Pārlekt uz galveno saturu

Valdes locekļu atbildība par uzņēmumam nodarītajiem zaudējumiem. VID piemēroto soda sankciju piedziņa no uzņēmuma valdes locekļa. TIESĪBU PĒCPUSDIENU

28 Valdes locekļu atbildība par uzņēmumam nodarītajiem zaudējumiem. VID piemēroto soda sankciju piedziņa no uzņēmuma valdes locekļa. TIESĪBU PĒCPUSDIENU

    Normatīvie akti un tiesu prakse uzņēmuma vadītājiem izvirza augstas prasības, kā rīkoties ar uzņēmuma mantu un naudas līdzekļiem. Nereti neveiksmīgi darījumi, zaudēti debitoru parādi, norakstīti pamatlīdzekļi, luksusa preču iegāde vai nepamatotu nodokļu deklarāciju iesniegšana var būt pietiekams pamats, lai uzņēmumam radītos zaudējumus piedzītu no valdes locekļiem. Šobrīd noteiktos apstākļos valdes loceklim var uzlikt par pienākumu atbildēt par uzņēmuma nesamaksātajiem nodokļu parādiem, kā arī par grāmatvedības dokumentu nenodošanu maksātnespējas administratoram.

Uzņēmuma vadītājam, lai izvairītos no pienākuma atlīdzināt zaudējumus, ir jāspēj pamatot un pierādīt, ka jebkura darījuma veikšanā ir ievērots krietna un rūpīga saimnieka kritērijs.

Seminārā runāsim par:

  1. Valdes locekļa rīcības izvērtēšanas kritēriji
  2. Valdes locekļa vainas prezumpcija
  3. Izplatītākie zaudējumu veidi
  4. Maksātnespējas pieteikšanas pienākums un atbildība
  5. Valdes locekļa pienākums atbildēt par uzņēmuma nodokļu parādiem
  6. Piedziņas iespējamības faktors zaudējumu atgūšanas tiesvedībās (aktīvi, fiziskās personas maksātnespēja)

 

Eksperts:

Valdis Kronis, zvērinātu advokātu biroja MAGNUSSON vadītājs, zvērināts advokāts, maksātnespējas procesa administrators

 

Valdis Kronis praktizē kā zvērināts advokāts un maksātnespējas administrators gandrīz 10 gadus. Valdis specializējās sarežģītās tiesvedību lietās par zaudējumu piedziņu un darījumu apstrīdēšanu, pārstāv kreditorus un uzņēmumu vadītājus maksātnespējas procesu lietās. Praktizējot kā maksātnespējas administratoram Valdis ir panācis nozīmīgas izmaiņas tiesu praksē lietās par zaudējumu piedziņu no valdes locekļiem, kā arī panācis grozījumus Civilprocesa likumā, kas paredz, ka administratoru prasības par darījumu apstrīdēšanu un zaudējumu piedziņu tiesās izskata prioritārā kārtībā saīsinātā termiņā. Vairāku publikāciju autors.    

Norises laiks: plkst 15:00-17:00

Dalības maksa:

 

  • LTRK biedriem – vienam pārstāvim no uzņēmuma dalība bez maksas, katram nākamajam 12,80 + PVN.
  • Uzņēmumiem, kuri nav LTRK biedri 42,60 + PVN / personai

Reģistrācija: http://ej.uz/TP_281116