Pārlekt uz galveno saturu

Aizvadīta LTRK organizēta ES projekta “East Invest 2” tirdzniecības misija no Azerbaidžānas

Tirdzniecības misiju apmeklēja pieci Azerbaidžānas uzņēmumi

Eiropas Savienības (ES) un Austrumu reģionu ekonomiskās attīstības projekta “East Invest 2” ietvaros no 6.līdz 9. septembrim norisinājās Latvijā lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) organizēta pārtikas nozares ienākošā tirdzniecības misija no Azerbaidžānas “Roadshow Agriculture and Agrifood in Latvia.” Tikšanās ar Latvijas uzņēmumiem notika izstādē “Riga Food 2016”, kā arī individuāli, viesojoties pie pašiem uzņēmējiem.

Tirdzniecības misiju apmeklēja pieci Azerbaidžānas uzņēmumi, kas pārstāv piena un garšvielu ražošanu, gaļas pārstrādātāji un pārtikas preču tirgotāji, kā arī viens pārstāvis no Vācijas-Azerbaidžānas tirdzniecības kameras (German-Azerbaijan Chamber of Commerce).

Pasākuma norises laikā viesi apmeklēja izstādi “Riga Food 2016” Starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā notika Latvijas – Azerbaidžānas lauksaimniecības sadarbības biznesa forums, kurā runāja par biznesa iespējām ar Azerbaidžānas uzņēmumiem. Tāpat Latvijas Zemkopības ministrijas vadītajā prezentācijā par pārtikas nozari Latvijā, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas pārvaldes pārstāvji sniedza informāciju par dienestu prasībām, importējot pārtikas produktus Latvijā un Eiropas Savienībā. Vēlāk A/S “Laima” šokolādes muzeja konferenču zālē notika SIA “Orkla” sanāksme par sadarbības iespējām starp Azerbaidžānas uzņēmumiem un Latvijas ražotājiem. Noslēdzošajā misijas dienā dalībnieki tikās ar pārtikas izplatītāju Latvijā - SIA “Jungents”.

  Ienākošās tirdzniecības misijas dienas tika pavadītas gana spraigi, jo interese gan no Latvijas, gan Azerbaidžānas uzņēmumiem bija salīdzinoši liela. Viesi izrādīja iniciatīvu brīvajā laikā atkārtoti tikties ar izstādē sastaptajiem Latvijas uzņēmumiem, taču jau ar konkrētākiem tikšanās mērķiem. LTRK biedri – uzņēmumi, kas piedalījās tikšanās ar Azerbaidžānas uzņēmumiem, jau izsaka pateicību par sniegto iespēju iesaistīties projektā. Foruma uzdevums - sniegt praktisku un noderīgu informāciju Azerbaidžānas uzņēmumiem tirdzniecības uzsākšanai Latvijā, tika veiksmīgi izpildīts, radot interesi turpmākai starpvalstu sadarbībai.

 “East Invest 2” ir Eiropas Savienības finansēts reģionālā ieguldījumu un tirdzniecības veicināšanas projekts. Tā mērķis - veicināt ekonomisko sadarbību un investīciju attiecības pārtikas nozarē starp ES un sešām Austrumu partnerības valstīm (Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas, Ukrainas), mobilizējot uzņēmumus un organizācijas iesaistīties ilgtspējīgā dialogā gan ar privāto sektoru, gan valsts iestādēm.

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera ir projekta “East Invest 2” partneris un, sadarbībā ar “Eurochambers”, pieņēmuši iespēju organizēt ienākošās tirdzniecības misijas Latvijā .

 

east invest logoeuun logo