgu rada aizvien lielākus ierobežojumus un iespējas darba devējiem piesaistīt un noturēt uzņēmumos atbilstošas kvalifikācijas darbiniekus, tāpēc liela nozīme ir prasmei efektīvi veikt personāla atlasi, lai darbības sasniegtu ātru un ilgstošu rezultātu.

 

Seminārā runāsim par:

 

 1. Darba devēja zīmola ietekme uz atbilstošo kandidātu piesaisti;
 2. Kā kandidāti pieņem lēmumu par darbu organizācijā;
 3. Atlases procesa sastāvdaļas un iesaistīto pušu kompetences un atbildība;
 4. Personas datu iegūšana un atbilstoša izmantošana atlases gaitā;
 5. Personāla atlases datu apstrādes un procesa automatizācijas iespējas.

 

 

Semināru vada: Ilva Bērziņa, EXPgroup valdes locekle// Ilva Bērziņa ir eksperte cilvēkresursu nozarē. Ikdienā Ilva kā uzņēmēja konsultē citus biznesu vadītājus caur šo unikālo prizmu – personāla vadītājs un uzņēmējs vienā veidolā. Ilvas radītais uzņēmums EXPgroup uzņēmējiem piedāvā mūsdienīgus cilvēkresursus pakalpojumus – efektīvu komandu veidošanu, biznesa un personāla stratēģijas izstrādi, atlasi ar mārketinga elementiem, funkciju auditus kā efektivitātes uzlabošanas rīku. Pieredzi cilvēkresursu vadībā ieguvusi, strādājot tādos uzņēmumos kā Latvenergo, Nordic Partners, YIT Construction, LIDO, Grindex, RePharm, Euroaptieka, Tallink Latvija.

Semināra norises laiks: plkst.15:00-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.

 

 

Reģistrācija: https://ej.uz/PV360_240518

29 Vai Jūsu bizness ir gatavs digitālai transformācijai? LABAS PRAKSES BIZNESA SKOLA

Vai Jūsu bizness ir gatavs digitālai transformācijai?

 

Šobrīd daudz dzirdam par Digitālo transformāciju. Taču, kas tā īsti ir, un kā tā ietekmē mūsu ikdienu un kam būt gataviem jau tuvākajā nākotnē?

Vai mākslīgais intelekts ir utopija vai arī tas jau šobrīd ietekmē mūsu dzīvi?

Pastāstīsim, kas jāņem vērā, lai būtu gatavi pārmaiņām.

 

Seminārā runāsim par:

 

1. Digitālo transformāciju kā organizācijas procesu un lietotāju paradumu maiņu

2. Izaicinājumiem dokumentu pārvaldībā:

  • e-dokumenti
  • e-adrese

3. DVS Namejs jaunumiem konkurences uzlabošanai.           

 

Semināru vada:

      AS RIX Technologies komercdirektore Vita Viese. Uzņēmums pazīstams ar saviem dokumentu vadības risinājumiem, tostarp dokumentu vadības sistēmu Namejs, V.Viese ir ar ilggadēju pieredzi darbā ar dokumentu vadības risinājumiem – no klientu vajadzību apzināšanas, risinājumu ieviešanas un projektu vadības līdz risinājumu attīstības plānošanai un klientu labākās prakses apkopošanai.

 

Semināra norises laiks: plkst. 15:00-17:00

 

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.

 

 

Reģistrācija: https://ej.uz/LPBS_290518

 

 

 

30 Mūsdienu fotogrammetrija un realitātes 3D modelēšana. e-KLUBS

Mūsdienu fotogrammetrija un realitātes 3D modelēšana

 

Realitāte ir tikai ilūzija, kaut arī ļoti noturīga.” - šis Alberta Einšteina izteiciens ir ļoti bieži citēts, it īpaši interneta vidē, lai gan daudzi apšauba tā autentiskumu. Tomēr minētais izteiciens diezgan trāpīgi raksturo mūsu subjektīvo uztveri par to, kas ir ap mums – reālo pasauli.

Jau no seniem laikiem cilvēki ir centušies izzināt šo pasauli ar objektīvu mērījumu palīdzību un šo mērījumu attēlošanu grafiskā formā – kā kartes un plānus, kas papildināti ar skaitlisku un aprakstošu informāciju. Šis reālās pasaules atspoguļojums parasti ir divās dimensijās, t.i., plakans, ko noteica informācijas iegūšanas, glabāšanas un apstrādes tehniskās iespējas.

 

            Uzmērīšanas tehnoloģiju straujā attīstība pēdējā desmitgadē ir devusi iespējas atsevišķu mērījumu vietā iegūt masveida datus par reālo pasauli. Šie dati ļauj reālo pasauli datorizētā vidē attēlot trijās dimensijās (3D) ar tādu detalizācijas pakāpi, kas jau ir salīdzināma ar pašu reālo vidi. Tāpēc pēdējos gados arvien biežāk ikdienā dzirdam tādus jēdzienus kā 3D modelis, Viedā pilsēta (SmartCity) un realitātes modelis. Realitātes modelēšana dod iespēju precīzi attēlot objektus, to virsmas un konstrukcijas; replicējot ne tikai to morfoloģiju, bet arī to tekstūru un krāsu.

 

Seminārā runāsim par:

 

1. Realitātes 3D modelēšanā sasniedzamajiem mērķiem;

2. Realitātes datu iegūšanas veidiem ar fotogrammetrijas un lāzerskenēšanas metodēm;

3. Realitātes 3D modelēšanas datu apstrādes procesu un gala produktiem;

4. Realitātes 3D modeļu aplūkošanu un publicēšanu;

5. Realitātes 3D modeļu mērīšanu, klasifikāciju ar datiem un vizuālo objekta monitoringu.

 

 

Ieguvumi: Apmeklējot semināru gūsiet priekšstatu par fotogrammetrijas, kā nozares attīstību un pieejamību mūsdienās. Tāpat uzzināsiet kā 3D modeļi var atvieglot un uzlabot biznesa procesus jūsu uzņēmumā.

 

Semināru vada: Ints Lukss,  Pēdējo 25 gadu laikā uzkrāta plaša pieredze ģeotelpisko datu izmantošanā.

MSc, Optics and Spectroscopy, SIA "Mikrokods" valdes loceklis kopš 1993.gada;  Rīgas Tehniskās universitātes lektors;  Latvijas ĢIS biedrības priekšsēdētājs.

 Semināra norises laiks:  15:00-17:00

Dalības maksa: LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 15,00 + PVN.

 

Reģistrācija: https://ej.uz/EK_300518