Pārlekt uz galveno saturu

LTRK pasūtījis juridisku atzinumu par OIK un tā pamatotību

LTRK pasūtījis juridisku atzinumu par OIK un tā pamatotību

LTRK pasūtījusi juridisku pētījumu par obligātās iepirkumu komponentes (OIK) pamatotību un atbilstību kā Latvijas, tā Eiropas Savienības normām.

Lai sagatavotu izsvērtu viedokli par OIK atbalsta maksājumu saņemšanu, kā arī plānotajām izmaiņām Ministru kabineta noteikumus, lai ierobežotu saņēmēju skaitu un apjomu, LTRK nolēma veikt juridisko izpēti. “Ņemot vērā to, ka elektrības rēķini Latvijā ir lielāki nekā citās kaimiņvalstīs, kā arī to, ka daudziem uzņēmējiem šīs izmaksas kavē attīstību un mazina konkurētspēju, vēlamies darīt visu iespējamo, lai samazinātu OIK ietekmi uz rēķiniem,” saka LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

Tāpat biedrība aicina savus biedrus informēt par to, kā jaunizveidotā OIK diferencēšana ietekmē to darbību un vai rēķinu pieaugumi mazajiem un vidējiem uzņēmumiem nav pārlieku lieli. “Mēs atbalstām domu, ka energoietilpīgajiem uzņēmumiem jāsaņem atlaides, taču arī pārējiem komersantiem rēķiniem jābūt mazākiem,” saka A.Rostovskis, piebilstot, ka nepieciešams meklēt citus risinājumus, piemēram, nosedzot papildu izmaksas no citiem līdzekļiem, kā arī būtiski mazinot OIK ietekmi uz gala rēķiniem.

LTRK pēc juridiskā ziņojuma saņemšanas, plāno diskutēt par rezultātiem ar biedriem, kā arī publiski paust viedokli par to, kā turpmāk noteikt valsts atbalsta saņemšanu zaļās enerģijas ražotājiem, mazinot elektrības rēķinus un ceļot Latvijas uzņēmēju konkurētspēju. Biedrība arī turpinās mērķtiecīgi strādāt ar politikas veidotājiem un Ekonomikas ministriju, lai panāktu pēc iespējas zemākus elektrības rēķinus.