Pārlekt uz galveno saturu

Seminārs "Starpkultūru komunikācija" Daugavpilī

13 Seminārs "Starpkultūru komunikācija" Daugavpilī

Pateicoties tādiem faktoriem kā komunikācijas tehnoloģiju attīstība (Skype, WhatsApp, Facebook, u.c.), aizvien lētākiem lidojumiem un neierobežotām iespējām studēt, strādāt un attīstīt biznesu gandrīz jebkurā pasaules valstī, mūsdienu pasaule kļūst aizvien mazākā un pieejamākā. Iespēja komunicēt un pārvietoties tā ir viena lieta. Grūtākais sākas tad, kad cilvēks sāk komunicēt ar pārstāvjiem no kultūrām, kuru uzvedības normas un mentalitāte radikāli atšķiras no tā, pie kā mēs esam pieraduši. Kā uzvesties citās kultūrās, lai veidotu veiksmīgu sadarbību un kļūtu par globālās pasaules iedzīvotāju, kuram netraucē kultūru atšķirības, atbild disciplīna ar nosaukumu „Starpkultūru komunikācija”. Seminārā mēs izskatīsim sekojošus jautājumus:

  • Kas ir starpkultūru komunikācija, un kādi ir tās pielietojumi mūsdienu pasaulē?
  • Kas ir kultūras inteliģence?
  • Kas ir kultūras „brilles”?
  • Kādas ir galvenās kultūru & mentalitāšu atšķirības?
  • Kam un kā vajadzētu gatavoties, uzsākot sadarbību ar ārzemju partneriem, kuru kultūra ir radikāli atšķirīga no Latvijas iedzīvotāju kultūras?
  • Atšķirības starp Austrumu un Rietumu kultūrām, kā tās var pārvarēt un pārvērst veiksmīgā sadarbībā?

Par lektori.

Tatjana Titareva ir starptautisko projektu un biznesa attīstības vadītāja ar 10 gadu darba pieredzi privātajā, valsts un nevalstiskajā sektorā Latvijā un ārzemēs. Viņa sāka savu karjeru kā analītiķis amerikāņu uzņēmumā Gerson Lehrman Group (GLG) Njūdelī, Indijā, kur bija atbildīga par biznesa attīstību Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Baltijas valstīs un Kazahstānā. Vēlāk Tatjana strādāja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā kā ārlietu daļas eksperte un tad – starptautisko projektu nodaļas vadītāja. Šobrīd Tatjana strādā kā pasniedzēja un konsultante starpkultūru komunikācijas un biznesa attīstības jautājumos ārzemēs, kā arī vada seminārus un lasa lekcijas par biznesa kultūru Indijā, Ķīnā un bijušajās PSRS valstīs: Krievijā, Baltkrievijā, Gruzijā, Ukrainā, Armēnijā u.c. Tatjanas pirmā izglītība ir uzņēmējdarbības vadībā un otrā - sabiedrības pārvaldē. Tatjana ir biedrs sieviešu-uzņēmēju organizācijā "Līdere". Viņa brīvi pārvalda latviešu, krievu un angļu valodas. 

Reģistrācija ir obligāta: https://goo.gl/forms/IeWJbCjmjwCVcmWr1