Pārlekt uz galveno saturu

Uzņēmēju namā atklāj “Sakret” dāvināto Latvijas Republikas ģerboni

Uzņēmēju namā atklāj

Piedaloties Ministru prezidentam Mārim Kučinksim, ceturtdien, 6.septembrī, Latvijas lielākajā uzņēmēju biedrībā LTRK tika atklāts “Sakret” dāvinātais no unikāla betona izlietais Latvijas Republikas simtgades ģerbonis.

Svinīgajā pasākumā piedalījās M. Kučinskis, LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un AS “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags.

“Esam priecīgi, ka Latvijas simtgadē arī Uzņēmēju nams saņēmis tik skaistu dāvinājumu, un turpmāk ikviens, kurš ienāks mūsu vēsturiskajā ēkā, pirmais, ko ieraudzīs, ir Latvijas Republikas ģerbonis,” saka Jānis Endziņš.

“Sakret” veidotais Latvijas ģerbonis ir izliets no betona, apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu un pirms projekta uzsākšanas saņēmis Valsts Heraldikas komisijas apstiprinājumu par tā precīzu izstrādi. Tas sver 15 kilogramus, ir 420x594mm liels un 30mm biezs, un veidots tā, lai varētu izvietot gan iekštelpās, gan ārpusē pie ēku fasādēm.

“Ņemot vērā to, ka LTRK regulāri apmeklē dažādi ārvalstu viesi, vēstnieki un ministri, kā arī ik dienu pulcējas uzņēmēji, uzskatījām par savu pienākumu pasniegt šo dāvinājumu arī Latvijas lielākajai uzņēmēju biedrībai,” saka A. Vanags.

Pirmais no unikāla betona maisījuma veidotais ģerbonis tika pasniegts Valsts kancelejai un turpmāk atradīsies Prezidenta pilī, savukārt otrs Ministru Kabinetā. Maija sākumā sauso būvmaisījumu ražotājs Sakret pasniedza arī ģerboņus visiem Latvijas novadiem, bet visa gada garumā dāvina to  lielajām pilsētām, Rīgas Tehniskajai universitātei, Biznesa augstskolai Turība, kā arī citām iestādēm, tādējādi svinot Latvijas simtgadi.

KopbildeSakret davana