Pārlekt uz galveno saturu

Mediācijas izmantošana biznesa interesēm. Tiesību pēcpusdiena

06 Mediācijas izmantošana biznesa interesēm. Tiesību pēcpusdiena

Mediācijas izmantošana biznesa interesēm

 

    Mūsdienu dinamiskajā biznesa vidē strīdu risināšanas metodes izvēle būtībā ir biznesa lēmums, kas balstīts uz izmaksu un risku analīzi. Lai arī mediācija tradicionāli tiek piedāvāta kā alternatīva ilgam un dārgam tiesas procesam, izmaksu un laika ekonomija nav vienīgās mediācijas priekšrocības.

Pretēji tiesvedības procesam mediācija puses nenostāda uzvarētāja-zaudētāja pozīcijās, bet ir vērsta uz to, lai puses procesa rezultātā, ņemot vērā uzņēmuma prioritātes konkrētajā situācijā, sasniegtu biznesa interesēm piemērotāko risinājumu.

Seminārā runāsim par:

  1. Mediācijas klauzula līgumos un tās sekas;
  2. Būtiski procesuālie aspekti;
  3. Risku analīze, izvēloties strīdu risināšanas metodi;
  4. Ieguvumi biznesam, izmantojot mediāciju;
  5. Praktiski piemēri.

Eksperte:

 

Baiba Orbidāne – Latvijā sertificēta mediatore un zvērinātu advokātu birojā Kļaviņš Ellex praktizējoša juriste, kas specializējas strīdu risināšanas jomā un jo īpaši mediācijā. Baiba 2015. gadā iekļauta Sertificētu mediatoru sarakstā, ko izmanto tiesas, aicinot puses izvēlēties mediatoru. Baiba ir ieguvusi praktisku mediācijas pieredzi dažāda rakstura civillietās un komerclietās 2014. gadā strādājot Manhetenas Mediācijas centrā (Manhattan Mediation Center), ASV, Ņujorkā, kā Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (Baltic-American Freedom Foundation) stipendiāte. Papildus praktiskai pieredzei Baiba turpina akadēmisko izglītību un doktorantūras programmas ietvaros padziļināti pēta mediācijas jautājumus.

Norises laiks: 15:00-17:00

Dalības Maksa:

  • LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 12,80 + PVN.
  • Uzņēmumiem, kuri nav LTRK biedri 42,60 + PVN / personai

Reģistrācija: http://ej.uz/TP_061016