Pārlekt uz galveno saturu

MVU diskusija par uzņēmējdarbības vidi un sadarbību ar valsts iestādēm

04 MVU diskusija par uzņēmējdarbības vidi un sadarbību ar valsts iestādēm

4. oktobrī plkst. 18:00 (apmeklētāju skaits ierobežots) 

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera aicina ikvienu mazo un vidējo uzņēmumu otrdien, 4.oktobrī, plkst. 18:00, Uzņēmēju namā, Kr.Valdemāra 35, uz sarunu par uzņēmējdarbības vidi, sadarbību ar valsts iestādēm un diskusiju par dažādām samilzušām problēmām. Pasākumā ar savu pieredzi dalīsies “Wok to Walk”  līdzīpašniece un restorānu vadītāja Rīgā un Tallinā Linda Liepiņa, runājot padziļināti par sabiedriskās ēdināšanas biznesa aizkulisēm.

Pēdējo mēnešu laikā uzņēmēji izrādījuši arvien lielāku neizpratni par dažādu valsts iestāžu, tostarp Valsts Ieņēmumu dienesta attieksmi pret viņu darbu, sajūtot arvien vairāk birokrātisko šķēršļu un apgrūtinājumu. “Jau pērn rudenī Latvijas Televīzija demonstrēja raidījumu sēriju “Operācija “Bistro Fric””, kas ļāva cerēt, ka daudzas problēmas, kas skar mazos uzņēmējus, tiks sakārtotas. LTRK pat piešķīra šim projektam gada balvu, atzīstot tā būtisko pienesumu biznesa vides sakārtošanā. Diemžēl, pirms nedēļas demonstrētais raidījums “1:1” apliecināja, ka nekur tālu neesam tikuši, un vēl arvien nākas cīnīties ar neskaitāmām nejēdzībām, kas uzņēmējus ne tikai dzen bezizejā, bet pat noved līdz bankrotiem,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, piebilstot, ka ikviena biznesa pārstāvis tiek aicināts pievienoties biedrībai, lai, pirmkārt, nofiksētu galvenās problēmas, otrkārt, saprastu to prioritāro kārtību un, treškārt, meklētu risinājumus. 

LTRK līdztekus notiekošajai plašajai diskusijai medijos arī uzsācis kampaņu, lai stāstītu sabiedrībai par to, kā tas ir būt par uzņēmējiem Latvijā, iesaistot atpazīstamus cilvēkus. “Lai arī medijos bieži dzirdams, ka notiek dažādi krāpnieciski darījumi, netiek nomaksāti nodokļi un veiktas citas nelikumīgas darbības, liela daļa uzņēmēju vēlas būt, attīstīties un augt Latvijā, nodrošinot darba vietas un esot arī atbildīgi valsts priekšā. Kamēr ikviens no mums nesapratīs, ka labklājība ir tieši atkarīga no uzņēmumu skaita, to veiksmīgas darbības un attiecīgi arī izaugsmes, mēs nevaram gribēt, lai veselībai, izglītībai un drošībai tiktu atvēlēta lielāka valsts budžeta nauda. Nodokļus maksā bizness, tāpēc būtiski, lai vide būtu sakārtota tā, lai tas ienestu iespējami vairāk līdzekļu ne tikai sev, bet arī Latvijai kopumā,” saka J.Endziņš. 

Mediju pārstāvjiem, kuri vēlas piedalīties pasākumā, lūgums iepriekš pieteikties rakstot e-pastu pr@chamber.lv vai arī zvanot sabiedrisko attiecību konsultantei Rūtai Grikmane pa tel. 29630923.

REĢISTRĀCIJA: https://goo.gl/forms/m3acxrIVkSwoTVRs1