Pārlekt uz galveno saturu

Labas prakses biznesa skola: Efektivitātes dekompozīcija: racionalizācija un inovācija. Klasiskā un iteratīva projektu vadīšanas metodes

13 Labas prakses biznesa skola: Efektivitātes dekompozīcija: racionalizācija un inovācija. Klasiskā un iteratīva projektu vadīšanas metodes

Vārdam “efektivitāte” mūsdienās tiek veltīta īpaša uzmanība. Visi esam vienisprātis, ka efektivitāte, neapšaubāmi, ir viens no svarīgākajiem faktoriem uzņēmuma izaugsmē. Tās vairošana prasa no uzņēmējiem īpašus paņēmienus cilvēkresursu un procesu vadībā. Sadalot efektivitātes koncepciju divās daļās: racionalizācijā un inovācijā, ir iespējams iedziļināties katrā šo divu avotu būtībā. Kā mēs sasniedzam efektivitāti un kā mēs zinām, ka sasniegtais ir efektīvs? Racionalizācija saražo efektivitāti mazās devās, tādējādi veicinot uzņēmuma pakāpenisko izaugsmi, savukārt, inovācija veicina lēcienveidīgu attīstību, kad efektivitātes rezultāti strauji palielina uzņēmuma konkurētspēju.

Strauji attīstoties iteratīvām projektu vadīšanas metodēm, arvien aktuāls kļūst jautājums - ko darīt, ja projekts ir jārealizē iterācijās, bet projektam ir citi saistīti projekti vai partneri, kuri realizē projektus ar kādu no klasiskajām projektu vadīšanas metodēm.

Seminārā runāsim par: 

  • Atšķirīgo un vienojošo starp racionalizācijas un inovācijas efektivitātes avotiem. Kā izmantot racionalizācijas un inovācijas paņēmienus uzņēmuma stratēģijas izstrādē un tās īstenošanā.
  • Semināra laikā aplūkosim populārākās klasiskās projektu vadīšanas metodes, kā arī iteratīvās metodes. Izrunāsim, kur abas pieejas savietojamas, un kas tām ir atšķirīgs. Atbildēsim uz jautājumu, vai tās var apvienot vienā projektā. Papildus izrunāsim iespēju iepazīties ar semināra dalībnieku pieredzi dažādu metožu pielietošanā un dažādu metožu apvienošanā.

Eksperti: 

  • Katerīna Čerņavska. SIA Spring Valley konsultante un pasniedzēja. Viņas galvenā specializācija ir stratēģiskā plānošana, organizācijas darbības efektivizācija, attālinātā komandas vadīšana un eksporta attīstība. Katerīna ir ieguvusi maģistra grādu komunikācijas zinātnē Latvijas Universitātē, Stockholm School of Economics Executive MBA grādu un profesionālo izglītību starptautiskajā uzņēmējdarbībā, pārdošanas akadēmijā, Zviedrijā. Viņa ir strādājusi tādos uzņēmumos kā Lattelecom, Microsoft Latvia, DHL Finland, Somijā, Bank & Butik Materiel AB, Zviedrijā un Apple Eiropas centrālajā mītnē, Īrijā. Katerīna ir vadījusi mācību un konsultāciju projektus valsts iestādēs - Valsts Ieņēmumu Dienests un Centrālā Statistikas Pārvalde un Latvijas uzņēmumos - Lattelecom, A/s Sadales tīkls, Rīgas Dzirnavnieks, Dores Fabrika, Janssen un citos.
  • Oļegs Krutikovs. Oļegam ir vairāk kā 12 gadu projektu vadīšanas pieredze dažādās nozarēs – telekomunikācijas, informāciju tehnoloģijas, pārtikas produktu pārstrāde, finanšu pakalpojumi, ES struktūrfondu līdzekļu apgūšana, sabiedriskās organizācijas kā arī ārpakalpojumu produktu izstrādē. Oļegs ir ieguvis Ekonomikas bakalaura grādu finansēs Latvijas Universitātē un 2006.gadā MBA grādu, aizstāvot maģistra darbu par projektu vadīšanu Rīgas Biznesa Skolā. Oļegs ir arī Starptautiskās Projektu Vadīšanas Asociācijas biedrs. Regulāri piedalās un uzstājas starptautiska mēroga projektu vadīšanas konferencēs, kā arī ir eksperts semināros Latvijā un ārzemēs. Sertifikāti un kompetences paaugstināšana projektu vadības jomā: ITIL, PM Master, IPMA International, PM Excellence Award Assessor, Project Management Auditing. Oļegs pārzina populārākās specializētās projektu vadīšanas programmas. Kops 2005.gada Olegs iesaistījās vairākos augsto tehnoloģiju (bezpilota lidaparātu ražošana un integrācija) un online tulkoljumu sistēmas izveidošanas projektos.

Dalības maksa:

  • LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 12,80 + PVN.
  • Uzņēmumiem, kuri nav LTRK biedri 42,60 + PVN / personai

 

Reģistrācija: http://ej.uz/LPBS_130916

Norises laiks: 15:00-17:00