Pārlekt uz galveno saturu

LTRK aicina uz uzņēmēju aptaujas prezentāciju un apaļā galda diskusiju par uzraugošo iestāžu praksi normatīvo aktu piemērošanā

LTRK aicina

LTRK piektdien, 1.decembrī, prezentēs uzņēmēju aptaujas datus par uzraugošo iestāžu praksi, skaidrojot un piemērojot normatīvos aktus. Pēc prezentācija notiks ekspertu apaļā galda diskusija, kurā piedalīsies politikas veidotāji, uzraugi, tiesību zinātņu eksperti un uzņēmēji.

Mediju pārstāvji laipni aicināti piektdien, 1. decembrī, no plkst. 14.30 – 16.30 piedalīties prezentācijā un apaļā galda diskusijā, kas notiks viesnīcā “Bergs”, Elizabetes ielā 83/85, Rīgā.

“Ik dienu strādājot ar uzņēmējiem pie vides sakārtošanas jautājumiem, nākas saskarties ar situāciju, kad, lai arī likumi un noteikumi visiem ir vienādi, dažādas iestādes tos interpretē un piemēro atšķirīgi. Lai palīdzētu komersantiem ikdienas darbā tika ieviests princips “Konsultē vispirms”, kura darbību arī LTRK dažādos forumos un pasākumos skaidro un aicina publisko sektoru runāt tieši par piemērošanas jautājumiem,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.    

LTRK aptaujā uzņēmumu vadītāji snieguši viedokli par to, vai ir saskārušies ar problēmām, kad uzraugošās iestādes Latvijā dažādi interpretē normatīvos aktus. Tāpat aptaujas ietvaros vērtēta dažādu uzraugošo iestāžu prakse. Biznesa pārstāvji arīdzan snieguši savu redzējumu par to, vai izdotās vadlīnijas palīdz uzņēmējiem organizēt darbu, kā arī snieguši savu viedokli par to juridisko kvalitāti. Tāpat aptaujā jautāts uzņēmēju viedoklis par valsts pārvaldes sadarbības principu “Konsultē vispirms”. 

LTRK uzņēmēju aptauja tika veikta šā gada novembrī. Tajā piedalījās 84 uzņēmēju pārstāvji no dažādām nozarē. 

LTRK ekspertu apaļā galda diskusija “Tiesību aktu skaidrošana un piemērošana: uzraugošo iestāžu prakse Latvijā” tiek organizēta sadarbība ar laikrakstu “Dienas Bizness”.