Pārlekt uz galveno saturu
10 Seminārs Liepājā “Lietišķā sarakste latviešu valodā: jaunākās tendences un paraugprakse"

Europe Direct informācijas centrs Liepājā sadarbībā ar LTRK Dienvidkurzemes nodaļu 10.oktobrī plkst. 10:00, restorāna “Upe” konferenču zālē “Amber hall” ( Lielā iela 11) piedāvā bezmaksas semināru “Lietišķā sarakste latviešu valodā: jaunākās tendences un paraugprakses ”.

Rakstveida saziņa ir kļuvusi par neatņemamu dzīves daļu. Vēstuļu rakstīšana ir māksla, ko nevar apgūt vienā dienā un kuras pamatā ir vienpusēja saruna ar lasītāju, iepriekš paredzot un atbildot uz iespējamajiem lasītāja jautājumiem.

Lielākā daļa cilvēku ikdienā saskaras ar informācijas sniegšanu un pieprasīšanu, piedāvājumu lūgšanu un nosūtīšanu, kāda uzslavēšanu vai pateicības izteikšanu, sūdzību noformēšanu par slikti padarītu darbu vai arī atbildi uz kāda cita pieprasījumu, pasūtījumu vai sūdzību. Ikvienam jāmāk uzrakstīt labu vēstuli, kas sekmētu darījumus un sadarbību.

Darbnīcā runāsim par lietišķās sarakstes etiķetes principiem latviešu valodā, un tās mērķis ir apgūt biznesa etiķetei atbilstošas lietišķās sarakstes paraugpraksi, veidot un rosināt izpratni par dažādu dokumentu sagatavošanu un lietišķā valodas stila pamatprincipiem, kā arī trenēt praktiskas iemaņas lietišķās sarakstes veidošanā.

Meistarklases temati:

1.            Lietišķās sarakstes principi un rakstveida komunikācijas prasmju nozīme organizācijas tēla veidošanā un saziņā ar klientiem

2.            Rakstiskā vēstījuma uzbūve, informācijas izklāsts un precizitāte, efektīva rakstveida saziņa

3.            Vēstuļu veidi un sarakstes dokumentu noformēšana

4.            Elektroniskā pasta etiķete – attīstība, pamatprincipi un tendences

5.            Ieteikumi pareizai un saprotamai saziņai latviešu valodā, dažādu piemēru analīze

Lūgums iepriekš pieteikties līdz 06.oktobrim pa tālr. 63429019 vai e-pastu: kristine.zabe@chamber.lv

Semināru vadīs Aiga Veckalne - latviešu valodas un lietišķās saziņas etiķetes eksperte

Pieredze: latviešu valodas un lietišķās saziņas etiķetes eksperte, uzņēmējdarbības profesionāle kopš 2003. gada. Iepriekš: “Skrivanek Grupa” Ārzemju filiāļu divīzijas vadītāja, Centrālās un Austrumeiropas reģiona vadītāja, kā arī „Skrivanek Baltic” valdes locekle.

Atvērusi, izveidojusi un attīstījusi filiāles ASV, Beļģijā, Brazīlijā, Bulgārijā, Igaunijā, Krievijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Slovēnijā, Ungārijā un Vācijā. Tas ļāvis iegūt praktiskas zināšanas komunikācijā un lietišķajā etiķetē dažādu kultūru vidē, attīstīt publiskās runas un prezentācijas prasmes, kā arī pārzināt sabiedrisko attiecību procesu.

Aizrautīga čehu un slovāku valodas tulkotāja, filoloģe un latviešu valodas praktiķe. Kopā ar “Skrivanek Baltic” komandu izstrādājusi un ieviesusi ikgadējo projektu “Valodas policija”.