Pārlekt uz galveno saturu
27 Seminārs “Elektroniskās sarakstes etiķete latviešu valodā”; Liepāja

 

Seminārs  “”Elektroniskās sarakstes etiķete latviešu valodā”

Europe Direct informācijas centrs Liepājā sadarbībā ar LTRK Dienvidkurzemes nodaļu 27.septembrī plkst. 11:00, restorāna “Upe” konferenču zālē “Amber hall” ( Lielā iela 11) piedāvā bezmaksas semināru „ Elektroniskās sarakstes etiķete latviešu valodā”.

E-pastu rakstīšana ir mūsdienu globālās uzņēmējdarbības pasaules neatņemama daļa. Darbadiena nav iedomājama bez vairāku e-pastu izlasīšanas un uzrakstīšanas. Lai arī e-pasts ir vienkāršs, ērts un ātrs saziņas veids, tajā nedrīkst aizmirst par etiķetes pamatprincipiem, jo šādi veidojam priekšskatu par sevi un savu uzņēmumu, veicam darījumus un iegūstam noderīgus kontaktus.

Seminārā runāsim par elektroniskās sarakstes etiķetes principiem latviešu valodā, un tā mērķis ir iepazīties ar e-pasta etiķetes attīstību un tendencēm, apgūt sarakstes paraugpraksi un pilnveidot e-pastu rakstīšanas prasmes latviešu valodā.

Runāsim par:

1. Elektroniskā pasta lietošanas etiķete un lietišķā korespondence – attīstība, pamatprincipi un tendences

2. Lietišķās sarakstes veidi un stili

3. Visbiežāk pieļautās kļūdas un “neetiķete”

4. Formāla un neformāla uzruna, sasveicināšanās un atvadīšanās

5. Ieteikumi pareizai un saprotamai saziņai

6. „Trokšņi“ elektroniskajā sarakstē jeb kā netikt pārprastam

7. Noderīgi latviešu valodas resursi         

Lūgums iepriekš pieteikties līdz 25.septembrim pa tālr. 63429019 vai e-pastu: kristine.zabe@chamber.lv

Semināru vadīs Aiga Veckalne - latviešu valodas un lietišķās saziņas etiķetes eksperte

 

 

 

Pieredze: latviešu valodas un lietišķās saziņas etiķetes eksperte, uzņēmējdarbības profesionāle kopš 2003. gada. Iepriekš: “Skrivanek Grupa” Ārzemju filiāļu divīzijas vadītāja, Centrālās un Austrumeiropas reģiona vadītāja, kā arī „Skrivanek Baltic” valdes locekle.

Atvērusi, izveidojusi un attīstījusi filiāles ASV, Beļģijā, Brazīlijā, Bulgārijā, Igaunijā, Krievijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Slovēnijā, Ungārijā un Vācijā. Tas ļāvis iegūt praktiskas zināšanas komunikācijā un lietišķajā etiķetē dažādu kultūru vidē, attīstīt publiskās runas un prezentācijas prasmes, kā arī pārzināt sabiedrisko attiecību procesu.

Aizrautīga čehu un slovāku valodas tulkotāja, filoloģe un latviešu valodas praktiķe. Kopā ar “Skrivanek Baltic” komandu izstrādājusi un ieviesusi ikgadējo projektu “Valodas policija”. Vada seminārus un praktiskas nodarbības par latviešu valodu publiskajā runā, tipiskajām kļūdām un ieteikumiem sarakstē un dokumentos, elektroniskās sarakstes etiķeti latviešu valodā u. tml.

Kopš 2015. gada regulāri piedalās kā eksperte Latvijas Radio raidījuma “Kā labāk dzīvot” rubrikā par latviešu valodas pareizu lietojumu. 2016. gada pavasarī norisinājās A. Veckalnes vadītās žurnāla “IR” darbnīcas par latviešu valodas lietojumu.

 

 

Papildus informācija:

Kristīne Zabe

Tel. 29127069

Kristine.zabe@chamber.lv

LTRK Dienvidkurzemes nodaļas eksperte

Europe Direct informācijas centrs Liepājā vadītāja