Pārlekt uz galveno saturu

Kurzemes uzņēmēji aicina Aigaru Rostovski atkārtoti kandidēt uz LTRK prezidenta amatu

Kurzemes uzņēmēji

Piektdien, 26.janvārī, Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Kurzemes reģionālās padomes vadītājs Andis Araks Kurzemes uzņēmēju vārdā aicināja pašreizējo LTRK padomes priekšsēdētāju Aigaru Rostovski izvirzīt savu kandidatūru martā plānotajās LTRK vēlēšanās. A.Rostovskis apstiprināja, ka piedalīsies vēlēšanās, lai atkārtoti kļūtu par biedrības prezidentu.

Piektdien Liepājā notiek LTRK rīkotais Kurzemes Biznesa forums “Mūsdienīga uzņēmumu vadīta 21.gadsimtā”, kas tiek rīkots sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību un banku Citadele. Atklājot forumu LTRK Kurzemes reģionālās padomes vadītājs Andis Araks sacīja, ka šis gads visai Latvijai un uzņēmējiem ir būtisks, jo tiek svinēta ne tikai valsts simtgade, bet notiks arī Saeimas vēlēšanas. Viņš aicināja visus biznesa pārstāvjus kritiski vērtēt gan līdz šim politiķu padarīto, gan arī to, kas tiek solīts, lai izdarītu pareizo izvēli un nebūtu vilšanās.

Savukārt runājot par plānotajām LTRK vēlēšanām, kur tiks pārvēlētas gan kompetenču, gan reģionālās padomes, kā arī atsevišķu padomes locekļu amati un padomes priekšsēdētājs, Kurzemes uzņēmēju pārstāvis aicināja ikvienu iesaistīties un turpināt veiksmīgi iesākto darbu uzņēmējdarbības vides sakārtošanā. A.Araks LTRK salīdzināja ar lielu kuģi, kur ir daudz komandas, katrai zinot savu darāmo, tādēļ nepieciešams arī spējīgs un enerģisks kapteinis, kas palīdzētu doties pareizajā virzienā. Tādējādi arī Kurzemes biznesa pārstāvjiem būtiski iesaistīties vēlēšanās, kā arī A.Rostovskis aicināts pieteikt savu kandidatūru padomes priekšsēdētāju vēlēšanu posmam.

A.Rostovskis uzstājoties ar uzrunu apstiprināja, ka piedalīsies vēlēšanās, par mērķi nosakot tuvāko gadu laikā LTRK pulcēt iespējami vairāk uzņēmēju, lai tādējādi radītu spēcīgu biedrību, ar kuru jārēķinās gan valsts pārvaldei, gan politiķiem. “Trīs gadu laikā LTRK biedru skaits ir dubultojies un darbs ir jāturpina. Kurzemes reģionālā nodaļa pašreiz ikvienam ir piemērs, tāpēc vēlos teikt milzīgu paldies par iniciatīvu un arī padarīto līdz šim,” sacīja A.Rostovskis.

Viņš arī pauda, ka LTRK turpinās strādāt gan pie nodokļu sistēmas sakārtošanas, izdarot secinājumus par esošo reformu pēc pirmā pusgada, kā arī mērķtiecīgi meklēs veidus kā samazināt elektrības rēķinus, samazinot obligātās iepirkumu komponentes ietekmi. Tāpat būtiski darīt visu, lai palīdzētu uzņēmējiem attīstīt eksportu un veicināt produktivitāti, jo tikai šādi iespējams attīstīt ekonomiku kopumā.

Atklājot Kurzemes biznesa forumu uzstājās arī Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, kurš salīdzināja sadarbību starp uzņēmējiem un domi ar deju jeb tango – soļi ir zināmi, bet ne vienmēr tie tiek izdejoti perfekti. Taču viņš norādīja, ka būtiski tiekties uz labu rezultātu, minot vairākus piemērus par veiksmīgiem investīciju projektiem, kā arī uzņēmumiem, kuri strādā eksporta tirgos.

Pēc svinīgajām uzrunām LTRK padomes priekšsēdētājs un Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks tūrisma un investīciju jautājumos Ģirts Kronbergs parakstīja sadarbības līgumu, lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību un jautājumu risināšanu.

Kurzemes biznesa forums notiek jau vairākus gadus pēc kārtas, kur piedalās augsta līmeņa eksperti ar prezentācijām, paneļdiskusijās tiek runāts par valsts un reģiona attīstība iespējām un tendencēm, savukārt uzņēmēji dalās ar saviem veiksmes stāstiem, tādējādi iedvesmojot un motivējot ikvienu strādāt labāk.